Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

1. LP1519

LP1519 Blut und Ehre

Член од:
    2 февруари 2012
    Мислења:
    273
    Допаѓања:
    163
    :cuc::cuc::cuc:
    Све на свое место!
    Пост сс емоцие напишан, пост кој боли кој ваљда на крај само ми ке га разберемо (навијачи).

2. Ultracasual

Ultracasual

Член од:
    9 ноември 2017
    Мислења:
    342
    Допаѓања:
    693
    http://vesti.mk/read/news/14937203/...osharkarski-natprevar-megju-shkupi-i-pelister
    Тамам си помислив прекинале малоумниве напади на играчи и ете ги шверцери да ме демантираат. :):):) До колку треба да си планинец за да фрлаш петарда на клупа од играчи? Алоо 2018 е.. Ништо ново од шверцери да напаѓаат се и сешто но ме чуди како не излегле до сега и да речат дека Чкембари ги тепале. :pos:

На VardarVoSrceto, george_jov и ckembarbtt им се допаѓа ова.
  3. Colt Willcox

Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

Член од:
    27 ноември 2007
    Мислења:
    25.673
    Допаѓања:
    41.164
    За нив секогаш е 1998 :D

На VardarVoSrceto му/ѝ се допаѓа ова.
  4. white_pride

white_pride

Член од:
    1 април 2013
    Мислења:
    52
    Допаѓања:
    28
    Ne se opravduva napad kon igraci ni frlanje na petardi i drug vid pirotehnika no toa e cin sto se desava cesto vo balkan pa i vo zapad se desava.
    Ajde da zboruvame od druga gledna tocka... zosto igracite kako "profesionalci" se ponasaat kako navivaci? Zosto oni da vozvrakaat kon navivacite so trvdi predmeti?

ps: treba da ve potsetam deka samo delot na sverceri na tribinata vo Cair ne e pokrien so mreza.

5. k0k014

k0k014

Член од:
    10 септември 2016
    Мислења:
    1.723
    Допаѓања:
    1.956
    После ова треба да се исфрли клубот во трета лига па пак бема фрлаат петарди.
    Што сакаш да кажеш со тоа?
    И јас секогаш се прашувам зошто нема мрежа.Сигурно се потрошила кога дошле до тој дел од трбината :D

6. * BUDALA *

* BUDALA *

Член од:
    22 јануари 2016
    Мислења:
    124
    Допаѓања:
    55
    Јас сум од Скопје ама слободно можам да кажам дека Чкембари се на врвот во секој поглед од организација,финансии,сплотеност итн,тоа е едноставно вистината,а секој оној што го оспорува тоа потајно си знае,а не сака да го прифати..
    Комити ќе бидат прави комити кога ќе нема интересите да доминираат на трибините и парите кој се даваат за нивни потреби не се крадат и ставаат во џеб 2-3ца тоа треба да се знае,а кој заборавил еве јас ќе го потсетам

На ZelenoBel и george_jov им се допаѓа ова.
  7. |gor

|gor Шмрчем амфетамин

Член од:
    12 јануари 2010
    Мислења:
    1.353
    Допаѓања:
    2.432
    Сигурно си од Скопје?

На Џонтра Волта, VardarVoSrceto, Schürrle и уште 4 други им се допаѓа ова.
  8. Интегрален

Интегрален

Член од:
    11 декември 2013
    Мислења:
    590
    Допаѓања:
    444
    Од кај си?
    - од Скопје
    Ијасссс. :)

На VardarVoSrceto и DracevoTheCity им се допаѓа ова.
  9. * BUDALA *

* BUDALA *

Член од:
    22 јануари 2016
    Мислења:
    124
    Допаѓања:
    55
    Па по од Скопје нема на форумов братучед

10. RichardRichardson

RichardRichardson

Член од:
    2 март 2017
    Мислења:
    217
    Допаѓања:
    297
    Ова што си го пишал, и јузернејмот си одговара едно со друго.

На VardarVoSrceto, |gor, Интегрален и уште 3 други им се допаѓа ова.
  11. * BUDALA *

* BUDALA *

Член од:
    22 јануари 2016
    Мислења:
    124
    Допаѓања:
    55
    @RichardRichardson pa ajde ako si strucnjak kazi kako e togas,ako si realen,pa ne sum jas od Star Dojran pa ti ke mi kazevas kako e,site znaeme kako e i toa ne e dobro,jas ne sakam da e vaka,Vardar e simbol na Makedonija isto taka i navivacite Komiti,mislam deka treba obedinuvanje i mnogu rab da se smenat

12. Colt Willcox

Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

Член од:
    27 ноември 2007
    Мислења:
    25.673
    Допаѓања:
    41.164
    Другар, бројката на Чкембари е на рамниште на Улави Виница во последно време, истите фаци одат со години на трибина. Ни ние не сме најсјајни, ама барем имаме некоја утакмица со далеку повеќе публика. Не ми беше муабетот да зборам за бројката, туку да ти посочам дека во Чкембари 30-тина души се алфа и омега во групата со години, зошто би се скарале меѓусебно? Кои пари ќе ги крадат, кога ќор денар нема во клубот?
    Си чул за Пискачот? Знаеш како дојде до позиција и чива доверба изневери?
    Организација имале, самофинансирање имале, не треси зелени жити се.
    Стварно јака организација, со 3 коли што одат на гостувања три пати во годината, истите 10 души.

Последно уредено: 18 јануари 2018
    На Patriot_Mkd, VardarVoSrceto, Македонија 1932 и уште 4 други им се допаѓа ова.
  13. * BUDALA *

* BUDALA *

Член од:
    22 јануари 2016
    Мислења:
    124
    Допаѓања:
    55
    drugar ti mi generaliziras sega,toa si vo pravo znam da se e taka,jas ti kazav vo kratki crti,kazav samo deka se daleku po stabilni i organizirani..
    Jas sum sakal od sekogas da KOMITI bidat na naj visoko nivo,da ne spomnuvam iminja neli sedam so site koj se na vrvot tamo i sum vo toj krug da ne se cudis,toa im go kazuvam i na niv i se lutat,a toa e taka i nema beganje jas kazuvam kako sto e,i treba fakman nekoj da presece vaka i vaka,organizacija i red,da se znae koj jade koj plaka

14. LP1519

LP1519 Blut und Ehre

Член од:
    2 февруари 2012
    Мислења:
    273
    Допаѓања:
    163
    bbbbitola.jpg bbbb.jpg

УУУАТА ФАК?

15. ckembarbtt

ckembarbtt

Член од:
    8 октомври 2015
    Мислења:
    340
    Допаѓања:
    371
    Дечките го симпатизират Динамо Загреб како шо вие ги симпатизирате Партизан или ЦЗ,незнам шо има потреба од врева,едниот е од КА другиот од БТ и двата не се членој на Чкембари,барем на текма на ДЗ вадат македонско знаме ,а не ко вас кога и да стигните дудлате на србите..

Сподели преку: