Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

 1. LP1519

  LP1519 Blut und Ehre

  Член од:
  2 февруари 2012
  Мислења:
  273
  Допаѓања:
  163
  :cuc::cuc::cuc:
  Све на свое место!
  Пост сс емоцие напишан, пост кој боли кој ваљда на крај само ми ке га разберемо (навијачи).
   
 2. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  342
  Допаѓања:
  693
  http://vesti.mk/read/news/14937203/...osharkarski-natprevar-megju-shkupi-i-pelister
  Тамам си помислив прекинале малоумниве напади на играчи и ете ги шверцери да ме демантираат. :):):) До колку треба да си планинец за да фрлаш петарда на клупа од играчи? Алоо 2018 е.. Ништо ново од шверцери да напаѓаат се и сешто но ме чуди како не излегле до сега и да речат дека Чкембари ги тепале. :pos:
   
  На VardarVoSrceto, george_jov и ckembarbtt им се допаѓа ова.
 3. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.673
  Допаѓања:
  41.164
  За нив секогаш е 1998 :D
   
  На VardarVoSrceto му/ѝ се допаѓа ова.
 4. white_pride

  white_pride

  Член од:
  1 април 2013
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  28
  Ne se opravduva napad kon igraci ni frlanje na petardi i drug vid pirotehnika no toa e cin sto se desava cesto vo balkan pa i vo zapad se desava.
  Ajde da zboruvame od druga gledna tocka... zosto igracite kako "profesionalci" se ponasaat kako navivaci? Zosto oni da vozvrakaat kon navivacite so trvdi predmeti?

  ps: treba da ve potsetam deka samo delot na sverceri na tribinata vo Cair ne e pokrien so mreza.
   
 5. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.723
  Допаѓања:
  1.956
  После ова треба да се исфрли клубот во трета лига па пак бема фрлаат петарди.
  Што сакаш да кажеш со тоа?
  И јас секогаш се прашувам зошто нема мрежа.Сигурно се потрошила кога дошле до тој дел од трбината :D
   
 6. * BUDALA *

  * BUDALA *

  Член од:
  22 јануари 2016
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  55
  Јас сум од Скопје ама слободно можам да кажам дека Чкембари се на врвот во секој поглед од организација,финансии,сплотеност итн,тоа е едноставно вистината,а секој оној што го оспорува тоа потајно си знае,а не сака да го прифати..
  Комити ќе бидат прави комити кога ќе нема интересите да доминираат на трибините и парите кој се даваат за нивни потреби не се крадат и ставаат во џеб 2-3ца тоа треба да се знае,а кој заборавил еве јас ќе го потсетам
   
  На ZelenoBel и george_jov им се допаѓа ова.
 7. |gor

  |gor Шмрчем амфетамин

  Член од:
  12 јануари 2010
  Мислења:
  1.353
  Допаѓања:
  2.432
  Сигурно си од Скопје?
   
  На Џонтра Волта, VardarVoSrceto, Schürrle и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  590
  Допаѓања:
  444
  Од кај си?
  - од Скопје
  Ијасссс. :)
   
  На VardarVoSrceto и DracevoTheCity им се допаѓа ова.
 9. * BUDALA *

  * BUDALA *

  Член од:
  22 јануари 2016
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  55
  Па по од Скопје нема на форумов братучед
   
 10. RichardRichardson

  RichardRichardson

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  217
  Допаѓања:
  297
  Ова што си го пишал, и јузернејмот си одговара едно со друго.
   
  На VardarVoSrceto, |gor, Интегрален и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. * BUDALA *

  * BUDALA *

  Член од:
  22 јануари 2016
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  55
  @RichardRichardson pa ajde ako si strucnjak kazi kako e togas,ako si realen,pa ne sum jas od Star Dojran pa ti ke mi kazevas kako e,site znaeme kako e i toa ne e dobro,jas ne sakam da e vaka,Vardar e simbol na Makedonija isto taka i navivacite Komiti,mislam deka treba obedinuvanje i mnogu rab da se smenat
   
 12. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.673
  Допаѓања:
  41.164
  Другар, бројката на Чкембари е на рамниште на Улави Виница во последно време, истите фаци одат со години на трибина. Ни ние не сме најсјајни, ама барем имаме некоја утакмица со далеку повеќе публика. Не ми беше муабетот да зборам за бројката, туку да ти посочам дека во Чкембари 30-тина души се алфа и омега во групата со години, зошто би се скарале меѓусебно? Кои пари ќе ги крадат, кога ќор денар нема во клубот?
  Си чул за Пискачот? Знаеш како дојде до позиција и чива доверба изневери?
  Организација имале, самофинансирање имале, не треси зелени жити се.
  Стварно јака организација, со 3 коли што одат на гостувања три пати во годината, истите 10 души.
   
  Последно уредено: 18 јануари 2018
  На Patriot_Mkd, VardarVoSrceto, Македонија 1932 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 13. * BUDALA *

  * BUDALA *

  Член од:
  22 јануари 2016
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  55
  drugar ti mi generaliziras sega,toa si vo pravo znam da se e taka,jas ti kazav vo kratki crti,kazav samo deka se daleku po stabilni i organizirani..
  Jas sum sakal od sekogas da KOMITI bidat na naj visoko nivo,da ne spomnuvam iminja neli sedam so site koj se na vrvot tamo i sum vo toj krug da ne se cudis,toa im go kazuvam i na niv i se lutat,a toa e taka i nema beganje jas kazuvam kako sto e,i treba fakman nekoj da presece vaka i vaka,organizacija i red,da se znae koj jade koj plaka
   
 14. LP1519

  LP1519 Blut und Ehre

  Член од:
  2 февруари 2012
  Мислења:
  273
  Допаѓања:
  163
  bbbbitola.jpg bbbb.jpg

  УУУАТА ФАК?
   
 15. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  371
  Дечките го симпатизират Динамо Загреб како шо вие ги симпатизирате Партизан или ЦЗ,незнам шо има потреба од врева,едниот е од КА другиот од БТ и двата не се членој на Чкембари,барем на текма на ДЗ вадат македонско знаме ,а не ко вас кога и да стигните дудлате на србите..
   

Сподели преку: