Навивачки групи во Македонија!

Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Сакаш да кажеш дека сегашниве делије и гробари од Ку биле на трбина со Кумани или поради антисрпството од страна на Кумани настанале двете подгрупи.А и до кога си на темава да ми кажеш ако знаеш зошто КУЦЗ не навиваат во АБА лига против МЗТ дали е тоа поради тоа и што Делије не одат официјално на мечевите во АБА или нешто друго?
Кумани су уствари основани од дел од Делије и Гробари и после ради некои нејаснотии , а како и поради антисрпскиот елемент истите се повлекуваат, додека КУЦЗ не навиваат во АБА лига поради исти причини како и Делије што не навиваат... сигурно знаеш за ставот на Делије Север-Звезда, Србија никад Југославија.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.159
Кумани су уствари основани од дел од Делије и Гробари и после ради некои нејаснотии , а како и поради антисрпскиот елемент истите се повлекуваат, додека КУЦЗ не навиваат во АБА лига поради исти причини како и Делије што не навиваат... сигурно знаеш за ставот на Делије Север-Звезда, Србија никад Југославија.
Да да се трудев ова да му го објаснам не еден другар србоман-југонсталгичар ама не ми веруваше сега вака ќе нема кај да бега :D
Без навреда нека си навива кој за кој сака но ме нервираат такви млади запалени млади кои се како навивачи на ЦЗ и Партизан а не ги познаават добро ни нивните ставови како група.Фала на одговорот.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
@pixa
Зборимо за далечну 1990 или од реорганизирање на групу?
Навивање у Куманово у далечни 80ти године е започнато од кумановци, у 90ту се формира група Кумани од кумановци исто такој а у меѓувреме дел од групу гу симпатизирав звезду а дел партизана (што е било најнормално тг) и никад не су имале групу у Београд! Куцз су формирани 2009 знаеш добро од кога, а Кумани знаеш исто такој од кои људи. Членови на групе Куцз и Грку су од редови на Кумани ама заради ставови на групу избрале су српски клубови и не су на трибину.
Застава е падната мноого одамна ако добро се сеќаш, сг гробари имав заставу и ваљда су гу докажале и им стои на ограду. А случка после дерби е тепачка група на групу и знаеш кој га е изеја калај. Ја не се јачам само збору реалност.

пс : А гостовање против Работнички у Ск? или туј беше помош од Ниш Врање и Бг?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Кoи песни ви aе хит нa тифo сценaвa?

Мoи тoп 2 се:
1. Влaде гaзетo
Ooooo гo ебaм гaзетo, oooo гo ебaм гaзетo,
ooooo гo ебaм гaзетo, гo ебaм Влaде в гaзетo.

2. Ѓурѓoвден
Еве спермa, еве спермa, устa дa ти нaпoлнaм,
еве спермa, еве спермa еееееее
кур дa пушaт (insert random tifo group name), пичкa се вo душa.

Нaјдoбрo скaндирaње: Женa ти се ебе Вaрдaрееееее.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
870
Поени од реакции
2.385
Кoи песни ви aе хит нa тифo сценaвa?

Мoи тoп 2 се:
1. Влaде гaзетo
Ooooo гo ебaм гaзетo, oooo гo ебaм гaзетo,
ooooo гo ебaм гaзетo, гo ебaм Влaде в гaзетo.

2. Ѓурѓoвден
Еве спермa, еве спермa, устa дa ти нaпoлнaм,
еве спермa, еве спермa еееееее
кур дa пушaт (insert random tifo group name), пичкa се вo душa.

Нaјдoбрo скaндирaње: Женa ти се ебе Вaрдaрееееее.
Дајте му бисквита на ова човечко битие,стварно ја заслужи.
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
138
Поени од реакции
268
Пошто глупостиве и расправии за работи од пред неколку години воопшто неми се интересни и препукувањата КУЦЗ- Кумани. Па имам прашање до Чкембадија. Мене ми е апстрактно да вашиот основач бил *ром* на трибина имате роми и торбеши, а цела трибина веќе место немате од келтски крстови и останати десничарски знаци. Дискутабилно зар не?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.159
Пошто глупостиве и расправии за работи од пред неколку години воопшто неми се интересни и препукувањата КУЦЗ- Кумани. Па имам прашање до Чкембадија. Мене ми е апстрактно да вашиот основач бил *ром* на трибина имате роми и торбеши, а цела трибина веќе место немате од келтски крстови и останати десничарски знаци. Дискутабилно зар не?
Не бил ром човекот се викал Атанас.Имаат погоре кажано дека идат само на дерби оти Чкембари имаат подгрупа во населба Баир која има роми.[DOUBLEPOST=1515609605][/DOUBLEPOST]
Кoи песни ви aе хит нa тифo сценaвa?

Мoи тoп 2 се:
1. Влaде гaзетo
Ooooo гo ебaм гaзетo, oooo гo ебaм гaзетo,
ooooo гo ебaм гaзетo, гo ебaм Влaде в гaзетo.

2. Ѓурѓoвден
Еве спермa, еве спермa, устa дa ти нaпoлнaм,
еве спермa, еве спермa еееееее
кур дa пушaт (insert random tifo group name), пичкa се вo душa.

Нaјдoбрo скaндирaње: Женa ти се ебе Вaрдaрееееее.
Пичка ви матер
:ROFLMAO:
Брат ми кој не прати македонско првенсто секогаш кога ги даваат Слога на тв седнува да гледа односно да ги слуша шверцерат.Се гази од смеење.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
870
Поени од реакции
2.385
Пошто глупостиве и расправии за работи од пред неколку години воопшто неми се интересни и препукувањата КУЦЗ- Кумани. Па имам прашање до Чкембадија. Мене ми е апстрактно да вашиот основач бил *ром* на трибина имате роми и торбеши, а цела трибина веќе место немате од келтски крстови и останати десничарски знаци. Дискутабилно зар не?
Страна назад имаш објаснување.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
@Фонтанероси К-3
Не навијачки пост не заслужуе одговор. И Куцз и Кумани светлосни године пред тебе и твоју групу.
Ви имасте и Албанци у групу! Плус графити кој ви ги црта?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
@Фонтанероси К-3
Не навијачки пост не заслужуе одговор. И Куцз и Кумани светлосни године пред тебе и твоју групу.
Ви имасте и Албанци у групу! Плус графити кој ви ги црта?
Кoи се тие aлбaнци вo кoмити и кoј ни ги цртa грaфитите? Бaш ме интересирa штo ве лaжaт :-D
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
@Colt Willcox
Лик нели е ЦПБ? На цпб мислеше не на Комити, Нак од Чаир им ги црта графити.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.484
Поени од реакции
9.909
Кoи песни ви aе хит нa тифo сценaвa?

Мoи тoп 2 се:
1. Влaде гaзетo
Ooooo гo ебaм гaзетo, oooo гo ебaм гaзетo,
ooooo гo ебaм гaзетo, гo ебaм Влaде в гaзетo.

2. Ѓурѓoвден
Еве спермa, еве спермa, устa дa ти нaпoлнaм,
еве спермa, еве спермa еееееее
кур дa пушaт (insert random tifo group name), пичкa се вo душa.

Нaјдoбрo скaндирaње: Женa ти се ебе Вaрдaрееееее.
Не очекував дека до толку си забеган на форум да ги пишеш песниве за кои си играме курташак хахах :D
Ќе те потсетев за неколку што си ги вртиме редовно, ама да не добијам и јас бисквита :icon_mrgr:

Што не кажа и за најдобрата и најкористена приказна - Ни го нападнаа автобусот каменковците, дупло повеќе беа, фрлија некој камен, почнаа да бегаат, ама тие што ги фативме знаат како пројдоа не е за на форум ;)

:pos:
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.951
Поени од реакции
6.746
Јас сум убав, јас сум лепотан, јас сум радовишки хулиган ! За Радовиш навивам....животот го давам јас....во ЛЕБАРИ заколнат!!!
Животот го давам јас.....ооо ооооо!!!!!!!! - појака песна, здравје.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.484
Поени од реакции
9.909
Јас сум убав, јас сум лепотан, јас сум радовишки хулиган ! За Радовиш навивам....животот го давам јас....во ЛЕБАРИ заколнат!!!
Животот го давам јас.....ооо ооооо!!!!!!!! - појака песна, здравје.
Сериозно има ваква песна? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom