НБА сезона 2022/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.346
Поени од реакции
29.812
Буги не може да е полош од овој :D
Тренерот на Лејкерс е полош, најлош е од сите... :LOL:

Тек утрово ја гледав утакмицата (јбг, обврски)... Нема ни да набројувам се, ама следново најдиректно влијаеше на исходот: На крај од 4-та четвртина бранат 3 поени водство на секунди пред крај, а овој идиотов после тајмаут го остава тимот без инструкции за удвојување на топ3 играчот во лигата (и најдобар соло напаѓач моментално)... Потоа кога Лука нормално им лупа 3-ка, на сам крај идиотот не може да бара челинџ на очигледен фаул на Далас и тоа на шут за 3-ка, затоа што претходно го потроши на ретардно безначајна ситуација. Претходно челнџираше фаул на Леброн и доби фаулот да му го препишат на Брајант. Леброн ја заврши уктамцицата со 0 фаули. :facepalm:

Каков ретардиран дибек мајко моја.
Вогел не го сакав многу, го сметам за просечен тренер... Но Вогел за овој куqоглавиов Дарвин Хам, е геније од тренер. Кај го најдоа, кај се запустеа.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Нема спор за неговата игра, талент, експлозивност и сигурно е топ 3 плеја у лига според мене, ама иритира со тоа трошење време.. загледајте го у последна четвртина, ја изведуваат и ја остава да се тркала топката и според правила може до утре да не ја допре.. и така краде по 10-20 секунди од време и тек кога ја допира се трошат 24 секунди.. ова е убедливо најглупото правило во цела лига.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.707
Поени од реакции
2.996
Џабе им е, им збрцавме 132 поена, си ја понесовме победата ... Иначе страшен напаѓачки потенцијал има Сакраменто, башка Сабонис е ѕверотиња, секоја текма има 15-16 скока, ноќеска 18 собрал..
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.707
Поени од реакции
2.996
Sabonis posle Jokic da ti bal najdobar centar u ligata.. najdobar centar paser posle srbinot.. Lisicata e prv vo clutch poeni vo cela liga, Hoerter puca trojki so povisok procent duri i od Currry.. Zatoa Sakramento visoko kotira..
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
Embid e najdobar centar vo ligata, na vtoro mesto e Dejvis koga e zdrav... I Antetokoumpo sekako
Автоматски споено мислење:

Jokic isto prejak statistikite ludnica no Embid i Anteto se pojaki 10/10
Автоматски споено мислење:

Dejvis ne samo sto e mnogu jak vo napad tuku i vo odbrana...
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom