НБА сезона 2022/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
Ne znam za trenerot no jaka e Filadelfija ne se ic za potcenuvanje...
Od Harden najmnogu zavisi, ako igra jako pokraj vakov Embid togas atakiraat titula, Maksi e isto vo zivotna forma, Taker tuka e za odbrana a Tobias Harris ne e tolku los igrac no i toj ke treba da igra barem malku podobro vo idnina...
Od klupa treba pomos da dobijat, Harrel igra preslabo sea za sea, drugite iigraci site od klupa se botovi, treba da profunkcionira klupata.
Ke vidime doprva shto ke ni donesat trejdovite, Eric Gordon verojatno ke bide trejdan od Hjuston i najverojatno ke bide donesen kaj Harden vo Filadelfija.
Mu gi donesoa na bradata Taker i Haus soigracite od Hjuston, isto mu go donesoa Harrel koj e poranesen soigrac od Hjuston, bradata licno i personalno go donese na Harrel, prifati 15 milioni pomala plata za so tie pari da go donesat Harrel.
Znaci koja legenda e bradata.
verojatno e da go soberat i Gordon super igrac e za od klupa.
Zdravi Harden i Embid osvojuvaat titula ovaa sezona.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.612
Поени од реакции
10.295
Отворена ќе биди и оваа сезона.. Реално доста екипи имат шанса за титула ако им се поклопат коцките (Бостон, Милвоки, Фили, Бруклин, Кливленд, ГС, Пеликанс, Феникс, Мемфис, Денвер, Клиперс, Далас, па и Лејкерс.)
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
Отворена ќе биди и оваа сезона.. Реално доста екипи имат шанса за титула ако им се поклопат коцките (Бостон, Милвоки, Фили, Бруклин, Кливленд, ГС, Пеликанс, Феникс, Мемфис, Денвер, Клиперс, Далас, па и Лејкерс.)
Dallas spored mene nema ni Playoff da obezbedat ovaa sezona, eventualno play in i tuka go srkaat 100%. A ako vlezat vo Playoff Doncic nema da moze tolku kurtasak da si igra... Da se padnat vo Playoff Dallas protiv Lakersi jas site pari bi gi stavil na Lakersi.
LeBron na iskustvo ke go izede na Doncic vo Playoff...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.644
Поени од реакции
18.117
Dallas spored mene nema ni Playoff da obezbedat ovaa sezona, eventualno play in i tuka go srkaat 100%. A ako vlezat vo Playoff Doncic nema da moze tolku kurtasak da si igra... Da se padnat vo Playoff Dallas protiv Lakersi jas site pari bi gi stavil na Lakersi.
LeBron na iskustvo ke go izede na Doncic vo Playoff...
Реално кошарка е тимски спорт, со кој тим да игра Дончич? Брансон си отиде, дојде Кемба Вокер кој е дискутабилно дали има здрави колена и нема играно година дена. Фалат скокови под кошот, фали одбрана, фали побрза транзиција, фали пик енд рол партнер за Лука, фалат подобри шутери, фали второ име во тимот и некој што ќе истапи кога Лука е повреден или не му иде. Мислам Лука го достигнува пикот и нема да ме зачуди да си побара нов тим.

Еве против Кливленд истапува Кемба, исто и овој Кристијан Вуд кој улета ко замена за Клебер и одлично се снаоѓа за сега.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2022
Мислења
429
Поени од реакции
763

Кемба ако остане здрав може да биде многу значајна фигура во Далас,но не знам дали ќе може да игра стартер со Лука можеби ќе влегува од клупа.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
3.046
Jokic mavnal 40+ poeni 25+ skoka i 10+ asistencii.. Posleden ova sto go napravil bil Vilt Cemberlain pred 50+ god..
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Па па па, Том Тибодо добива опомена од управа дека ќе лета кај и да е, и Никс почињаат да е*аваат се живо.. :LOL: :LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom