НБА сезона 2022/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 септември 2023
Мислења
828
Поени од реакции
1.270
Po mene i Portland dobi dosta so ovoj trejd, gi imaat Simons koj spored mene ke bide top 5 igraci na negova pozicija vo idnina,go zemaa na draft Scoot Henderson veruvam deka kako opcija organizator na igra brzo ke se vklopi vo ekipata,so Holiday i so Ayton mislam deka ke imaat odlicen tim.
@LesterBoMccaleb nema sporedba pomegu bradata I Lillard, klasa e vo prasanje.
@1307 prav si kenkase grkot posebno sto ispadnaa vo prva runda od Miami,so ovoj poteg na Milvoki go betoniraa grkot na uste eden maksimalen dogovor slednata godina,ne ide nikade deckoto samo da mu go vidime dogovorot...
Nitu pomegju Anteto i Embid, Anteto e pojak. Treba da se najako duo vo ligata
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
828
Поени од реакции
1.270
Edno e mislenje drugo se fakti... Lillard e pojak igrac od bradata a Antetokoumpo od Embid...
Автоматски споено мислење:

Mn jaka sezona na povidok
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.602
Поени од реакции
9.778
Главното прашање шо се поставува сега е до каде е коленото на Гркот и колку Мидлтон ќе биде склон на повреда сезонава. Доколку влезат сите тројца фит во ПО + под кош Лопез, во 7 добиени, уф која забава чоече.

Супер сезона ќе гледаме.
Милвоки на исток, Бостон се појача исто. На запад Лејкерс, ГСВ подобар ростер, Феникс исто подобар состав од лани, Денвер никако за потценување.

Исто има тимови како Клиперси, Сакраменто, Далас, Пеликаните кои се тотални непознаници и не се знае дали некој од нив ќе изигра океј сезона, а треба конечно.

Сè на сè треба да гледаме повозбудливи натпревари од лани и во текот на сезоната и особено во ПО.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.647
Поени од реакции
2.619
Блејзерс можат да изненадат и мислам дека добро направија што почекаа во ситуацијава и ја имаа тоталната контрола над овој трејд, не подлегнуваа на курчењето на Дејм дека мора во Мајами.. вака и Ејтон и уште неколку солидни играчи, многу забораваат дека Деандре е прв пик и дека беше многу добар центар пред да дојде КД. Од друга страна Милвоки е алл ин, нема први пикови идни години, играчи постпрајм, играчи во прајм, автоматски прв кандидат за титула, ама многу такви тимови и не успееа, ко Бруклин пред некоја година со Харден - КД - Кајри. На долгорочен план според мене победник во трејдов е Портланд, а за наредни 2-3 години е Бакси, секако ако не им се случат повреди и тирста глупости, ко што наведе БигМек погоре.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom