НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    75

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
јас само прва четвртина гледав и јасно ми е дека ќе тепаат пичкиве, Дрејмонд требаше да го избацат скроз уште у прва четвртина, ама пази го држи Грент Вил и се мава у него и прво нешто што судат е фаул за ГСВ.. ко втф хаахахаххаха и среќа видеа на снимката како беше правилно и ја сменија одлуката, ама ова идиотов продолжи да го трга Грент Вил од него и да се кара со судиите.
 
Последно уредено:

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
јас само прва четвртина гледав и јасно ми е дека ќе тепаат пичкиве, Дрејмонд требаше да го избацат скроз уште у прва четвртина, ама пази го држи Грент Вил и се мава у него и прво нешто што судат е фаул за ГСВ.. ко втф хаахахаххаха и среќа видеа на снимката како беше правилно и ја сменија одлуката, ама ова идиотов продолжи да го трга Грент Вил од него и да се кара со судиите.
Ajde ne seri mnogu ti sekoj post ti e jasno mi e ova jasno mi e ona a edna utakmica nemas gledano. Preku kurot
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Епа не можи да се најјаки а да летнат уште на старт од плеј оф, не зафркавај и ти сеа.
Zasto da ne mozi ?
Kevin Durant e tata mata vo ligata najak igrac vo sekoe vreme ama ete rano go srkna i toa sosi jajca, go zveknaa so metla kako nikogas dosega vo karierata, neverojatno.
Cuda se slucuvaat.

Harden slabo odigra ama Embiid vlecese povreda
vo serijata protiv Heat, prvite 2 utakmici ne gi igrase a ostanatite gi igrase so maska na glava, da bese zdrav veruvam Fila ke odea ponatamu.
Slab bradata mnogu izminatava sezona, se nadevam narednata ke igra mnogu pojako.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
јас само прва четвртина гледав и јасно ми е дека ќе тепаат пичкиве, Дрејмонд требаше да го избацат скроз уште у прва четвртина, ама пази го држи Грент Вил и се мава у него и прво нешто што судат е фаул за ГСВ.. ко втф хаахахаххаха и среќа видеа на снимката како беше правилно и ја сменија одлуката, ама ова идиотов продолжи да го трга Грент Вил од него и да се кара со судиите.
Малце е језиво да се коментира вака кога дупло погрубо играше Бостон на првата утакмица ама тоа е тоа, навикни се дека двете екипи ќе бидат екстремно физички до крајов на серијава.

А Дрејмонд, јбг, затоа е еден од најдобрите во тоа што го прави, доктор за кошарка, цел тим на Бостон го поремети.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
@ilz imam premnogu izgledano ama preku kur mi e od reklami i pauzi i zatoa ne ja ni dogledav sto kur edna cetvrtina trae 30 mins.. a i ne sum ko tebe harden ke gi tepa irving i kd ke gi tepa da vikam site..
@Клипче ne vikam deka ne si vo pravo, ke bide fizicki sve do kraj ama ke bide interesno do kraj i vo td garden ocekuvam podobro od Boston i vo ofanziva a i defanziva ..
Автоматски споено мислење:

A Draymond ne sum go sakal nikad i nema da go sakam ko igrac, da dobar defanzivec e toa stoi ama odbiven mi e mnogu.
 
Член од
17 април 2022
Мислења
78
Поени од реакции
210
Zasto da ne mozi ?
Kevin Durant e tata mata vo ligata najak igrac vo sekoe vreme ama ete rano go srkna i toa sosi jajca, go zveknaa so metla kako nikogas dosega vo karierata, neverojatno.
Cuda se slucuvaat.

Harden slabo odigra ama Embiid vlecese povreda
vo serijata protiv Heat, prvite 2 utakmici ne gi igrase a ostanatite gi igrase so maska na glava, da bese zdrav veruvam Fila ke odea ponatamu.
Slab bradata mnogu izminatava sezona, se nadevam narednata ke igra mnogu pojako.
Еднаш се случува, ок. Претходната сезона и КД и Харден беа во Нетс, пак го лапнаа. Не е случајност, мене Нетс ми личат на ПСЖ во фудбалот.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Еднаш се случува, ок. Претходната сезона и КД и Харден беа во Нетс, пак го лапнаа. Не е случајност, мене Нетс ми личат на ПСЖ во фудбалот.
Prethodnata sezona Harden se povredi vo prvata utakmica vo serijata protiv Baks i ja propushti celata serija.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
штета што ја ставаат толку касно иначе и мене ми се направи мерак, тајм лорд у публика го пратил стефче кари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom