НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.134

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Vecerva mu se vrakja Schröder na "kralot", da vidime dali toa ke go izvadi od mrtvite na kralot.
Uste Lillard ostana da mu se pomoca na faca vecerva i da go proglasime vekje ednas oficijalno za umren bidekji navistina e, von top 10 igraci momentalno sezonava.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Леле Кампацо нека се самоубие. Сеуште се сеќавам на хајпот дека ке биде добро засилување за Нагетси.
Ова не е воопшто негова грешка, МПЈ ја згреши работата, имаше празен кош а тој се нареди да чека за тројка, ебати центарот :icon_lol:

Не знам овај како е уште во нба, по не талентиран играч од него немам видено, само да фаулира знае.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Не знам овај како е уште во нба, по не талентиран играч од него немам видено, само да фаулира знае.
Мислам дека ќе биде многу корисен и од огромна помош за Брон и Лејкерс во овие тешки периоди.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Мислам дека ќе биде многу корисен и од огромна помош за Брон и Лејкерс во овие тешки периоди.
Искрено не верувам да е од некаква помош, лани играше за Атланта и во тим полн со пропаднати играчи и рукиња, успеваше да се издвои како дефинитивно слаба карика во тимот, не знам зошто не го потпишаа Казнс сега.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.793
... Koга ќе си помислам дека едно време ве ставав у букмаркс. За идни цитирања... Одамна веќе ми е јасно дека нема потреба, само треба да проверам на последната страна. :D
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.793
У право е Златан....




А кога зборуваме за Леброн, тогаш го имаме и ова долу...
Нека се држи до баскет, и помалку да брка лични рекорди а повеќе да мисли да остане здрав до плејоф.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Simmons pogodil trojka ( cetvrta vo karierata :LOL: )
Eve zasto Fila nema sansi protiv Nets, ne mozat shuterski da im pariraat vo nikoj slucaj na najdobriot napad vo ligata, Simmons neznae da shutira, Harris ne e strashen shuter ni igrac, drugive igraci isto slabo gi nema na mapa, samo Embid da pritiska pod kosh im e jako oruzje. Od druga strana trojca ubijci site kandidati za MVP KD, brada, Irving, i Harris ( najdobar shuter za 3 vo ligata ) ...
4-0 ili 4-1 ako se sretnat vo PO
Автоматски споено мислење:

The Nets have announced that Kevin Durant (hamstring strain) will be out through the All-Star break.
He underwent another routine MRI after which it was determined that we hill need a little extra time to recover from his hamstring strain. KD has already missed six games with the injury but with the Nets currently riding an eight-game winning streak, their longest since 2006, there's no need to bring their superstar forward back until he's 150%. Look for Bruce Brown to continue to play major minutes and produce until Durant is back after the All-Star break.
 
Последно уредено:

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Атланта Хокс го отпушти главниот тренер Лојд Пирс.
Се гледаше од небо дека е само добар за развој на млади играчи ама не и за сериозна екипа, цел план офанзивни му беше дај му ја топката на Треј, па тој нека прави што сака, се надевам на Кени Аткинсон ама тешко да го донесат.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Bradata vo element 30 poeni 15 asistencii 14 skoka 0 izgubeni topki
Автоматски споено мислење:

Harden MAKES HISTORY in Road Victory!
James Harden becomes the first player to record 30+ points, 15+ Assist, 10+ Rebounds with zero turnovers in a game since turnovers were first recorded in 1977-1978!
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom