НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
11.237
Поени од реакции
11.429
Нетс пред неколку дена го шутнале Окафор. Очекувано, таков мамлаз одамна нема заиграно во НБА.
Еј... Од втор пик до ситуација каде не го сакаат ни за минималец. Teшка будала, со малку залагање може милиони да заработи ама го мрзи со прст да мрдне.

 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.307
Поени од реакции
5.113

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.512
Поени од реакции
7.571
Ај малце да ја живнеме темава стварно бајаги време има до новава сезона, да пишеме "збор-два" за екипиве шо си ги поштуеме и навиваме, како ви се бендиса оф сезонава со фар шо би рекле и очекувања.
Јас како фан на Њу Јорк Никс сум прилично задоволен како одиграа оф сезонава. Прво супер избор на драфтов поготово за Quentin Grimes SG мислам дека типчево е солиден пик у доцна прва рунда, солиден шутер и солидна летна лига. Истото и за Jericho Sims C ептен профи изигра у летнава лига дефанзивно на место, у напад фаќа лобчиња - за втора рунда 56ти пик бомбона. Miles Mcbride PG исто солидна летна лига. Е сеа за минутажа од сите мислам дека Grimes може да добие шанса пошто ми делува дека е спремен за НБА 6-5 е добар шутер може да игра и на позиција 3 али ќе видиме тоа пошто го стакнаа тимов.

Со новиве играчи исто сум задоволен брале Кемба Вокер го ќаруеме со не цели 18 милиона за две сезони - поклон ( по 8 милиона и нешто по сезона).
Јес да е Injury prone у задње време али нема да има притисок голем пошто го иаме Куикли и Роуз на таа позиција добра ротација ќе има.
Еван Форниер 4 години 78 милиона мммммм... океј ваљда? Никад не сум бил фан искрено,дали пошто играше у факинг Меџик, задња утакмица на Орландо глеав коа Картер играше таму.. Али океј е од шутери никад доста, се надевам ќе биде ефикасен и ќе се исплати кешот.
Алек Буркс нов договор 30 милиона за 3 сезони супер пикап 42 FG% и 3pt 41.5% што поише, а и у одбрана е ефикасен.
Нерленс Ноел нека се тужи со Рич Пол кој го е*е али ние го лапнавме за 27 милиона за 3 сезони .. лапај си дефенсив бист уште 3 години.
Дерик Роус заслужено ја оживеа кариерата исто нов договор 43милиона за 3 години, одлична сезона.
Најбитното реално Џулиус Рендл 4 години 117 милиона, братот ако флопне пак како у плејофов сме го јаделе. Ако го нема тоа у него, а се надевам дека го има на коњ сме. Нормално очекувам уште една ол-стар сезона и веќе да навлегува у суперстар водите пошто од Мело навака с од суперстар неаме видено, а и он суперстар беше 1-2 сезони у Никс макс.
И подмладоков што е уште под руки договори - Ар Џеј Беррет батице ептен сум хајпнат искрено очекувам да изгази сезонава, незнам зашто али убеден сум дека ќе гази, може и ол-стар што да не.
Имануел Куикли одличен, одлична руки сезона, сеа ќе видиме као ќе функционираат он, Кемба и Роуз.
Оби Топпин се надевам целосна здрава сезона со океј минутажа да го видиме хајпот што го имаше у колеџ дали ќе се префрли и овде.
Мичел Робинсон поголема минутажа да добие и со тоа поголема самодоверба и не гледам зошто не би бил Тајсон Чендлер 2.0.
Кевин Нокс сеедно небиден е, Таж Гибсон ќе добие минутажа сигурно миленикот на Тибодо у секој случај корисен, Лука Вилдоза благе везе неам за батево али со носење на Кемба не верувам некоја минутажа да добие.

Очекувам плејоф сезона секако, 3-4 место и финале исток.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
11.237
Поени од реакции
11.429
Изгледа и НБА планира да види нешто повеќе од вас - за Божиќ играте со Атланта, секако ве сметаат за контендер следнава сезона... Плејофот беше добро искуство за момците, ама ви претстои многу работа. Тибодо мора да најде начин/игра за удвојувањата врз Рандл, а овој самиот да поработи на визијата на играта и додавањата надвор од удвојувања. Инаку во плејоф тн’ка работа... Има потенцијал во ростерот, само Истокот следнава сезона ќе биде појак од било кога во овој век.
Се шушка нешто и за можен трејд за Лилард по нетот. А којзнае, сѐ е можно. :)
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.512
Поени од реакции
7.571
Kakov Knicks nema sto da baraat so Bucks, Nets, Miami, Philly pa i Hawks i Bulls. First round exit tim i toa e toa. Sepak pocit za Tibodo i daleku podobro izigraa otkolku sto se ocekuvase lanskata sezona.
Незнам кој очекуваше лани Атланта финале исток да игра, па се деси така да..
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
685
Поени од реакции
946
Ќе видиме годинава дали Хокс не се екипиште, ги победија Фила без вториот најдобар играч, а беа во водство и против Бакс пред да се повреди Јанг :cool:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
11.237
Поени од реакции
11.429
Не е само Атланта, ете и Феникс - претпрошлата сезона ни во плејоф не влегоа и кој ќе речеше лани на почеток на сезона дека Феникс ќе играат за титула, во финале на НБА? А ако е така тогаш кој може да тврди дека Никси, Булс, Хокс, итн, дека не може да изненадат... Спорт е тоа, сѐ е можно ако се поклопат коцките.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom