НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Narednata sezona mene licno ke mi bide nesto najubavo shto mi se slucilo vo zivotot. Premnogu mu veruvam na Kd i bradata, ke vrzat 2 tituli naredni 2 sezoni garantiram so mojata golema glava.
Автоматски споено мислење:

Rondo signs one year deal with Lakers.
 
Последно уредено:

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Изгледа слабо следевте плејофот ако мислите дека здрави Нетси нема да освојат.

Инаку ептен се заборава колку среќа има Милвоки, повреди на Харден и Кајри, ама пак КД сам ќе ги победеше, за сантиметар не успеа, потоа реално и во серијата со Атланта беше 1-1 и губеа во третата утакмица пред да се повреди Тре, четвртата ја изгубија секако.
Ако беше 3-1 за Атланта голема е шансата Милвоки да не стигнеа и до финале :toe:
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987



According to Shams Charania of The Athletic, the Nets have agreed to a contract with Paul Millsap.
Having spent the last four seasons of his career in Denver, Millsap was one of the top remaining free agents ahead of his reported signing. The veteran power forward didn't lack for interest either as, in addition to the Nets, the Bulls, Clippers and Warriors had also expressed interest. While he gives the Nets additional depth alongside the likes of Nicolas Claxton and Blake Griffin, Millsap is unlikely to be much of a factor as far as fantasy basketball is concerned.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Во ваква ситуација ќе ми направи ќејф доколку Милвоки, Феникс или некоја друга екипа освои титула во следната сезона.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Harden,Kyrie,Harris,KD,Blake
Bench: Patty Mills, Bruce Brown, J.Johnson, Milsap, Aldridge/Claxton
This shit not fair FB_IMG_1630749038052.jpg
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987


Pistons will waive DeAndre Jordan and he is expected to sign with the Lakers once he cleared waivers.
Nobody is picking up Jordan (and his contract) off waivers, so the delay is just a formality before he signs with the Lakers, adding yet another post-prime veteran to their roster. The Lakers already have Dwight Howard and potentially Marc Gasol at center, ensuring that Jordan will play a low-minute role with negligible fantasy appeal.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Бре бре каква фама се праи низ нетов за Деандре што потпишал со Лејкерс, чиниш Хаким Олајџувон у својот прајм потпишал, а не оваа скапаница избркана од сегде што освен да закуца на празен кош ништо друго не знае. Нека седи да ги одмори Дејвис и Гасол кога ќе треба и да фати некој дефанзивен скок, секако за друго не го бива.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
A pa Gasol pa eden faktor sto e, svadbarki ima kako baba mi, 150 kila e napraen. Edini sto moze nesto da izigra od tamu na centar e Howard
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom