НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
11.279
Поени од реакции
11.472
That would mean that any player on one of those rosters who refused vaccination would miss all 41 of his team’s home games...
One player who could be affected is Nets guard Kyrie Irving. According to multiple league sources, Irving has yet to receive a vaccine shot. Both the Nets and a spokeswoman for Irving declined to comment on the record about Irving’s vaccination status
:)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.325
Поени од реакции
34.370


:)
Ист проблем би имале и ГСВ со Вигинс, нема да може да настапи на 41 утакмица на домашен терен плус овие што се во Њу Јорк, сега за сега тие се тие 2 локации кои бараат вакцина.
Го имале пратено и на состанок Вигинс со јаки доктори да му објаснат дека е се безбедно итн итн ама се уште се немал одлучено.

Баш ме занима како франшизите ќе ги решат овие проблеми.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.697
Поени од реакции
18.772
Казни ги со одземање на плата. Све утакмицете што нема да ги игра процентуално од целата сезона одземи им ги процентуално од платата и воала да видиш како ќе се вакцинираат им ебем тоа црнчуге глупи.
аЈ ВаНт тУ Ду мАј РиСрЧ, кој рисрч бе со два реда школо ќе напраеш ти бе црнчуго глупа.
Ама владете низ светов са криви, ја тоа стоката невакцинира не би пуштил од дома да излезе па после дал ќе праа рисирч
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
11.279
Поени од реакции
11.472
Ист проблем би имале и ГСВ со Вигинс, нема да може да настапи на 41 утакмица на домашен терен плус овие што се во Њу Јорк, сега за сега тие се тие 2 локации кои бараат вакцина...
За Вориорс тоа може да биде и подобро, или барем не многу лошо... Ама Ирвинг е критично важен за Нетс. Интересно е што сето ова се дешава и за време на активни преговори за екстензија на договорот - а пред некој ден/недела као да ми текнува дека дечкото барал но-трејд клаузула, и/или најави пензионирање ако го трејдаат надвор од Нетс. Си имаат мачни одлуки за носење Нетс, а не дека имаат друг избор освен да направат сѐ за да потпише екстензија. Дури и пациент како што е, не можат никако да го заменат ни со приближно добар играч. :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
11.279
Поени од реакции
11.472
Член од
19 март 2011
Мислења
12.004
Поени од реакции
12.164
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
11.641

Фала курцу им текна да ги зауздат ретардираниве фаули во напад
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom