НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.729
Поени од реакции
4.926
Се сеќавам кога го гледав во Борис Трајковски тогаш играјќи за Мега Лекс против МЗТ Скопје, тогаш во МЗТ Скопје играа Тодор Гечевски и Ѓорѓи Чековски, му држеа часови по кошарка за на крајот да има 2 или 3 поени, секоја чест до кое ниво стигна од тогаш.
Друже, Јокиќ тогаш имал 18-19 години. Има утакмица од 2015 на која на МЗТ му дал 27 поени, 15 скока и 4 асистенции
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.350
Поени од реакции
3.079
Jokic ne moze so Durant ili bradata
Jokic revolucionira pozicija vo kosarkata, zatoa e MVP i nemoes da go sporedis ni so Harden ni so Durant.

Elegancija vo prostor e coekot, apla se gleda deka ni si igral kosarka ni pa znaes so zborues. Na inat pisuvas samo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.552
Поени од реакции
2.348
Jokic revolucionira pozicija vo kosarkata, zatoa e MVP i nemoes da go sporedis ni so Harden ni so Durant.

Elegancija vo prostor e coekot, apla se gleda deka ni si igral kosarka ni pa znaes so zborues. Na inat pisuvas samo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Trgni se be kakov Jokic bradata e MVP za 2021 samo poradi povredata propushti 20 utakmici pa mu izbega nagradata da ne se povredese toj bese realniot MVP.
Автоматски споено мислење:

No zatoa ke osvoi Finals MVP
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.955
Поени од реакции
1.226
Trgni se be kakov Jokic bradata e MVP za 2021 samo poradi povredata propushti 20 utakmici pa mu izbega nagradata da ne se povredese toj bese realniot MVP.
Автоматски споено мислење:

No zatoa ke osvoi Finals MVP
Se ponashash kako da imash 16 godini koga se karavme vo sredno koj e pojak.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
109
Поени од реакции
173
Trgni se be kakov Jokic bradata e MVP za 2021 samo poradi povredata propushti 20 utakmici pa mu izbega nagradata da ne se povredese toj bese realniot MVP.
Автоматски споено мислење:

No zatoa ke osvoi Finals MVP
Bradata ce dobie eden trans seksualen kur u dupot
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.350
Поени од реакции
3.079
Jokic revolucionira pozicija, a kd sto e guard so visina na centar ne e toa toa? boze sto nema da procitam. Si go sakam Jokic ama daj olabavete so muabetive, Kevin Durant e Kevin Durant.
Rekov li nesto protiv KD, rekov nemoes da go sporedis edniot e guard drugiot e centar, ne go sporam KD

Durant e sekako top 10 na site vreminja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.041
Поени од реакции
11.936
Trgni se be kakov Jokic bradata e MVP za 2021 samo poradi povredata propushti 20 utakmici pa mu izbega nagradata da ne se povredese toj bese realniot MVP.
Автоматски споено мислење:

No zatoa ke osvoi Finals MVP
Да не ги пропушти тие 20 утакмици затоа што одеше по курви, пардон стриптизети и затоа што како курва некоја плачеше да го трејдаат?
Автоматски споено мислење:

Уште еден факт за ЛеБрон вс КД. ЛеБрон не прави по 100 лажни профила на социјалните мрежи за да се расправа со разни ликови. Поздрав.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.552
Поени од реакции
2.348
Ili pak shto ima vrska ako pobaral trejd ednas vo karierata ? Toa go pravi poslab igrac ?
Harden placese ili Rocketsi go molea na kolena i mu go nudea najdebeliot dogovor vo istorijata na kosarkata a ovoj gi odbi ?
Автоматски споено мислење:

Patem ne pravime muabet za utakmici koj gi propusti vo dresot na Hjuston, tuku za 20tina utakmici koj gi propushti vo dresot na Nets, i toa vo period koga bese uklucen na najako i bese prv favorit za MVP pred Embiid.
 
Последно уредено:

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.452
Поени од реакции
7.248
Добро бе, илЗ мерсУ иначе.. зашто бе не практикуваш попладневна дремка реЦимо, ќе го преспиеше муабетов и се ќе си беше у реду..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom