НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.304
Поени од реакции
9.532
Не ве разбирам баш - кoj му е гајле за FMVP титула, освен во случајов како уште еден поттик АД да не направи некое заглупување да потпише со некој друг клуб летово?

Леброн, освен ако е многу поглуп од што мислам, ако го прашаат сигурен сум дека би рекол нешто како „дајте му го тоа на АД“. АД ќе биде главната причина ако Леброн игра во уште едно финале, треба да е многу глуп за да се лета по празна титула како FMVP.


И.... Да не заборавиме дека работата уште не е завршена, не урочувајте сега со FMVP дискусии предвреме (па да земе FMVP некој трет). :)
Играч шо бил само еднаш во плејоф (пред ова сезона) ќе биди причина шо играч кој бил во 54654 финалиња да стигни до уште едно.. Важи.. Факт е дека Дејвис без Леброн би имал кариера од типот на Таунс/Казнз/Лав.. Јака статистика, олстари, ол нба тимови и НИКАКОВ тимски успех
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.132
Поени од реакции
9.635
Не бе, скроз не ме разбра... Никој не вели дека АД ќе „го носи“ Леброн во финале, туку Лејкерс без АД нема да дојдат ни блиску до финале.Се разбира дека истото (и уште повеќе) важи и за Леброн, ама тој (за разлика од АД) е под договор уште две години.
Јас како Лејкерс фан навивам за Лејкерс, не за Леброн и не за АД како поединечни играчи. Летово императив за Лејкерси е АД да потпише договор, се друго ќе биде невидена катастрофа. Пошто пиковите малтене до следната деценија се дадени за АД, ако некако се деси да останат без него ќе следат едно 15 години танкање.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.456
Не бе, скроз не ме разбра... Никој не вели дека АД ќе „го носи“ Леброн во финале, туку Лејкерс без АД нема да дојдат ни блиску до финале.Се разбира дека истото (и уште повеќе) важи и за Леброн, ама тој (за разлика од АД) е под договор уште две години.
Ако иде АД, очекувај го чичко Кавај. Иако не верувам да напраи таква глупост АД, да падне на ниво на глупоќа на Ирвинг :D
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.132
Поени од реакции
9.635
Ако си иде АД ќе биде катастрофа. Без пикови нема развој, пиковите или си ги драфтал во надежни играчи или си ги трејдал за играчи. Така да АД ако си оди... Ќе останеме со стапот во раце. Не само што други слободни агенти нема да дојдат, туку дури ни еден Кавај во штаки нема да дојде во ЛА.

Затоа велам сега најмалку важна е празна титула како FMVP.
Прво победа на уште една утакмица во оваа сезона. Второ потпишување на договор со АД. Трето носење некој рол плеер, шутер ако може.


Инаку Кавај со повредиве се некако мислам дека нема да се врати на старата форма. А освен тоа покажа дека не може да носи тим туку е комплентарен играч кој или мора да игра во добар систем со соиграчи кои можат да креираат игра.

Од тој аспект АД е подобар, но исто е зависен од плејмејкинг на тимот. Со оглед на тоа на Лејкерс им треба креатор прво и основно, плејмејкер. Ова Леброн што го прави на (скоро) 36 години е чудо, ама Лејкерс треба да се глупи да размислуваат барем малку однапред... Затоа толку се изнервирав кога Кавај ги испозаеба тешко Лејкерс, да го чекаат со денови после датумот кога може да се потпишуваат нови договори. Лејкерс можеа да ги имаат Кемба Вокер или барем Ирвинг, наместо Дени Грин и ситна боранија.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.307
Поени од реакции
6.376
АД ке бил ко Таунс. :pos:
Гледам па Леброн се искина титули сам, со чкарт играчи.
Ако не беше АД или Вејд, ЛЏ ке беше играч кој што играл 6-7 финалина и 1 титула.
Таква ви е логиката.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.304
Поени од реакции
9.532
Не бе, скроз не ме разбра... Никој не вели дека АД ќе „го носи“ Леброн во финале, туку Лејкерс без АД нема да дојдат ни блиску до финале.
Па добро фала богу со Кузма како втора опција не би стигнал финале

Дејвис не ми личи на егоцентрик шо би заминал за да биди главен во екипа..Мислам дека ако не наредна година тогаш сигурно пред да напрај Леброн 40 год можи да му чапни еден ФМВП
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.312
Поени од реакции
3.030
Брон наместо да биде екстра мотивиран од предходниот дебакал повторно беше исплашен и здрвен поготово во првото полувреме каде што имаше 5 изгубени топки од вкупно 6,но го спасија АД кој одлично го бранеше Батлер,КЦП и другите играчи кои имаат помала улога во Лејкерс.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.456
Dejvis ja donese pobedata so onaa oktpodska odbrana i onoj resavacki sut za trojka, a vie mislete si kako sakate

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Да, зошто да не беше тројката на 6 разлика на 40 секунди до крај, ќе изгубеа :cool:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.312
Поени од реакции
3.030
Кој е поголем фактор во играта на Лејкерс Брон со плус/минус -2 и 6 изгубени топки а АД плус/минус +17 и го чуваше Батлер ноќеска.
И после ќе го прогласат Брон FMVP и ќе речат дека Брон им донел пехар на Лејкерс :tapp:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.445
Поени од реакции
15.209
Да, зошто да не беше тројката на 6 разлика на 40 секунди до крај, ќе изгубеа :cool:
Aj prekini da se praes pameten, ali da ako gleas kosarka od vcera da nemoze da se napravi presvrt.Kazi zbor dva za odbranata na Dejvis

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.132
Поени од реакции
9.635
Абе момци, вас очигледно ви е интересен муабетов ама мислам дека АД и Леброн ни приближно не се замараат толку за ова. :)


 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.342
Не можете така да гледате, двајцата си помагаат еден на друг и двајцата играат страшно. Од една страна Дејвис има повеќе простор поради Леброн, плус игра со добри плејмејкери како Џејмс и Рондо. Од друга страна Џејмс да немаше суперстар од калибар на АД, ќе му идеа по тројца и не верувам KCP, Грин, Кузма и остала боранија дека ќе ги победеа Мајами.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.456
Кој е поголем фактор во играта на Лејкерс Брон со плус/минус -2 и 6 изгубени топки а АД плус/минус +17 и го чуваше Батлер ноќеска.
И после ќе го прогласат Брон FMVP и ќе речат дека Брон им донел пехар на Лејкерс :tapp:
Каква споредба напраи :pos:
Добро свесен ли си што споредуваш? Знаеш дека е можно во одреден момент Леброн да не е на терен, да е само Дејвис, а кај Мајами да не се ни Батлер ни Адебајо и тогаш да се напраи таа разлика?
Кои ви се овие муабети бе, плус-минус земал споредува за кој праел импакт во играта.

Гледај плус минус од третиот натпревар, што кажавте дека е најслаб натпревар за Леброн и дека кривец бил за поразот

0AF3A3C0-D6D8-4229-9D73-500A561E8989.jpeg

После ова уште вакви споредби ќе праиш? Со Дејвис на терен минус 26 против екипа која игра без центар. Земи сеа споредба напрај од 25 декември 2016 плус-минус на Леброн и Дејвис, може ќе најдеш некоја замерка пак.
Не знам и што се објаснувам, Дејвис е појак од Леброн готово, уствари Мајами ќе ја свртат и Батлер ќе биде мвп. Ајде поздрав.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.474
Поени од реакции
9.116
Јас да сум како вас, не би се надмудрувал со ликови што кошарката ја гледаат низ призмата на статистиката.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom