НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2014
Мислења
5.307
Поени од реакции
6.376
Види ги Лејкерс умрена екипа, криминално прво полувреме и пак губат "само" 4 разлика. Никој не може да погоди тројка, само Леброн гаѓа. :facepalm: :facepalm:

Сполстра со истата тактика од гејм 4, све преку Батлер и све преку пик со бековите за да се свичне со послабиот чувар.

Овој Данкан Робинсон тешко дајверче да ти бил, да ти ебам тоа путето нежно да ти ебам, на секој шут се фрла на земја, мисли Џордан е па ќе му свират се.
Реално имаше БАРЕМ еден фаул над Робинсон, од тие два шута а 3ка. Едниот преочигледен од АД, а другата сомнителна ситуација од спортивна страна кога мавна в табла, немаше повторена.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.408
Поени од реакции
79.461
Реално имаше БАРЕМ еден фаул над Робинсон, од тие два шута а 3ка. Едниот преочигледен од АД, а другата сомнителна ситуација од спортивна страна кога мавна в табла, немаше повторена.
Хахаха што збориш бе, тоа од АД врссссска немаше од фаул, и коментаторите се смееа на тоа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.408
Поени од реакции
79.461
Na arena?
btw sto bese ova od Howard sea? Da bese ova LAC, bapka ke mi go napraevte na forumov.
Не, на стрим гледам.
Ништо, намерен фаул беше ко што беше и досудено.

Леле Данкан Робинсон мајкооооо, мртвите да му ги ебам дајверски. Вогел треба да се убие ако изгуби од 1 играч, ебем ти мртвиот тренер.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
1.400
Поени од реакции
10.550
Хаувард е најглуп играч у енбеа, сто посто.

Чист икс овај, Мајами ке тепа ранонасабајлечки.
И ја глеам на тј стрим xyz.Слика у хаде ѕвони.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.445
Поени од реакции
15.209
Kuzma nepostoi ko duh e mu ebam facata umrena

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.132
Поени од реакции
9.635
Ова е ептен флоп... Скоро застанат беше Леброн, а овој нежниов летна како покосен, а башка и се движеше не беше статичен.

Судииве судат за 6-та утакмица. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.408
Поени од реакции
79.461
Не само тој, и пред тоа на Карусо врска немаше од фаул у напад. Мајами искоцкаа 11 поени предност ради Краудер, Нан и Адебајо. Какви глупости направија мајко мила, Краудер шутерски тренинг мисли дека има, Адебајо со флоутеров сеа немам зборови, блам допре, Нан исто шутира у трета секунда од напад. Момци, финале е бе, не пријателски меч. :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.132
Поени од реакции
9.635
Неискуство... Посебно Нан, уште е копиљ рукито.
Јака утакмица УПМ! :)
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
1.400
Поени од реакции
10.550
Види ги бе овија црнци, битанге од по два и кусур метра,курци од по триесе сантима,а поздрављаф се како девојчиња у пубертет, сфак сс сфакога има посебан поздраф еееееј, па како ги памтиф сс кога како.А и фризуре наштиркани,како лампиони су у тија главе, мислиш миљенце на бабу ми,гоблени.Ц ц ц.

Икс!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom