НБА Сезона 2013/2014

Кој ќе биде шампион во сезоната 2013/14?

  • Бостон Селтикс

    Гласови: 2 2,5%
  • Њујорк Никс

    Гласови: 2 2,5%
  • Чикаго Булс

    Гласови: 17 21,5%
  • Мајами Хит

    Гласови: 17 21,5%
  • Сан Антонио Спарс

    Гласови: 9 11,4%
  • Индијана Пејсерс

    Гласови: 1 1,3%
  • Хјустон Рокетс

    Гласови: 1 1,3%
  • Оклахома Сити Тандер

    Гласови: 8 10,1%
  • Денвер Нагетс

    Гласови: 2 2,5%
  • Лос Анџелес Клиперс

    Гласови: 5 6,3%
  • Лос Анџелес Лејкерс

    Гласови: 6 7,6%
  • Голденс Стејт Вориорс

    Гласови: 0 0,0%
  • Бруклин Нетс

    Гласови: 2 2,5%
  • Атланта Хоукс / Перо Антиќ

    Гласови: 6 7,6%
  • Мемфис Гризлис

    Гласови: 1 1,3%

  • Вкупно гласачи
    79
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Барем не се има откажано од кошарката за бејзбол засега
првиот фан на Леброн кој треснал толку голема глупост што ни Дрисла не ја покрива.
Секоја чест.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
После Леброн и Хаслем еве го и Вејд.

Dwyane Wade has opted out of his contract and is now a free agent! This is a huge step for the big 3 to be able to restructure their contracts and resign with the Heat!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.818
Respect за Вејд, на таа возраст, со тие колена... да оставиш 45 милиони долари. Секоја чест.
И Удионис/Бош (скоро па) исто.

ЛеБрон ако ги остави само они да потпишат за помала плата, само дополнително ќе докаже колкава пи*ица е. Но ако и он потпише за исти (помали) пари, тогаш секоја чест и нему.
Тешко ќе ми падне нему да му упатувам комлименти, ама ќе го направам тоа и заслужено ќе биде.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.474
Поени од реакции
4.630
Има нешто нејасно?
Сум фан на Леброн ама немој веќе никогаш да го споредуваш со Џордан( ќе те банираат од форумов ради глупоста шо ја кажа, овоа за бејзболот)

Џоки никој никогаш нема да го стаса тоа е ФАКТ

Спореди го Леброн со Коби барем ќе имаш доста истомисленици на таа тема, на таа компарација и ќе има кој да те подржи.. вака не се резили...

Коа веќе си немал среќа и не си се родил во времето на најголемата НБА легенда оди гледај го на Јутуб и глеј уметност и ќе сватиш дека никој нема да го симне од тронот, најдобриот кошаркар на сите времиња!!!!!!!! JO23RDAN !
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.818
Уште многу леб треба да јаде за да воопшто може да се споредува со Коби. ;)
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Respect за Вејд, на таа возраст, со тие колена... да оставиш 45 милиони долари. Секоја чест.
И Удионис/Бош (скоро па) исто.

ЛеБрон ако ги остави само они да потпишат за помала плата, само дополнително ќе докаже колкава пи*ица е. Но ако и он потпише за исти (помали) пари, тогаш секоја чест и нему.
Тешко ќе ми падне нему да му упатувам комлименти, ама ќе го направам тоа и заслужено ќе биде.
Уште многу леб треба да јаде за да воопшто може да се споредува со Коби. ;)
Па добро, ако одбере max договор, тука негде ќе се. :icon_lol:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
Ок, Леброн поќе пари зема-пичка е. Коби поќе пари зема-цар е, бедес, алфа. Леброн сака друг тим да разгледа-пичка е, Џордан сака друг СПОРТ да разгледа, цар е, прејак за спортот, алфа.
 
C

Castiel

Гостин
Ок, Леброн поќе пари зема-пичка е. Коби поќе пари зема-цар е, бедес, алфа. Леброн сака друг тим да разгледа-пичка е, Џордан сака друг СПОРТ да разгледа, цар е, прејак за спортот, алфа.
Пак бе со глупава споредба со Џордан...дај не се брукај... не ни знаеш зашто џордан играше безбол ама битно јади трици.....
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
"I've reached the pinnacle," he tells the world. "I always said to the people that have known me that when I lose that sense of motivation and that sense that I can prove something, it's time for me to leave."

He pauses. He looks out at the crowd of reporters. He looks down. "It was just a matter of waiting until this time, when basketball was near, to see if my heart ticked for it," he says. "I went through all the different stages of getting myself prepared for the next year, but the desire ... was not there."
 
C

Castiel

Гостин
"I've reached the pinnacle," he tells the world. "I always said to the people that have known me that when I lose that sense of motivation and that sense that I can prove something, it's time for me to leave."

He pauses. He looks out at the crowd of reporters. He looks down. "It was just a matter of waiting until this time, when basketball was near, to see if my heart ticked for it," he says. "I went through all the different stages of getting myself prepared for the next year, but the desire ... was not there."
Па идеш со глава во ѕид не се инати кога пак ништо не знаеш....

Првиот пат џордан кога се пензионираше беше поради смрта на татко му тој период не му било воопшто да игра кошарка....а безболот го играл поради тоа што татко му бил голем фан на безбол и одсекогаш имал желба син му да го игра тој спорт. И во знак на почит кон татко му решил да му ја исполни желбата...

Башка пред да се пензионира беше 3/3 во финалиња беше најдобар....

Се врати пак напраи 3/3 и пак беше најдобар...никад не бил посрамотен како Леброн да губи со по 20 разлика натпревари во финалињата ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom