НБА Сезона 2013/2014

Кој ќе биде шампион во сезоната 2013/14?

  • Бостон Селтикс

    Гласови: 2 2,5%
  • Њујорк Никс

    Гласови: 2 2,5%
  • Чикаго Булс

    Гласови: 17 21,5%
  • Мајами Хит

    Гласови: 17 21,5%
  • Сан Антонио Спарс

    Гласови: 9 11,4%
  • Индијана Пејсерс

    Гласови: 1 1,3%
  • Хјустон Рокетс

    Гласови: 1 1,3%
  • Оклахома Сити Тандер

    Гласови: 8 10,1%
  • Денвер Нагетс

    Гласови: 2 2,5%
  • Лос Анџелес Клиперс

    Гласови: 5 6,3%
  • Лос Анџелес Лејкерс

    Гласови: 6 7,6%
  • Голденс Стејт Вориорс

    Гласови: 0 0,0%
  • Бруклин Нетс

    Гласови: 2 2,5%
  • Атланта Хоукс / Перо Антиќ

    Гласови: 6 7,6%
  • Мемфис Гризлис

    Гласови: 1 1,3%

  • Вкупно гласачи
    79
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
G

grande-juve

Гостин
На 29-ти октомври започнува новата сезона во НБА, за нас Македонците посебна, ПЕРО е причината, ќе имаме уште еден клуб за кој ќе навиваме.
Подготвителните натпревари веќе почнаа, време е за загревање, време е за NBA...


:vozbud: I LOVE THIS GAME
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Време е да се планира кој играчи ќе се земат на фантази :D
Искрено се надевам дека Лејкерс ќе бидат топ 10 пик на крајот на годината, зашто реално и да влезат во Плеј-оф, поише од 2ро коло неможат да стигнат
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
Е оваа сезона знам за кого ќе навивам :icon_mrgr:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Оваа година ќе гледам да бидам поактивен во темава. А тоа за кого навивам се знае. Најдобрите, највозбудливите за гледање, најневеројатните и најжешките ! (y)

торонто.
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Оваа година мајами најлесно ке си ја освои титулата:D
Со здрав Вејд нема некој што може да ги победи:D
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Со млади сили, гордо ќе очекуваме и ќе се надеваме дека ќе бидеме последни - јас и моите другарчиња навивачи на Филаделфија 76ерс

Чудо ќе биде ако Филаделфија има 20 победи сезонава.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Јас сум едно од другарчињата што ги спомна Ксаго над мене, 76ки до крај! :P
Сезонава ке бидат тапа, немора да се предвидува тоа, се знае. Јас сум голем критичар на новата управа, сметам дека направија погрешен потег во растурањето на тимот, ама што е тука е. Нов почеток, па се надеваме за некоја година ке се вратиме посилни. :)

Во поглед на фаворитите, се знаат. Мајами број 1, Спарси веројатно ке бидат мегу оние кои ке им се спротистават, ама со оглед на годините, незнам колку ке издржат до крај. Очекувам силни Булси оваа година, каде што повекето работи ке зависат од Роуз и тоа како ке се врати на паркетот. Ако е стариот, Булси ја имаат убедливо најдобрата прва петорка во НБА.

Со оглед на тоа дека Фили сигурно нема да влезат во плејоф, таму ке навивам пред се за Спарси, Инди од оваа година ми се симпатични, а ништо чудно и за Булси, сакам да се прекине серијата на Мајами.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Како фан на Лејкерси свесен сум дека немаат шанси за титула сезонава и дека право чудо ќе биде ако проминат прво коло од плеј офот, па затоа сакам да танкаат цела сезона и следната да земат што подобар пик, оти се очекува да има доста јак драфт.

Оваа сезона многу повеќе ќе ги следам младите играчи, особено првите 10 пика, баш ме занима како ќе се снајдат во својата прва сезона во најсилната кошаркарска лига на светот.

И да не заборавам да кажам, Клиперси ќе бидат страшни годинава, Риверс е неверојатен тренер и очекувам да извади максимум од Пол и Грифин, нешто што не го правеше слепецот Дел Негро.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Оваа година како фан Бостон очекувам лоша сезона после ремонтот што го направија летово,но пред се заради заминувањето на Док Риверс.На почетокот не ми се допаѓаше идејата за трејд на Пирс,Гарнет и Тери (особено првиов бидејќи цела своја кариера ја помина во зелениот дрес,и заслужи да ја заврши кариерата тука)но според мене Ејџ одбра право време за ремонт,ако се знае дека пред нас претстои еден од најдобрите драфтови во последните 10 години,па очекувам да се оди на слаба сезона за да се обезбеди подобра позиција на драфтот.Мене како фан не би ми сметало да се жртвува една сезона за да се обезбеди подобри пикови,а знаеме дека од овој драфт се очекува многу одлични играчи.

За титулата главен фаворит се нормално бранителите на титулата Мајами кој оваа година се засилија со Бизли и Оден,вториов може да биде големо засилување на "жешките" ако тоа му го дозволат колената кој го спречија да направи одлична кариера,а првиов е талентиран и ако не прави проблеми може да биде битна алка во тимот на Хит.

Втор кандидат за титула се Спарс кој се како виното колку се постари толку се подобри предводени од по мене најдобриот тренер на сите времиња Поповиќ.Други фаворити се секако Охлахома,Бруклин,Њу Јорк и Хјустон.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Nro
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom