НАЈПЕСНА Kajgana Song Contest 2015 (Pink Floyd-Wish you were here-ob1 winner)

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.922
Поени од реакции
29.469
Aко не тепа македонската Сношти минав (една од најубајте песни за начукување) или ај во краен случај Мечето Ушко, че поднесам предлог закон да се забранат Кајгана Сонг Контестите во Собрание ито.
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
17.872
Поени од реакции
36.502
10. KSC #82 - Best 00's song - @@DaniBMW - Linkin Park - Numb
9. KSC #46 - Тоше Проески - @@Prime - Тоше Проески - Тајно моја
8. KSC #86 - Bon Jovi vs. Red Hot Chili Peppers - @@DaniBMW - Bon Jovi - Livin' On A Prayer
7. KSC #64 - Спортски химни - @@shumecha.tableta - Тоше Проески - Македонија навива за вас
6. KSC #51 - Кафанска песна - @@Morgan Freeman - Еfto Pupinoski - Tugja si beskrajno
5. KSC# 70@@Џонтра Волта Nikola Kojo - Bacila je sve niz rijeku/
4. KSC#73 @@SinisteR. со Eagles - Hotel California
3. KSC #78 - Ска - @@K!KI - Athena - For Real
2. KSC #66 - Владо Јаневски - @@ManUtdChampions - Владо Јаневски - Ако не те сакам
1. KSC #60 - Comedy Song - @@K!KI - Duo Trio - Dedo Mraz od Konjari
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
669
Поени од реакции
1.775
KSC #41 - Unplugged song - @@ob1 - Pink Floyd - Wish you were here 10
KSC #52 - Оскаровска музика - @@DaniBMW - Elton John - Can you feel the love tonight 9
KSC #83 - Best song of the 60's - @@Sebalter - Louis Armstrong - What a wonderful world 8
KSC #51 - Кафанска песна - @@Morgan Freeman - Еfto Pupinoski - Tugja si beskrajno 7
KSC #57 - Македонска изворна/староградска музика - @@CafeDelMar - Сношти минав покрај вази 6
KSC #61 - Música de Italia - @@Makaron - Andrea Bocelli- Con te Partiro 5
KSC #82 - Best 00's song - @@DaniBMW - Linkin Park - Numb 4
KSC #54 - Реге - @@CafeDelMar - Bob Marley - Redemption Song 3
KSC #62 - Party starter - @@Miss Paranoia - The Prodigy - Smack My Bitch Up 2
KSC #56 - Ѓорѓе Балашевиќ - @@Грут - Đorđe Balašević - Ne lomite mi bagrenje 1
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.417
Поени од реакции
14.249
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.292
Поени од реакции
18.167
12. KSC #41 - Unplugged song - @ob1 - Pink Floyd - Wish you were here
10. KSC #51 - Кафанска песна - @Morgan Freeman - Еfto Pupinoski - Tugja si beskrajno
8. KSC #39 - Најдобар Македонски Албум - @Annik Honoré - Arhangel - Heart Core
7. KSC #46 - Тоше Проески - @Prime - Тоше Проески - Тајно моја
6. KSC #87 - Македонска инструментална музика - @Löwe - Leb i Sol - Bistra voda
5. KSC #71 - EX-YU бендови - @Грут - Ekv - Krug
4. KSC #48 - Strip song - @StormRage - Tito & Tarantula - Afterdark
3. KSC #83 - Best song of the 60's - @Sebalter - Louis Armstrong - What a wonderful world
2. KSC #65 - Хит на 90те - @Толстој - Nirvana - Smells Like Teen Spirit
1. KSC #67 - Фолк Фест Валандово - @Ватрослав - Жал за Деспина - Наум Петрески

И би ве замолил малку да ја потсредите листата во Kajgana Song Contest History темата. По неколкупати се повторуваат истите избори, template-от според кој се пишуваа победниците е нарушен, од KSC 68 до KSC 78 не ги ни пишува темите на изборите... Вака кога ја гледам срам ме фаќа. Не за друго, туку дека јас ја бев отворил. Да можев, ќе подзачистев јас, вака ве замолувам вас - @.Sky. , @Erich Zann + ако има уште некој кој може.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.292
Поени од реакции
18.167
И пoдoбрo вo еден пoст дa се.
Да, можеби, но тоа не ми смета. Ми смета што е целата шарки-барки.

Ако има некој време уште да стави и линкови до темите со изборите, би било врв, ама ај да не претерувам и јас. :P
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.002
Поени од реакции
9.150
10 - KSC #40 - Најдобар починат Музичар - @DaniBMW - The Doors-Light My Fire
9 - KSC #39 - Најдобар Македонски Албум - @Annik Honoré - Arhangel - Heart Core
8 - KSC #41 - Unplugged song - @ob1 - Pink Floyd - Wish you were here
7 - KSC #57 - Македонска изворна/староградска музика - @CafeDelMar - Сношти минав покрај вази
6 - KSC #87 - Македонска инструментална музика - @Löwe - Leb i Sol - Bistra voda
5 - KSC #54 - Реге - @CafeDelMar - Bob Marley - Redemption Song
4 - KSC #49 - Хејт песна - @AniMagus - Rage Against The Machine - Killing In The Name
3 - KSC #51 - Кафанска песна - @Morgan Freeman - Еfto Pupinoski - Tugja si beskrajno
2 - KSC #44 - Најдобар спот - @Kasabian - Red Hot Chili Peppers - Californication
1 - KSC #76 - @Doc Holliday - Мечето ушко
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.837
Поени од реакции
7.116
1 - KSC #71 - EX-YU бендови - @@Грут - Ekv - Krug
2 - KSC #55 - Chill - out - @@Miss Paranoia - Massive Attack - Teardrop
3 - KSC #44 - Најдобар спот - @@Kasabian - Red Hot Chili Peppers - Californication
4 - KSC #58 - Блуз - @@Грут - Ray Charles - Hit the road Jack
5 - KSC #51 - Кафанска песна - @@Morgan Freeman - Еfto Pupinoski - Tugja si beskrajno
6 - KSC# 74 @ob1David Bowie and Freddie Mercury - Under Pressure
7 - KSC #45 - Disco, soul & funk - @@RickyLFC9 - Bee Gees - Stayin' Alive
8 - KSC #47 - Најдобра панк песна - @@Annik Honoré - Ramones - Blitzkrieg Bop
9 - KSC #52 - Оскаровска музика - @@DaniBMW - Elton John - Can you feel the love tonight
10 - KSC #41 - Unplugged song - @@ob1 - Pink Floyd - Wish you were here
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.922
Поени од реакции
29.469
Уште 10 дена гласање..............побрзајте.............. (ова ко реклама од Браво Премиум за да ви падни телевизорот, ако кафето е срање)
 

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
915
Поени од реакции
3.370
10 - KSC #40 - Најдобар починат Музичар - @@DaniBMW - The Doors-Light My Fire
9 - KSC #62 - Party starter - @@Miss Paranoia - The Prodigy - Smack My Bitch Up
8 - KSC #47 - Најдобра панк песна - @@Annik Honoré - Ramones - Blitzkrieg Bop
7 - KSC #39 - Најдобар Македонски Албум - @@Annik Honoré - Arhangel - Heart Core
6 - KSC #41 - Unplugged song - @@ob1 - Pink Floyd - Wish you were here
5 - KSC #55 - Chill - out - @@Miss Paranoia - Massive Attack - Teardrop
4 - KSC #49 - Хејт песна - @@AniMagus - Rage Against The Machine - Killing In The Name
3 - KSC #48 - Strip song - @@StormRage - Tito & Tarantula - Afterdark
2 - KSC#69 @@Löwe - Nirvana - Come As You Are
1 - KSC #54 - Реге - @@CafeDelMar - Bob Marley - Redemption Song
 
На врв Bottom