НАЈПЕСНА Kajgana Song Contest 2015 (Pink Floyd-Wish you were here-ob1 winner)

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.930
Поени од реакции
29.488
Како и минатата година, предновогодишно, бираме најпесна од сите избори на песни во 2015-та година. Лани победи wot.

Правила на гласање.
1.Се гласа од 1 до 10, значи 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10.
2.Траење на гласањето до 20-ти декември.
3.Победниците немаат право да гласаат за својата песна.


Гласањето ќе биде ЈАВНО и ТРАНСПАРЕНТНО туква во темата, не во приватни пораки.

KSC #39 - Најдобар Македонски Албум - @@Annik Honoré - Arhangel - Heart Core
KSC #40 - Најдобар починат Музичар - @@DaniBMW - The Doors-Light My Fire
KSC #41 - Unplugged song - @@ob1 - Pink Floyd - Wish you were here
KSC #42 - Disney Songs - @@Грут - The Lion King - Hakuna Matata
KSC #43 - Латино музика - @@КвикСилвер - Gipsy Kings - Bamboleo
KSC #44 - Најдобар спот - @@Kasabian - Red Hot Chili Peppers - Californication
KSC #45 - Disco, soul & funk - @@RickyLFC9 - Bee Gees - Stayin' Alive
KSC #46 - Тоше Проески - @@Prime - Тоше Проески - Тајно моја
KSC #47 - Најдобра панк песна - @@Annik Honoré - Ramones - Blitzkrieg Bop
KSC #48 - Strip song - @@StormRage - Tito & Tarantula - Afterdark
KSC #49 - Хејт песна - @@AniMagus - Rage Against The Machine - Killing In The Name
KSC #50 - Музика од видео игри - @@RickyLFC9 - Fatboy Slim - Funk Soul Brother
KSC #51 - Кафанска песна - @@Morgan Freeman - Еfto Pupinoski - Tugja si beskrajno
KSC #52 - Оскаровска музика - @@DaniBMW - Elton John - Can you feel the love tonight
KSC #53 - Најдобра евровизиска песна - @@Miss Paranoia - Lordi - Hard Rock Hallelujah
KSC #54 - Реге - @@CafeDelMar - Bob Marley - Redemption Song
KSC #55 - Chill - out - @@Miss Paranoia - Massive Attack - Teardrop
KSC #56 - Ѓорѓе Балашевиќ - @@Грут - Đorđe Balašević - Ne lomite mi bagrenje
KSC #57 - Македонска изворна/староградска музика - @@CafeDelMar - Сношти минав покрај вази
KSC #58 - Блуз - @@Грут - Ray Charles - Hit the road Jack
KSC #59 - Dubstep - @@AniMagus - Knife Party - Bonfire
KSC #60 - Comedy Song - @@K!KI - Duo Trio - Dedo Mraz od Konjari
KSC #61 - Música de Italia - @@Makaron - Andrea Bocelli- Con te Partiro
KSC #62 - Party starter - @@Miss Paranoia - The Prodigy - Smack My Bitch Up
KSC #63 - Патриотска музика - @@Џонтра Волта - Гоце Николовски - Бисер балкански
KSC #64 - Спортски химни - @@shumecha.tableta - Тоше Проески - Македонија навива за вас
KSC #65 - Хит на 90те - @@Толстој - Nirvana - Smells Like Teen Spirit
KSC #66 - Владо Јаневски - @@ManUtdChampions - Владо Јаневски - Ако не те сакам
KSC #67 - Фолк Фест Валандово - @@Ватрослав - Жал за Деспина - Наум Петрески
KSC #68 @Луси_Лу - Hladno pivo - Nije sve tako sivo
KSC#69 @@Löwe - Nirvana - Come As You Are
KSC# 70@@Џонтра Волта Nikola Kojo - Bacila je sve niz rijeku/
KSC #71 - EX-YU бендови - @@Грут - Ekv - Krug
KSC# 72 @Грут - Sting - Englishman In New York
KSC#73 @@SinisteR. со Eagles - Hotel California
KSC# 74 @ob1David Bowie and Freddie Mercury - Under Pressure
KSC #75 @M-1 - Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine
KSC#76 @@Doc HollidayМечето ушко -
KSC# 77 @DaniBMW - U2 - Beautiful Day -
KSC #78 - Ска - @@K!KI - Athena - For Real
KSC #79 - Најдобар женски изведувач-Екс-Ју - @@DaniBMW - Kaliopi - Crno i belo
KSC #80 - Grand Theft Auto - @@RickyLFC9 - Cutting Crew - I Just Died In Your Arms Tonight
KSC #81 - Најлоша песна - @@K!KI - Sanja Risteska - Me zabole
KSC #82 - Best 00's song - @@DaniBMW - Linkin Park - Numb
KSC #83 - Best song of the 60's - @@Sebalter - Louis Armstrong - What a wonderful world
KSC #84 - Madonna - @@Sebalter - Madonna - La Isla Bonita
KSC #85 - Hard Rock - @@ob1 - Guns n' Roses - Welcome to the Jungle
KSC #86 - Bon Jovi vs. Red Hot Chili Peppers - @@DaniBMW - Bon Jovi - Livin' On A Prayer
KSC #87 - Македонска инструментална музика - @@Löwe - Leb i Sol - Bistra voda

88 и 89 ќе влезат во изборот за најпесни 2016-та.
 
Последно уредено:

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.008
Поени од реакции
7.063
Еми кај се 68,69, 70, 72, 73, 74, 75, 76, 77?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.930
Поени од реакции
29.488
Еми кај се 68,69, 70, 72, 73, 74, 75, 76, 77?
Еми ете ги, пропуст. ДИК уште не е формирана зато така :D[DOUBLEPOST=1449004085][/DOUBLEPOST]KSC #39 - Најдобар Македонски Албум - @@Annik Honoré - Arhangel - Heart Core 9
KSC #40 - Најдобар починат Музичар - @@DaniBMW - The Doors-Light My Fire 7
KSC #41 - Unplugged song - @@ob1 - Pink Floyd - Wish you were here 6
KSC #47 - Најдобра панк песна - @@Annik Honoré - Ramones - Blitzkrieg Bop 5
KSC #55 - Chill - out - @@Miss Paranoia - Massive Attack - Teardrop 4
KSC #57 - Македонска изворна/староградска музика - @@CafeDelMar - Сношти
минав покрај вази 10

KSC #68 @@Луси_Лу - Hladno pivo - Nije sve tako sivo 3
KSC#69 @@Löwe - Nirvana - Come As You Are 2
KSC #71 - EX-YU бендови - @@Грут - Ekv - Krug 1
KSC#76 @@Doc HollidayМечето ушко - 8
 
Последно уредено:

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.008
Поени од реакции
7.063
Абе кизнајт шо саботажи ни имаше смислено, нетуку се ваѓај на дик сеа:D
Ај и јас да се прикључам во манифестацијава. Да го исполнам своето граѓанско право на глас, вака гласаше Махачкала:
KSC #39 - Најдобар Македонски Албум - Annik Honoré - Arhangel - Heart Core 10
KSC #47 - Најдобра панк песна - Annik Honoré - Ramones - Blitzkrieg Bop 9
KSC #62 - Party starter - Miss Paranoia - The Prodigy - Smack My Bitch Up 8
KSC #51 - Кафанска песна - Morgan Freeman - Еfto Pupinoski - Tugja si beskrajno 7
KSC #67 - Фолк Фест Валандово - Ватрослав - Жал за Деспина - Наум Петрески 6
KSC #45 - Disco, soul & funk - RickyLFC9 - Bee Gees - Stayin' Alive 5
KSC #80 - Grand Theft Auto - RickyLFC9 - Cutting Crew - I Just Died In Your Arms Tonight 4
KSC #44 - Најдобар спот - Kasabian - Red Hot Chili Peppers - Californication 3
KSC #48 - Strip song - StormRage - Tito & Tarantula - Afterdark 2
KSC #58 - Блуз - Грут - Ray Charles - Hit the road Jack 1
И како бе одбираме песна а јас давам 10 поени за албум:D Ај за убо да е.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.908
Поени од реакции
44.027
ДОЛУ МОДЕРАТОРИИИ!!! :cujte:

KSC #64 - Спортски химни - @shumecha.tableta - Тоше Проески - Македонија навива за вас
KSC #65 - Хит на 90те - @Толстој - Nirvana - Smells Like Teen Spirit
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.930
Поени од реакции
29.488

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.908
Поени од реакции
44.027
Е сега може да гласам.
Се надевам дека и таговите работат, да соберам уште гласачи :D

KSC #72 @Грут - Sting - Englishman In New York - 10
KSC #73 @SinisteR. - Eagles - Hotel California - 9
KSC #85 @ob1 - Guns n' Roses - Welcome to the Jungle - 8
KSC #53 @Miss Paranoia - Lordi - Hard Rock Hallelujah - 7
KSC #58 @Грут - Ray Charles - Hit the road Jack - 6
KSC #60 @K!KI - Duo Trio - Dedo Mraz od Konjari - 5
KSC #44 @Kasabian - Red Hot Chili Peppers - Californication - 4
KSC #45 @RickyLFC9 - Bee Gees - Stayin' Alive - 3
KSC #61 @Makaron - Andrea Bocelli- Con te Partiro - 2
KSC #83 @Sebalter - Louis Armstrong - What a wonderful world - 1
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.930
Поени од реакции
29.488
Абе само мрчите нешто :D Ко оние плавине сте станати. Гласајте еба-Г-о.

(теории на заговор ви кројам да тепа мојата песна, која впрочем не постои оти никош не сум тепал :P)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.673
Поени од реакции
7.159
Абе само мрчите нешто :D Ко оние плавине сте станати. Гласајте еба-Г-о.

(теории на заговор ви кројам да тепа мојата песна, која впрочем не постои оти никош не сум тепал :P)
Че гласам де ебаго шчо се вознемируваш :D

Од горе па надолу бар јас така лижам сладолед za vas neznam.

10 - @@Miss Paranoia - Massive Attack - Teardrop
09 - @@Sebalter - Louis Armstrong - What a wonderful world
08 - @@Грут - Đorđe Balašević - Ne lomite mi bagrenje
07 - @@CafeDelMar - Сношти минав покрај вази
06 - @@Makaron - Andrea Bocelli- Con te Partiro
05 - @@SinisteR. - Eagles - Hotel California
04 - @@AniMagus - Knife Party - Bonfire
03 - @@RickyLFC9 - Bee Gees - Stayin' Alive
01 - @@Morgan Freeman - Еfto Pupinoski - Tugja si beskrajno


Иако скоро сите песни ми се драги но сепак нели треба да се изберат некои од нив. Инаку доста добри песни се имаа избрано оваа година ми се допаѓа вашиот музички вкус. :oeoeoe::oeoeoe::pijani:
 
На врв Bottom