Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Не е баш така.
Мислам дека општ консензус кај историчарите е дека на Балканот кога дошле Словените, локалното домородно население постепено се повлекувало по внатрешноста, по планините. Така сигурно било во Романија и во Албанија. Зошто да не и тука?
Немаме историски извори ниту пак археолошки останки кој ќе ја поткрепат оваа теза.
Нејсе, да ставам крст во двор или сателитска антена?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.276
Поени од реакции
78.926
Немаме историски извори ниту пак археолошки останки кој ќе ја поткрепат оваа теза.
Вие немате, али тие што ги пишуваат учебниците за на факултет може имаат.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.811
Поени од реакции
15.732
Предмалку заврши на ТВ каналот Кинеманија филмот за Филип Халсман, евреин, познат фотограф, а кој беше 1928 во Австрија, во време на антисемитизам, осуден 4г затвор...
..Она што ме револтира е КОМЕНТАРОТ на крај на филмот, дека Тоа било прво судење на Евреин од страна на Социјалистичкиот Поредок :mad:
Не сум запознает за Социјалистички Поредок во Австрија 1928:confused:
ова ми смрди на поистоветување на социјализмот со нацизмот...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.276
Поени од реакции
78.926
Каква врска има дали продава соја или не?
По сосема друга линија го имаме во темава.
Кажите нешто за тоа што го збори по темава.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Каква врска има дали продава соја или не?
По сосема друга линија го имаме во темава.
Кажите нешто за тоа што го збори по темава.
Има врска, се гледа нивото на ретардираност.

Тоа што го зборува е уште по ретардирано и незнам зошто наши, македонци или балканци воопшто гледаат вакви енглески и американски ретардирани дебилчиња кои нас не сметаат за нешто подоле од другари на бликиот исток.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.144
Поени од реакции
35.164
Видеото беше постирано за да се покаже ретардираноста на овие што идеа да се борат за ИСИС и сега бараат некакви права и да се вратат "дома".
Бев жена на ИСИС борец и му раѓав деца, ама сега он умре па сакам да се вратам дома. Плс, зашто не може?
А не за тоа кој и што бил PJW.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.655
Поени од реакции
38.839
Има врска, се гледа нивото на ретардираност.

Тоа што го зборува е уште по ретардирано и незнам зошто наши, македонци или балканци воопшто гледаат вакви енглески и американски ретардирани дебилчиња кои нас не сметаат за нешто подоле од другари на бликиот исток.
Кај се темите за Русија и Турција? Ги избриша?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom