Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Абе друже крстот го спомнав како ситуација а не дпмне.Тој човек што сакал може да кажел ама џабе кога не го мислел тоа.Црвени линии ги знаеме ама се прави на Тошо.
Што толку си запнал против вашите први накај втори братучеди албанците?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.254
Поени од реакции
27.653
Море телетабис, каква врска имаат крстовите со муабетов, не приметуваш дека си глуп. Пишал во секоја канцеларија на запад има крст, ко да ги поминал сите па знае, и ете да е вистина тоа значи и кај нас е тоа решението? А ако не е тоа решението значи друго е, и затоа кој кур се глупираш со крстовите по канцеларии?
Deka se postaveni, znam samo vo Bavaria.
Efektot od postavuvanjeto ne go znam.
https://www.google.com/amp/s/amp.cnn.com/cnn/2018/05/31/europe/bavaria-germany-crosses-public-buildings-intl/index.html
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.934
Поени од реакции
17.648
Што толку си запнал против вашите први накај втори братучеди албанците?
Што сакаш да кажеш со тоа вашите?
Против Албанците јас немам ништо.Живеам во град каде што нема ниеден Албанец и немам никаква опасност од нив.Но зошто сум Македонец па не живеам само за мене да ми е добро туку на секој вистински Македонец во Република Македонија
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Што сакаш да кажеш со тоа вашите?
Против Албанците јас немам ништо.Живеам во град каде што нема ниеден Албанец и немам никаква опасност од нив.Но зошто сум Македонец па не живеам само за мене да ми е добро туку на секој вистински Македонец во Република Македонија
Абе цреп, како им се подобри животот на жителите на Аеродром после поставувањето на крстот?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.257
Поени од реакции
78.891
Абе цреп, како им се подобри животот на жителите на Аеродром после поставувањето на крстот?
Вака: Ставаш крст и не ти доаѓаат да ти се населат Албанци муслимани.
Не ти живеат Албанци муслимани крај тебе = помирен живот, помалку криминал, поголема безбедност за тебе и твоето семејство, повеќе плаќање данок, повеќе владеење на правото у твое маало, одколку кога би живеел во доминатно или речиси доминантно муслиманско маало.
И тоа не е така само кај нас, сегде у Европа ако живееш во маало со Алкаеда и Исис ти е безбедноста на секојдневниот живот како каур, далеку намалена.
Затоа кај нас тие каури што живеат во муслимански маала едноставно се исселуваат од таму.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.344
Политиката не треба да се меша со религијата, а јас сум атеист затоа ми сметаат крстови низ градов, а не дека од инает зборам. Тоа во Бутел беше чиста глупост, исто ко крстот во Аеродром. Што кур ако го ставија? Им го смени животот на луѓето таму? Ги спречи Албанците да купуваат станови таму? Не, епа шо кур тогаш.
Автоматски споено мислење:


Ич кур не ме боли.
ај прво договори се со самиот себе па после спинувај!
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.934
Поени од реакции
17.648
Само крстови му е мајката.
Да бе и во Кисела Вода еден ќе ти направиме и пак нема да можеш да направиш ништо.Ќе пишуваш само на форумот.
Автоматски споено мислење:

Уште еден доказ дека не знаеш што зборуваш. Ако градењето крстови го подобрува животот јас прв ќе ти направам крст. Само те прашав како тоа го подобрило животот во Аеродром, ти не знаеш да ми одговориш па јадеш гомна повторно. Можеш тоа да одговориш?

Се дрогираш?

Кажи им, кај си можат со мене, до кур не ми се.
Ти одговарам цело време де.Ќе се прават низ секаде во цело Скопје само затоа што ти сметаат тебе и на овој"топџијата".И што ќе превземеш по тоа прашање.Ќе ти ставиме еден и пред твоја зграда.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Што сакаш да кажеш со тоа вашите?
Против Албанците јас немам ништо.Живеам во град каде што нема ниеден Албанец и немам никаква опасност од нив.Но зошто сум Македонец па не живеам само за мене да ми е добро туку на секој вистински Македонец во Република Македонија
Не беше Влав?
Од каде сега вистински македонец?
Вистиснки може да сум јас, од Егејот не ти од планините горе со мечките.
Автоматски споено мислење:

Вака: Ставаш крст и не ти доаѓаат да ти се населат Албанци муслимани.
Не ти живеат Албанци муслимани крај тебе = помирен живот, помалку криминал, поголема безбедност за тебе и твоето семејство, повеќе плаќање данок, повеќе владеење на правото у твое маало, одколку кога би живеел во доминатно или речиси доминантно муслиманско маало.
И тоа не е така само кај нас, сегде у Европа ако живееш во маало со Алкаеда и Исис ти е безбедноста на секојдневниот живот како каур, далеку намалена.
Затоа кај нас тие каури што живеат во муслимански маала едноставно се исселуваат од таму.
А од вампири, ванземаљци и 5G технологија штити ли?
Да ставам во двор?
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.934
Поени од реакции
17.648
Не беше Влав?
Од каде сега вистински македонец?
Вистиснки може да сум јас, од Егејот не ти од планините горе со мечките.
Автоматски споено мислење:



А од вампири, ванземаљци и 5G технологија штити ли?
Да ставам во двор?
Ти ако си вистински Македонец тогаш јас сум внук на Штерјо Наков.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ти ако си вистински Македонец тогаш јас сум внук на Штерјо Наков.
Како изгледа тој критериум околу вистинската македонштина?
Имаш некоја идентитеска криза и престанете да ја полните темата со канцерогени постови.
Автоматски споено мислење:

Ova pravenje glup so sila vi e nekoj trend ili prirodno ste takvi?
Ти се одмара?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.934
Поени од реакции
17.648
Како изгледа тој критериум околу вистинската македонштина?
Имаш некоја идентитеска криза и престанете да ја полните темата со канцерогени постови.
Автоматски споено мислење:


Ти се одмара?
Па неможе проклет комуњар да биде Македонец.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.257
Поени од реакции
78.891
Не беше Влав?
Од каде сега вистински македонец?
Вистиснки може да сум јас, од Егејот не ти од планините горе со мечките.
Не е баш така.
Мислам дека општ консензус кај историчарите е дека на Балканот кога дошле Словените, локалното домородно население постепено се повлекувало по внатрешноста, по планините. Така сигурно било во Романија и во Албанија. Зошто да не и тука?
Автоматски споено мислење:

Па неможе проклет комуњар да биде Македонец.
Карев не е комуњар?
Автоматски споено мислење:

А од вампири, ванземаљци и 5G технологија штити ли?
Да ставам во двор?
Неврзан хумор?
Тоа ти е излезот?
Чувај ги тие финти за други и кажи што има невистинито во тоа што го пишав?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.934
Поени од реакции
17.648
Не е баш така.
Мислам дека општ консензус кај историчарите е дека на Балканот кога дошле Словените, локалното домородно население постепено се повлекувало по внатрешноста, по планините. Така сигурно било во Романија и во Албанија. Зошто да не и тука?
Автоматски споено мислење:


Карев не е комуњар?
Автоматски споено мислење:


Неврзан хумор?
Тоа ти е излезот?
Чувај ги тие финти за други и кажи што има невистинито во тоа што го пишав?
Не ги осудувам луѓето кои до пред и за време навтората светска војна верувале во комунизмот како иделогија туку оние кои го искористиле како овие од 45 па наваму кои ги искрадоа парите направија војна и сега се газди а и сите оние глупи луѓе кои сакаат тоа време да се врати.
Карев искрено се борел за Македонија но водел погрешна политика.Направил република кога околу него сите имале монархии.И републиката почнала да се води со погрешни закони како и државава во '91.
За тие неколку дена(колку што постоела републиката) наместо да ги вика под бајракот можел жестоко да се одмазди за сите страдања на обичниот македонски народ и оние кои биле против организацијата:Турците,качачките банди и Гркоманите(власите)
Секоја држава е созадена со крв и уништување на сите фактори кои во иднина ќе и наштетуваат за разлика од нашата па еве гледаме која прва се распаѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom