Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
And i hate Patriotism,
and I hate Nationalism,
and I hate borders,
and I hate economic independence,
and I hate freedom,
I just want to be invaded and ruled by the unelected elites in Brussels,
I want sharia for my grandchildren... and some communism please.
*му искача пена од уста.

https://youtu.be/lBtuqUTVg8I?t=4m31s

Е баш вака ги замислувам нашите gragani.
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Се разбира дека не си во право, и чудно зошто и сам не го гледаш тоа - пошто во случајов многу едноставно е да изведеш НЗС: „Мултикултурализмот“ има за крајна цел уништување на одделните уникатни национални култури, и стварање на аморфна маса од (не)култура. Токму истата цел како целта на хедлерите, на гнидите како што е Грчев (во случајов, уништување на македонската национална култура и идентитет).
„Мултикултурализмот“ во наводници како квази мултикултурализам или потенцираш нешто кое го дефинираш подоцна?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.795
„Мултикултурализмот“ во наводници како квази мултикултурализам или потенцираш нешто кое го дефинираш подоцна?
Не се согласувам со декларираното значење.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Секој нареден оф топик , спам или лажни вести (fake news) ќе бидат најстрого санкционирани.
Нулта толеранција.

Темава е супер и доста ја труете.
(после овој пост да не видам реплика кон мене или кон друг оф топик)

Благодарам.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.345
Поени од реакции
4.976
http://metro.co.uk/2017/11/25/illegal-immigrants-pose-for-selfie-on-way-to-london-in-back-of-lorry-7107931/

Интересен народ. Општопознат по криминални активности, илегала, дрога, насилство и црн бизнис.

Во сеќавање ќе ми остане ланското влагањето во Фрајбург во трамвај, еден куп луѓе околу мене и туку спонтано почнувам да заслушувам расправање викање урлаљење на еден добро познат јазик кој го слушам секој ден, си викам дали е можно ова?! Во задниот дел еден албанец се расправаше по телефон, цел вагон на ваздух го дигаше. За момент помислив дека ќе вади пиштол и на телефонот во слушалка ќе му пука.Тоа старците што седеа околу го погледнуваа одстрана и вртеа кругови со очите.

Просто неверојатно искуство како одредена Балканска нација (не) се вклопила во западниот начин на живеење и култура.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
Има Исламот и добри работи, посебно она да може да имаш повеќе жени, жената да му ги мие нозете на мажот во леген...
не случајно 1000-ци швеѓани си земаа турчинки, жени што го почитуваат мажот :cool:
Mlaćenje žena ako odbiju seks je u redu, prema knjigama britanskih islamskih škola

 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457



Татко ми сметаше дека овој спорт е спротивен на нашата традиција и уверувања, посебно затоа што сум девојка, а овие натпреварувачки се многу оскудно облечени – изјави таа. Но, нејзиниот татко набрзо попуштил пред желбите на својата ќерка, откако сфатил колку многу таа го сакала овој спорт. – Сега татко ми е моја најголема поддршка – вели Захира.

Превод, татко ми ме уцени ако сакам да продолжам да лизгам - да се забулам, и да го промовирам исламот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom