Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Некој случајно да не може да најде електронско или било какво издание на Breakbeat guide од Ydna Murd и Master HiHat од Ydna Murd? Ова се уствари книги/туторијали за бубањ :)
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
... кој и да е не е лош ... па зошто одма така реагирате, кога веќе си пишува дека е почетник. И мое мислење е дека е подобро да ги измачи рацете па да помине на нешто добро ако навистина се навлече и му тргне, зошто во спротивно би било џабе фрлање пари. Но важи она, со некој кој знае да бира не сам, за да не биде од старт крив врат, изедени прагови и сл.
-не му замерував за изборот на инструмент .
сакав да знам кој е професорот , ако учи класика да не се збуни ко мене па да земе западно-акустична гитара , наместо класична. :) :tapp:

-иначе мој совет е ако зима класична гитара нека земе Јамаха Ц40 , веќе ако има повеќе пари може да земе ЦГ серија .
Исто и за акустична со челични жици препоручуем Јамаха или Вошбурн. (веќе ако дава пари)

-А ако начека во Смајли (кинеската) има една гитара Астер мислам дека се викаше .
Кога ја гледав мислам дека беше 4.200 , и беше најдобра од тие што ги видов таму - од моделите испод 100 евра - башка и естетски беше фина - наспроти што даваше реален тон.
 
Член од
13 јануари 2011
Мислења
23
Поени од реакции
1


Напишано од Сребрениот
кој ти е професор ? :)
Pa ziveam vo Prilep i profesoro mi se vika Rubin(grupata mu se vika Tedi i Rubin). Prasuvam zatoa sto toj mi kaza deka nekoj drug nekoj ucenik kupil os smiley gitara za 4200 i bila da recam poluprofesionalna.




 
Г

Господ

Гостин


Напишано од Сребрениот
кој ти е професор ? :)
Pa ziveam vo Prilep i profesoro mi se vika Rubin(grupata mu se vika Tedi i Rubin). Prasuvam zatoa sto toj mi kaza deka nekoj drug nekoj ucenik kupil os smiley gitara za 4200 i bila da recam poluprofesionalna.




Послушај го Сребрени,купи Јамаха,од смешко само трзалици купувај.
 
Член од
13 јануари 2011
Мислења
23
Поени од реакции
1
A da ne znaete slucajno kakvi modeli ima i kolku cinat(ne sum od Skopje i ne sum vo moznost da pojdam da vidam).

--- надополнето ---

A ima li uste od taa Aster oti profesorot za nejze mi vikase.
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
A da ne znaete slucajno kakvi modeli ima i kolku cinat(ne sum od Skopje i ne sum vo moznost da pojdam da vidam).

--- надополнето ---

A ima li uste od taa Aster oti profesorot za nejze mi vikase.
Астерот (ако е тој шо мислам) е пристојна гитара...незнам дали има уште од тој модел , другар ми зема таква и добра е сега за сега.

Ама мислам дека посигурно ти е да земеш Јамаха или Вошбурн - ако имаш буџет.

Можеш да прошеташ дневно низ Скопје , има повеќе продавници...До Ре Ми , Гитар Хаус , Мими Музика , Артист Системс , Цики ... има доста продавници , и сигурен сум дека ќе најдеш пристојна акустична гитара за не повеќе од 150 евра.

--- надополнето ---

Да не знае некој каде во Скопјево можам да го купам / нарачам Korg-Toneworks AX 5 G гитарски процесор...?
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Барам сериозни и заинтересирани луѓе музичари - басист и тапанар за блуз/рок бенд. Веќе 2-3 год се бафтам со незаинтересирани луѓе и искрено ми е преку глава само јас да сум иницијатор. Повик до сите заинтересирани, да се собереме, да се пробаме и ако бидне нешто топ. Граница за години нема, доколку ве бива бидете и средношколец и пензионер ама само да свиркаме квалитетен блуз. Е сега за простор за свирење јас неможам да обезбедам, но сите заедно доколку нормално сме заинтересирани ќе се снајдеме. Пожелно е исто да имате солидна опрема за свирење и по свирки ваму таму. Инаку свирам гитара, поседувам доста опрема што ми е потребна и сум од Скопје. Поздрав и пишете ако сте навистина заинтересирани! Благодарам
АЈДЕ БЕ ТИПЦИ :)))
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
гласините викаат - Да. :smir:
Компанијата е под супервизија на Вошбурн , што би треало да значи дека се добри - а и на излгед се фини - не се монотони .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom