Музика од видео игри

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
Како шо гледам нема ваква тема. Постирајте песни од игри (soundtrack или theme songs) кои ви се омилени. Само се двоумев дали да ја ставам темата под "Музика" или под "Игри"

еве за почеток нешто од мене
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.234
Поени од реакции
4.103
Transport Giant.
Многу јак soundtrack има оваа игра. Штета што не е толку популарна и постара е... па слабо се најдуваат по јутјуб песните
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.234
Поени од реакции
4.103
Ја најдов!!! Мојата омилена музика од истава игра:
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.292
Поени од реакции
2.998
Еве неколку од легендарниот Jeremy Soule кој ја композираше музиката за безброј игри меѓу кои и The Elder Scrolls серијалот , Guild Wars 2 .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom