Музика од видео игри

Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Моментот на адреналин и еуфорија од тоа какви епски дела те чекаат што го почуствував кога прв пат ја уклучив играва пред толку многу години и ја слушнав песнава никогаш повеќе не ми се повторил. Мислам дека седев едно пола саат само слушајки ја пред да почнам да играм.

Продолжението немаше според мене добра тема. Тоа ме загрижи дека квалитетот на играта ке биде лош се додека не бев исправен во мислењето играјки ја играта која во секој аспект беше подобра од својот претходник. Кога дојде експанзијата која требаше епската приказна на Baldur's Gate да ја заврши на висока нота беше пропратена со оваа мелодија која по мое мислење е најдобрата во било која ролплеинг игра и направи само поголеми очекувања да имам од самата игра, кои за жал не беа исполнети. Веројатно има некоја поука во ова ама па премногу ми е клише и ме мрзи да го пишам.


Пред неколку години кога барав поинт и клик авантури ми ја препорачаа оваа игра како и уште една од Хидео Коџима кои се направени пред да почне со МГС. И двете беа добри, ама на оваа саундтракот што се состои од тутутутутут ми остана заглавен во глава и мислам дека е главна причина за појавата на мојата шизофренија од која барам спас и утеха во курви, дроги и алкохол.
Почнува од 3.10
Enjoy having the song stuck in your head motherfuckers!
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Аоооо BIG LIKE за Total Overdose!! :D
Една од најдобрите игри...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.034
Поени од реакции
57.162
Без конкуренција...со нинтендо боја :D

 
H

-HRO

Гостин
Страшни и прејаки саундтракови остаивте.
Инаку моите омилени....

GTA IV Load Screen Soundtrack

Total Overdose (Delinquent Habits-Return of the trees)


NFS: MW (Disturbed-Decadence)

PES 2012 (Sub Focus-Rock It)

FIFA 2012 (Chase & Status-No Problem)

MAX PAYNE
Hitman Blood Money
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
^ лајк за GTA IV, пред два дена почнав да ја играм и песничката ми се врти во главата :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom