Музика за свадба

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Normal, 19 март 2014.

 1. DaniBMW

  DaniBMW 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  18.676
  Допаѓања:
  38.239
  Oкoлу 500 еврa вo прoсек
  +/- вo зaвиснoст oд групaтa.
   
  На bobi-skk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kapitano4

  kapitano4

  Член од:
  17 јануари 2016
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  4
  Е вака сеа дечки, ми треба совет еден од вас ако може. За две недели сум на свадба и сум кум на најдобар другар и сакам да му приредам некое изненадување бидејќи знам дека очекува нешто од мене. Прво ми текна да му викнам тапан и зурли, но тоа го има самиот бенд што ќе свири на свадбата, а жадиња не сакам, некако ми е глупаво тоа. Предлог што би можел да организирам, благодарам однапред :)
   
 3. Бавча

  Бавча идол на младите

  Член од:
  25 декември 2007
  Мислења:
  10.619
  Допаѓања:
  8.408
  Не знам што луѓе се, ама ние сме пуштале на неколку свадби до сега диско музика (ју,мак и латиница) и се покажало како полн погодок. Пошо сме диџеи чија пасија е диско и фанк, не можеш се да пуштиш на свадба, ама има комерцијала песни кои сите ги знаат и сакаат да денсаат на нив. Е сега зависи што луѓе се, пошто еднаш ми дојде таткото на невестата и ми бараше мотори од дивље јагоде...Многу јасно се спакувавме и оставивме бендот да продолжи со сељак мудот :icon_mrgr: како и да е со среќа нека им е на младенците.
   
 4. nokinoki

  nokinoki

  Член од:
  20 август 2016
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  6
  Mislenje za orkestar korona od stip ve molam
   
 5. The_Master_NeptuNE >:D

  The_Master_NeptuNE >:D

  Член од:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  49
 6. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  20.960
  Допаѓања:
  25.080
  Ја ко се женев, ме прашаа што да ми свират. Им реков дека свадбата не ја правам ја, него моите и дека баш ме боли уво што ќе свират, пошто и така ја не станувам да играм и дека не ни ја регистрирам таа музика. Да ги прашаат моите им реков.
  Ме зачуди што беа зачудени. Мислев дека и други вака некад им рекле, али изглеа - не.
   
 7. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  17.421
  Допаѓања:
  25.910
  Супер се, сите се професори и гледај порано со резервација. Имаат два тапани, зурла и гајда, а на едниот тапан имаат мало дете. На една свадба не се знае колку пари му фрливме. :icon_mrgr: Исто добри се и Феникс.

  На овие нема шанси да не станеш од маса, па колку и да не си по играњето.
   
 8. bobi-skk

  bobi-skk

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  799
  Допаѓања:
  654
  Koj saka super muzika za evtina cena od 350 evra so odenje po nevesta neka me kontaktira vo pp da mu predlozam bend. Nema da zazali.
   
 9. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  1.537
  Допаѓања:
  1.056
  Последно уредено: 9 февруари 2017
  На The_Master_NeptuNE >:D му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Cool_lady

  Cool_lady

  Член од:
  7 декември 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdravo, da ve prasam sto mislite za Kate i Neli ti rekov? Nekoj skoro da ima prisustvuvano na nivna svirka? Fala
   

Сподели преку: