Музика за свадба

Член од
17 јануари 2016
Мислења
15
Поени од реакции
4
Е вака сеа дечки, ми треба совет еден од вас ако може. За две недели сум на свадба и сум кум на најдобар другар и сакам да му приредам некое изненадување бидејќи знам дека очекува нешто од мене. Прво ми текна да му викнам тапан и зурли, но тоа го има самиот бенд што ќе свири на свадбата, а жадиња не сакам, некако ми е глупаво тоа. Предлог што би можел да организирам, благодарам однапред :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Е вака сеа дечки, ми треба совет еден од вас ако може. За две недели сум на свадба и сум кум на најдобар другар и сакам да му приредам некое изненадување бидејќи знам дека очекува нешто од мене. Прво ми текна да му викнам тапан и зурли, но тоа го има самиот бенд што ќе свири на свадбата, а жадиња не сакам, некако ми е глупаво тоа. Предлог што би можел да организирам, благодарам однапред :)
Не знам што луѓе се, ама ние сме пуштале на неколку свадби до сега диско музика (ју,мак и латиница) и се покажало како полн погодок. Пошо сме диџеи чија пасија е диско и фанк, не можеш се да пуштиш на свадба, ама има комерцијала песни кои сите ги знаат и сакаат да денсаат на нив. Е сега зависи што луѓе се, пошто еднаш ми дојде таткото на невестата и ми бараше мотори од дивље јагоде...Многу јасно се спакувавме и оставивме бендот да продолжи со сељак мудот :icon_mrgr: како и да е со среќа нека им е на младенците.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Ја ко се женев, ме прашаа што да ми свират. Им реков дека свадбата не ја правам ја, него моите и дека баш ме боли уво што ќе свират, пошто и така ја не станувам да играм и дека не ни ја регистрирам таа музика. Да ги прашаат моите им реков.
Ме зачуди што беа зачудени. Мислев дека и други вака некад им рекле, али изглеа - не.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Mislenje za orkestar korona od stip ve molam
Супер се, сите се професори и гледај порано со резервација. Имаат два тапани, зурла и гајда, а на едниот тапан имаат мало дете. На една свадба не се знае колку пари му фрливме. :icon_mrgr: Исто добри се и Феникс.

На овие нема шанси да не станеш од маса, па колку и да не си по играњето.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Koj saka super muzika za evtina cena od 350 evra so odenje po nevesta neka me kontaktira vo pp da mu predlozam bend. Nema da zazali.
 
Член од
7 декември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, da ve prasam sto mislite za Kate i Neli ti rekov? Nekoj skoro da ima prisustvuvano na nivna svirka? Fala
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Не знам што луѓе се, ама ние сме пуштале на неколку свадби до сега диско музика (ју,мак и латиница) и се покажало како полн погодок. Пошо сме диџеи чија пасија е диско и фанк, не можеш се да пуштиш на свадба, ама има комерцијала песни кои сите ги знаат и сакаат да денсаат на нив. Е сега зависи што луѓе се, пошто еднаш ми дојде таткото на невестата и ми бараше мотори од дивље јагоде...Многу јасно се спакувавме и оставивме бендот да продолжи со сељак мудот :icon_mrgr: како и да е со среќа нека им е на младенците.
Немаш опција за ПП, ајде пиши ми ако сакаш :)
 
Член од
18 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
3
2019 предлог за бенд за свадба? И отприлика кои цени се движат?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Бреј за 7 години откако јас правев свадба колку ги покачиле цените, тогаш 500 евра изгледаше дека е премногу, а сега 2-3 пати повеќе.
Сумите ни не одговараат за тие плати што повеќето низ мкд ги земаат.
Кој ќе прави свадба треба еден кредит само за бенд, фото студио, кетеринг и осветлување. :D

Зависи дали ти се чека по што оние најбараните се зафатени, друго дали сакаш повеќе забавно, тапани, гајди види си има видеа.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom