Музика во кола

Член од
20 март 2007
Мислења
189
Поени од реакции
4
Ja da si go obnovam postot. Imam CD/SONY 4x45. Napred imam pioneer 2x100 a nazat imam staveno elipsi isto pioneer 2x380. Epten sum zadovolen. I + sega od koga poloziv si staviv pojacalo pioneer 760w(max) i 10` bass isto Pioneer 1000w so moja izrabotka na kutija! E sega sum epten zadovolen. Samo me nervira nemozam do kraj da go pustam mi ripa laserot na CD playerot od sto trese wofeorrot, a ne e ni do pola. Ke mora da go menjam
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
Od kaj da si kupam radio za u kola??? od Sk sum i sakam da ima i mp3.
i zvucki ako moze info :)

Vo kola imam JVC KDG202, ne e nesto posebno ali ne ni sakam nesto epten jako, 4x50w e imam 4 zvucnika od 50w na vratite fabricki 2 visokotonci i pozadi tuba ali retko ja uklucuvam zosto nemam mesto za tovaranje na roba koga ke ja stavam :)Inaku toj sto go gledate so mercedesot C klasa crven porano rabotese so Clarion, imam kombe mercedes vito i vo nego mi instalirase CD pleer i zvucnici, vo mercedesot ima extra ozvucuvanje, ali so toa raboti tipot, barem porano rabotese so toa, sega neznam.

Ja da si go obnovam postot. Imam CD/SONY 4x45. Napred imam pioneer 2x100 a nazat imam staveno elipsi isto pioneer 2x380. Epten sum zadovolen. I + sega od koga poloziv si staviv pojacalo pioneer 760w(max) i 10` bass isto Pioneer 1000w so moja izrabotka na kutija! E sega sum epten zadovolen. Samo me nervira nemozam do kraj da go pustam mi ripa laserot na CD playerot od sto trese wofeorrot, a ne e ni do pola. Ke mora da go menjam
Da ne imas lada 110? :pos2: Gledam niz ulicive eden so 110ka mu se izmestuva cela kola koga ke pusti muzika, kolata ne mu vredi tolku pari kolku sto mu vredi ozvucenjeto.:pos:
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Епа вака, 4*45 Блаупукт радивце, со Цдјки, малце по старо, коа го зедов голфчето си беше во него како фабричко нешо така, + му стаив 2 звучки назад додатно, мене ми е доволно, само треба мењање, почна да зеза со цд, старите и гребани ги чита а тазе режано го врака!! ФРИК!
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
У матизот имам сони радио цеде со мп3, новите генерации со usb со блаупукт звучници, татко ми нејќеше да се сече даската и даде 4000 за звучници што не ги бива за к. Многу слабо се слуша у матизот. У гетзот имав еден пионир 4х40 и 4 jbl звучника во вратите, ко што и си беше и звучеше перфектно. Само немам гетз више.

Иначе и тоа колку можам без музика, во матизов немам на сонито даљинско на волан ко што имав во гетзот и ме мрзи неможам да си ја контролирам музиката без да гледам во радиото, а увек сакам да мењам станици и музика така да го избегавам.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Ja koga vozam slusam muzika ama vo nekoi momenti i mi smeta taka da i ponekogas ne zabelezuvam deka sviri.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Колку да пишам и да се пофалам, турив во Ескордот Панасоник радио со мп3. Го зедов 2.000 денари + радио со ленти од другар, не многу работено. Ме бендисува, брка работа и има плочка + со него оди и кутија за чување на плочката.
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Речиси секогаш слушам музика во кола, било радио (антена5) било некое цд, никогаш народно или некое шабанско радио!
И не преферирам гласна музика, сакам да ја слушам колата.


Ми недостига озвучувањето (беше фабричко) на Астрата :) Го заменив фабричкото Blaupunkt SC 202 со поново од Вектра и беше извонредно, 6 фабрички звучници

Кога го земав Партнерот ми вградија Kenwood KDC - W241, имам само 2 звучници и ич не ме бендисува, имам комшија шо е стварно добар, ги праве сите коли во Кавадарци, ама едноставно не сакам да мењам ништо...
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Кој ти е комшија бе ја сакам нешто да мењам
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Треба 2 звучника 13-ки да си купам...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Каква кола и какво радио ? за да ти дадам препорака
Знаеш што како треба да се наместе според колата?

Ајде тогаш :)

Форд Ескорд караван, има 2 звучници напред во вратите, и два назад во багажникот. Тие во вратите појма неам што звучки се, а тие назад се пионир, ама некако многу слабо се слушаат. Ако ги заменам што да ставам напред, а што назад?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Во фиестата моментално имам LG - LAC-M5600


Има USB поддршка, солиден звук вади 4x50w ама не ми чинат звучниците (ее да доплатев 40 евра ке имав !JBL ама не мислев тогаш:tapp:)
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Ксара 2, а радиото е Панасоник...е модел...заборавив...
Ксара мммммм љубовта моја :))) земи си сет 17цм бас(немој 2 системски !) со одвоени твитери,од се што ке ти понудат нормално асален бренд гледај да има најмал твитер.Лево кај шалт таблата истото и за десно кај другиот крај имаш мин. процеп доволно да бутнеш 2х0.3 кабелче.Ке го изнесеш одма до фабричките твитери(а декларирани како звучки) :) Добиваш друг звук многу поразличен и подобар.Немој случајно ако не се разбираш во коли да демонтираш врата,јас кај мене на ц4 си отворив работа до бескрај за бајпас на кабел ОТРОВ,2 дена неможев да ја склопам

A за караван,без разлика што е ..
Купи 4х50 појачалце и позади стави го ова JBL GT5-652
Напред ако се фабричките прва прилика вади и мењај ама препорака стави ги истите ако имаш 17цм дијаметар
 
M

MIL

Гостин
Hihihihih,u citroenceto4 iam pionirce i m'ska goa vakvoa inace sakam pojako taka ama kaa odam na strana nekade ili navecer kaa nema nikoj po ulici nekako ne mi e prijatno ke recat so se zanesue via mislam znajte kavdarcani kakvi se :vozbud: ama kaa mi e ceif odlepuam ne se zamaram ic so rekle so ne rekle poveke ziveam za mene od kolku za drugi :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom