Музика во кола

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Дали слушате музика додека се возите? Јас неможам без музика. Имам Panasonic cd/mp3 радио во колата 4X50W со 4 КЕNWOOD звучници од по 100W кои стојат во фабрички предвидените места во вратите. Не сум некој фрик по јака музика во колата, па тоа ми е доволно. Обично слушам радио, но уживам и во добар рок, а понекогаш на патувањата си слушам и класична музика.

А вие?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Јас во Nubira-та иам Daewoo системче со 4 звучника,2 високотонци...треба да си зеам салам систем.

Инаку во голфот иам NEO CD/Mp3/USB ама ми провалија и ми ги дигнаа Kenwood звучниците...

Во Бубата иам најзакон... РАДИО кое работи на ЕДНО звучниче (не звучник) ама и тој некогаш не работи...Убаво е да иам музика...и ми недостига...ама некогаш се заменува со татнежот од ауспухот...дм дм дм дм дм :)
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Имав во колата ЛГ радио со мп3,ама ми ја обија колата и радиото отиде.
Сега сакам да си земам Кенвуд со пр3,вма,4х45 мосфет е,не е скапо.
Имам Кенвуд две елипси позади и 2 елипси напред од којзнае која чкарт марка ама пеат,растураат,дури појаки се и од кенвудот.
Глупаво ми е да се возам без музика,а ова што го имам ми е доволно јако,дури и појако отколку што треба.
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
jebiga, seuste neam 18 god, ali koa ke si vozam kola obavezno ke iam ludo ozvu4enje
ina4e momentalno iam eden drugar u 407 sw ima dva kenwood vuferi od 15" ! i momentalno najverojatno ima najako ozvu4enje na balkan... sea ke ide na natprevar
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
THE_BOSS напиша:
jebiga, seuste neam 18 god, ali koa ke si vozam kola obavezno ke iam ludo ozvu4enje
ina4e momentalno iam eden drugar u 407 sw ima dva kenwood vuferi od 15" ! i momentalno najverojatno ima najako ozvu4enje na balkan... sea ke ide na natprevar
Со 2 вуфери не е ни блиску до најјако озвучење на балканот.Земи гледај малце снимки од тјунинг шоу да видиш што се има на балканот!
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
BusHav напиша:
Со 2 вуфери не е ни блиску до најјако озвучење на балканот.Земи гледај малце снимки од тјунинг шоу да видиш што се има на балканот!
ne biten kvantitet, biten e kvalitet (i mok) ti znas sto se 15" in4ni vuferi? takvi iam kaj mene u diskoteka pa ti sea vidi...
plus ima tipot i sredni i visoki, ama glaven adut mu se vuferite
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
THE_BOSS напиша:
ne biten kvantitet, biten e kvalitet (i mok) ti znas sto se 15" in4ni vuferi? takvi iam kaj mene u diskoteka pa ti sea vidi...
plus ima tipot i sredni i visoki, ama glaven adut mu se vuferite
Знам што се 15“ вуфери,имам два такви дома и што сега!?
Купи си две пиштаљки тогаш,квалитетен звук вадат ако ти е за квалитетот.
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
ok, aj ke se inatime sea... nema veze, znam deka tipot e profesionalec, ima 3 firmi za takvai stavri, so koli ima tepano kombinja u ozvu4enje. so poslednava kola (rover 600) imase najjako ozvu4enje u makedonija (na sitel go iamse za da mi veruvas), a i 407 sw mu e so full oprerma i ima dobara izolacija, a za u kola toa e dosta bitno taka da... ke vidime...
nema veze stay cool, ne se pali taka odma be :icon_cool
pa i ja sum se fatil ko slep za stap, za ne go tuka, ke se tepam ebate
piece? :sakas_ust :)
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Јас си имам едно пионирче убаво ми свири. Само немам задни звучници, а сакам да земам 2 по 100 вати :)
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
THE_BOSS напиша:
ok, aj ke se inatime sea... nema veze, znam deka tipot e profesionalec, ima 3 firmi za takvai stavri, so koli ima tepano kombinja u ozvu4enje. so poslednava kola (rover 600) imase najjako ozvu4enje u makedonija (na sitel go iamse za da mi veruvas), a i 407 sw mu e so full oprerma i ima dobara izolacija, a za u kola toa e dosta bitno taka da... ke vidime...
nema veze stay cool, ne se pali taka odma be :icon_cool
pa i ja sum se fatil ko slep za stap, za ne go tuka, ke se tepam ebate
piece? :sakas_ust :)
Може бе,не коментирам дали е професионалец,пошто не го знам човекот.Не се палам,само дебатирам хехехехехе
Иначе роверот 600 мислам дека го имам видено на едно тјунинг шоу во Белград мислам беше,ако е тој истиот,со 6 вуфери,без задна клупа,тоа е веќе претеризам!
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Toj so temnozeleniot rover mu e bratuched na eden drugar. Na belvi imashe izvadeno cela zadna klupa i napraeno bukvalno plakar za zvuchnicite pozadi.
Mnogu OTT za moj vkus. Ja bi za nesho jakichko ali ipak praktichno, da ne zafakja mnogu prostor ni u gepek, a ne pa da ostanam na samo dve sedishta (zadna klupa be eeeejj!!! Aloooooo!) ;-)

Alek
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Строго Пионир, радио - 4x50w, сабвуфер - 200w со вградено појачало, звучници (напред) - 17cm 2x160w 2-way, звучници (назад) - елипси 2x360w 3-way или 4-way! Ова е мојата комбинација!
 
Член од
25 април 2007
Мислења
91
Поени од реакции
1
Momentalno najako ozvucenje ima Ford Fiesta, ama ne se vozi... tuku samo onaka... Isto taka ima i eden crven mercedes, se vozi niz skopje, ako go vidite neka vi otvori gepek
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
П во фиестата иам огигинал форд аудио систем (немојте да си мислите дека е којзнае што радио со лента ама е 4Х50 вати), а во ескордо имам со цедејки 4х40. Слушам музика секаде и секогаш кога возам сам. Кога има некој со мене стално ми додева за музиката кај најде ова кај најде она... И реко пуштам кога сум со друштво.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
189
Поени од реакции
4
Muzika slusam kaj i da sum, pa duri i peski koga idam si slusam mp3 od mob. A vo kolata koja uste ne ja vozam zakonski imam CD/SONY 4x45. Napred imam pioneer 2x100 a nazat imam staveno elipsi isto pioneer 2x380. Epten sum zadovolen. Sega ne e kuznae sto ama em e jako em gepekot mi e sloboden. Da ne preteruvame sega so vuferi i sl.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom