Музиката & расположението

Член од
5 јануари 2008
Мислења
43
Поени од реакции
0
Не да влијае. Премногу мене ми влијае, башка дека слушам откачена музика - емо, панк, рок, многу ме орасположува, тогаш се ослободувам, се опуштам и не мислам на ниеден проблем!
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
se razbira ako "odam" nekade i "mi aknat" : ceci - meci - normalno e da se "prasam" kade , jas ovde ?????
vo globala sakam "progresivni nesta" - rock - trance ...
a za "spustanje" ili cikanje - filmski - ( po psihodelicni )
ako ne ti e pogodena muzikata vednas - sleduvaat nekolku "biltc" prasanja ??? koi navistina ke te nateraat da "se zasekiras" ...
pozZ
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Музиката многу влијае врз расположение,ако слушам некои весели песни такви за играње се расположувам,играм едноставно откачувам..Додека оние тажните песни сентиши ме растажуваат,ме потсеќаат на некои настани итн..
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ако сум нерасположена слушам балади ..не можам да пуштам нешто весело ..глупаво ми е. А некогаш кога имам неутрално чувство и пуштам нешто весело ..се расположувам мн:)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Обожавам музика.Кога сум среќна пуштам и си играм.А кога сум тажна си ја пуштам Нора Џонс.
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
166
Поени од реакции
2
muzika e zvuk koj gi otvara vratite na dusata i ve osloboduva od se sto e mornicavo :salut:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Јас постојано кога одмарам и кога сакам да се релаксирам, без разлика дали сум или не сум расположен, си пуштам балади. а кога се спремам за излегување си пуштам побрза музика за да ми го подигне расположението!
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Кога сум нерасположен право до даска музика и малку ме отрезнува :>)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Влијае,влијае и тоа многу влијае.

Знае да ме фрли во депресија, да почнам да плачам.
Знае и да ме мрдне, да ме натера да одлепам, да скокам, да викам, да пеам на цел глас, да се смеам.
Знае да ме смири.

Премногу влијае.
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Обично ја бирам музиката по расположението (ако имам вишок енергија пуштам нешто за рипање, ако не пуштам посмирено, или радио). Ама по истиот принцип ако ми треба energy burst пуштам нешто што ми го дава тоа. Така што и мојот одговор е: да, музиката ми влијае на расположението! :)
 
S

StormRage

Гостин
уффф влијае до в шишка... Trance то крева адреналинот и то мнооооогу
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Јас праам обратно, мене од расположението ми зависи изборот на музика. Обично као спремам испит немам многу енергија и сакам да се опуштам со sade, caffe del mar, barry white ili rok baladi. а иначе у слободни денови коа неам шо да праам или на мп3 дур одам на факултет обжавам рок, ама до даска пуштено да осетам гитара,да осетам дисторзија, да осетам бас..... нешто моќно, да ме здрма.....:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Јас праам обратно, мене од расположението ми зависи изборот на музика.
Јас вака правам, што или ме дотолчува кога сум тажна, или ме докрева кога сум хепи, па позната сум по идењето од крајност у крајност:). На пр, некако ми личи нелогично да слушам нешто живо и брзо кога сум тажна.
И уште нешто, ритамот на музиката и не е толку битен како текстот. Текстот е виновникот:nesum: :wink:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Според мене музиката доста влијае на раположението, ама во смисла кога си изнервиран и таа те опушта. Или па ако си расположен да те изнервира (турбо фолк може да го направи тоа). Е сега да те фрли во депресија или плач.... можеби може, ама сигурно треба да си многу емоционална личност за да ти се случи тоа, или само што си доживеал емоционален шок, ама тогаш се те расплачува....

За мене и текстот и музиката се битни!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom