Музиката & расположението

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Колку ви зависи расположението од музиката шо ја слушате? Пр. коа слушаш рок стануеш напнат и нервозен (превземено од моите законодавци -родители-:icon_conf),а класичната музика ве смирува и опушта или се си зависи од личноста?
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Врска нема.....:ne:
Каква и да слушам музика, мене ме обзима еден вид на чуство.....The Unnamed Feeling.....Под ова се подразбира БИЛО КАКВА музика....Со мали исклучоци од "малодушна" музика...(махи, махи....махинално)......:wink:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Има врска.....
ја ако излезам и цело време ми се дере цеца или азиз или незнам кој технобеит....е сигурно нема да се расположам....баш напротив
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Аха.
Ок тогаш какво чувство ви создава малодушната музика?
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Goddess of Chaos напиша:
Аха.
А какво чувство ти создава малодушната музика?
ЛАКСАТИВ.....:wink:
РИЦИНУС.....:wink:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
:icon_lol:

Ја мислам дека има врска само не во некои крајности...иначе секој се пронаоѓа себеси во различни работи ама сепак чувството што се создава кога ќе чуеш "мелење" на гитари и чувството коа завивањето на Цеца ќе ти ги дупне ушните тапанчиња....:icon_conf неспоредливо :wink:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
auuu mene muzika moze mnogu da me raspolozi zimi se epten koa ke slushnam nekoe brzo rapche mnogu mi se prai merak na primer JEEZY koa ke go chujam ke spobodalam :D:D:D:D hihihihih
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
dajdo напиша:
auuu mene muzika moze mnogu da me raspolozi zimi se epten koa ke slushnam nekoe brzo rapche mnogu mi se prai merak na primer JEEZY koa ke go chujam ke spobodalam :D:D:D:D hihihihih
мене тоа ќе ме дотолчи :icon_conf
рапот некако ми влијае негативно
многу крекаат ебаго
без навреда дајдо :wink:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Goddess of Chaos напиша:
мене тоа ќе ме дотолчи :icon_conf
рапот некако ми влијае негативно
многу крекаат ебаго
без навреда дајдо :wink:
ne be sho ti e kakva navreda site si imaat svoj vkus ama ja toa sho go slusham e onaka olabaeno jyeah mnogu mi praai keif na primer koa sum so devojche kaj mene i onaka olabaeno muziche nekoe mnogu lesno rapche i r&b auuu mnogu mi se prai keif:wink:
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Na primer ako sum melanholicno raspollozen obicno pustam A Perfect Circle ili Tool, ako sum Happy cel den slusam nekoe Progresivno Transche ili GOA, a koga sum nervozen, mnogu nervozen slusam METAL i celata nervoza mi isceznuva vo muzikata. so ne znaci deka po cel den sum nervozen :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Ja ако пуштам метал кога сум многу нервозна доаѓам до точка кога експлодирам!!! Кога сум нервозна ништо не ме опушта освен Amy Lee :cuc:
 
Член од
21 декември 2007
Мислења
53
Поени од реакции
1
Јас мислам дека ние ја бираме музиката според нашето расположение за да не исфилтрира.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Влијае бе, грин деј расположува, нирвана те бедира, металика те нервира:wink:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Влијае сигурно,мене според расположение ја менувам музиката,инаку дома слушам еден вид на музика,а во град сосема нешто друго...мислам дека ти здосадува исто...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom