Мојот најголем грев

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
кражба:toe:
друго ништо не потенцирам:)(не беше ич тешка:))
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Плашам мали деца и им се смеам кога плачат!:devil3:
Ладе, мачето на сестра ми усоврши ско во височина од прозор, благодарение на мене!
Това!
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Згазив куче со моторот јас убаво се утепав се скрши и жмигавецот а мака ми е што не го убив кучето остана живо :):)
Имам многу позлобни работи направено... ама не ми текнуват во моментов и ме мрзи да пишувам...
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Во 2-ро одделение открадов пакетче бомбони од еден дуќан ...:smir:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.407
Поени од реакции
7.629
Еднаш кога одев по улица згазив мравка!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Во градинка врзав шамар на тој што ми беше партнер на завршната претстава, зашто беше дудук и не знаеше да игра.
Исто во градинка врзав шамар на едно девојче, зашто не сакаше да ми ги врати мастиките што јас првобитно и` ги дадов. :pos: :kesa:
Многу бев лоша како мала, пошто цело време ми попуштаа, дека прво дете.:)
Али не дека нешто грижа на совест осеќам ради ова, но за една работа што ненамерно ја направив пред некои 4-5 години и преќутев и те како се јадам. :/
 
М

Мрак

Гостин
Кога бевме помали,сестра ми ме изнервира многу,никогаш дотогаш повеќе не сум била изнервирана,што се вика како на том и џери од ушите ми излегуваше чад од бес!И отиде таа да се шета со другарките,а јас демек ќе и се одмаздам.И незнаев што да направам,ми беше жал да и упропастам нешто многу и го земав перникот и облеков патики и почнав да и го газам.Откако дообро го измалтретирав невиниот перник,го скрив под кревет.И тогаш решив дека треба уште нешто да направам,ова може да ја изади навлаката и готово.Па затоа и скинав 2 стрни од дневникот нејзин и ги фрлив во канта.И така по некое време дојде од шетање и јас не и кажувам ништо,а таа не приметува дека и го нема перникот,а дневникот го вратив во фиока.Ама јас сакав да види!Да се изнервира!И и викам:Каде ти е перникот бе?Таа се врти,гледа и го нема и само ме праша аде сум и го сокрила,а јас нешто во филм не ти го давам,најди си го,надевајќи се дека ќе почне да го бара.Ама не,си подолжи да гледа телевизија.И сега ме изнервира уште толку!И викам:Е види си го дневникот каков ти е!И сега ја сецнав!Пдма стана итрча и го гледа,сум и скинала 2 страни.И јас одма,не чекам да праша:Во канта ти ги фрлив,а таа тргна да ги земе божем...Лелее колку ме изнервира тогаш!!!И отидов во кујна пред неа и цел бокал вода го истурив врз листовите.И така заврши се.И на крај пак јас се невирав затоа што таа не ни реагираше на се што и направив.

Како помала и украдов чипс од продавница со другарите.

Крадење овојше од двор се важи?Епа и тоа сум правела:)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Украдено во дуќан(му ги давав парите ама тој беше малку:tapp:и плус имаше многу луѓе.Па ми здодеа да го чекам и си го зедов.:toe:
 
М

Мрак

Гостин
Предминатата зима се карав со сестра ми и ја испрскав малку со вода,а таа како позлобна зема цела чаша и ме направи жива вода.Така низ бркање со чшите во раце некакоо стигнвме до двор,а многу беше ладно.И јас истрчав дома и ја заклучив вратата и ја оставив надовро.Инаку кога трчав нагоре по скалите таа беше на долните и цела чаша вода над глава и ја истурив.И така се смрзнуваше надвор околу пола саат во зимата,се додека не дојде татко ми и јас ја отклучив вратата уште кога ја слушнаав колата.Ама џабе,сестра ми се му раскажа и после мене ми попуваше цела фамилија.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.096
Дур ги читам овде сите најзлобни работи што ги правел некој... Ми се чинит дека многу добри луѓе имало.
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Знаеме сите дека човечки е да се греши, но и да се простува. Никој не е безгрешен и совршен, тие особини не се својствени за човечкиот род. Сите луѓе намерно или ненамерно прават гревови но не сите ги признаваат и се покајуваат за нив. Сите имат направено по некоја грешка. Но, секоја грешка носи и некоја поука, затоа и велат дека од грешките се учи.

Кој е вашиот најголем грев и грешка која оди наизменично со гревот?
Пишувајте примери, случки...
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Треба ти да го скршеш мразот:)
Некако слабо пишуват другите,изгледа има многу безгрешни:):)
Ај еве да си кажам ја за мене.Моментално не ми текнува некој поголем грев,ама имам правено многу ситни:)
Еве на пример глупаво во мојот карактер е тоа што кога нешто не ми е погодено,истурам и се и на тие што треба и на тие што не треба:(
За другите не ми е толку гајле,ама најмногу ми е глупо за мајка ми,после тоа ми е жал,знам дека сум зборила глупости и само ја нервирам жената,ама ајде де:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom