Мотори

Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
И за темата и за фотките, (y) БРАВО!
Ако може само да ни ги кажеш објективите.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
87
И за темата и за фотките, (y) БРАВО!
Ако може само да ни ги кажеш објективите.
Фотките од последната тема се направени со Pentax K-30, со 18-55 WR f3.5-5.6, a претходните со Nikon D3100 со сигма 70-300 f4-5.6, и со Nikon D300 18-200 f/3.5-5.6

п.с. Пентаксот е закон!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
8.775
Поени од реакции
4.771
Иам слики со мотори, сликани на саемот за мотори EICMA во Милано сега во ноември.
Сликани се со телефон, но ако има заинтересирано, одма ќе пробам да ги ставам:)
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
87
Да ја освежам малку темата..

Супермото трка во Плевен, Бугарија


Брзинска трка во Краљево, Србија


Игор Спиров - Зизи на трка во Србија


Слободан Ивчески - Цобо на трка во Бугарија (син комбинезон, лево)


Мотокрос трка во Романија


Супермото, Плевен


Стант шоу Бугарија


Христија Илиоски - Кико на трка во Романија


Брзинска трка во Пониква, Србија


Мотокрос трка во Хајраболу, Турција


Мотокрос трка во Серес, Грција


Сликано со Pentax K-30, Sigma 150-500mm F5-6.3
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
87


PENTAX K-3
smc PENTAX-DA 50mm F1.8
50mm / ƒ/4.5 / 1/500s / ISO 100
 
На врв Bottom