Мотори

Член од
9 декември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
87
Слики од трки со мотори во Македонијаима уште мнооогу, само изразете желба ;)

п.с. неможев да најдам посебна тема за спортска фотографија, па ако има ги замолувам модераторите да ја преместат темава.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.239
Поени од реакции
2.309
чекај сакаш да кажеш дека ова е се сликано у македонија ???
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
87
Лично од мене :)

првата слика е од крос трка во Нагоричане, Кумановско
втората е од истат трка
третата слика е ок брзинска трка во Кичево
четвртата е од крос во Братиндол, Битола
последната е од Забел, Куманово

требаше да ставам опис под секоја слика..
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.239
Поени од реакции
2.309
3та и 4та слика се најдобри.. искрено 3тава не ми се верува дека е од мк.. ради авионот у позадина :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.302
Поени од реакции
28.953
Слободно давај уште, фотографиите се одлични и забавни за гледање :)
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
87
Трките во Кичево се возат на единствената патека за брзинци во МК, всушност полигон за обука во склоп на касарната на АРМ :) Од таму е авионот... еве уште некоја фотка


Супермото во Кичево


Мал пад ;)


Квад трка (во склоп на крос) во Гевгелија на Милци


Брзинци во Кичево


Скутери во Волково

--- надополнето ---

Малце фотошопирани (боја, експозиција..), "сказни за деца" како што си ги викам јас ;) 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.271
Поени од реакции
4.469
Јас послабо со мотори :) Само една дешафка :)

А тема за спортка фотографија, не ми текнало фотографиите од работа да ги спаструвам за да ги делам тука. Сепак ми се допаѓа темава како тема само за мотори.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
87
Да да, ќе биде интересно да се види тоа ;)

Вчера се возеше втората трка од шампионатот во мотокрос на патеката Орман крај Скопје, еве и некоја фотка.. 
Член од
9 декември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
87
Blackliners freestyle група од Франција во Охрид на Билјанини Извори, сликано со Nikon D3100 со 70-300 и катастрофално светло од стадионот...
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
87
Фотки од последните трки со скутери и супермото

 
Член од
9 декември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
87
МК Вардар од Скопје денеска полнеше 33 "годинки" па на патеката Орман се одржа мотокрос трка

 
Член од
9 декември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
87
Не се од Македонија, ама од мотори се и мои се ;)

Сликано со Nikon D300 со 18-200 nikkor објектив
 
На врв Bottom