Монти Пајтон

Член од
5 јули 2006
Мислења
97
Поени од реакции
1
Monty Python

Gledal li nekoj nesto od Monty?
Sum zabelezal deka mnogu malku lugje go kapiraat ovoj humor , barem vo MK.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Гледаат некои овде Монти Пајтон (покрај мене:)). Ги имаат набројувано повеќе пати во омилени (хумористични) серии, што значи го капираат луѓето овој хумор...

Фантастични се Монти Пајтон, денес се исто гледани како и пред четириесет години, со огромно влијание на модерните комичари (иако можеби не толку свесно) и новиве комеди шоуа. Уникатен начин до тогаш невиден на ТВ за хумористично шоу (тие години во САД беа популарни оние фамилијарни ситкоми) кое си го направи своето и завршија правејќи неколку филма кои стана супер популарни.


Meaning of Life нивниот последенфилм, им беше па маааалце чуден. Најзакон и најсмешен момент беше дефинитивно The Middle Of The Film. Инаку првиот сегмент режиран од Тери Гилиам е исто така еден од посјајните делови на филмот...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Ја ги имам гледано и ексра се ми се допаѓа англиски хумор, најдобар дел ми беше Потрагата по светиот Грал, ги имам и дома филмовите ги симнав од нет, деновиве на нова тв треба да го даваа Meaning of Life
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
најсмешни филмови шо сум ги гледал.life of brian i monthy python and the holy grail лудница од филмови,паѓав од смеење прв пат коа ги гледав.
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
Монти пајтон се најбољи иако се стари и сум ги глеал сигурно 60 пати пак ми се интересни и смешни
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Што знам дали не можат да се сфатат? типците се луди, ги обожавам ко помала ги гледав и сега пак..закон се!
 
Член од
22 март 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Zdrav angliski i cinicen humor,kakov sto nema nigde na drugo mesto.Najverojatno mal procent obozavateli imaat kaj nas,ama toa se vistinskite......mozebi nema potreba tie sto ne go razbiraat ,da go razberat
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Graham Chapman (почина од рак во 1989г), John Cleese, Eric Idle , Terry Gilliam , Terry Jones and Michael Palin тоа се мозокот на според мене најдобриот Англиски хумор а и воопшто хумор во светот.

Почнивајки од : ''Monty Pyton Search For The Holy Grail'' , ''Life Of Brian'' , ''Meaning of Life'' па ''Monty Pyton Flying Circuis <---сериите ......па се до самостојните проекти т.е. каде се појавуваат како поединци како ''Fawlty Towers'' со John Cleese
исто така да го вмешам и ''Black Adder'' (иако нема врска со овај тим) и тоа е нешто гениално.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Синоќа ги ги глеав сериите од Flying Circus-се утепав од смеење на вицот што умираш од смеење и светско првенство во жмурка!
Потрага по гралот колку пати и да го гледам, се газам од смеење, а исто и Life of Brian... уиуис Уодеуик! УИУИС УОЏЕР!
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Како да се одбраниш од човек ако те нападне со банана? :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: па за тоа се иам смеено со денови хахаха
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Ги има некој сериите да ми ги пререже?
 
Член од
5 април 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Monty Pyton se najdobroto nesto sto postoelo vo Anglija.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Закон ствар еј мајке ми:) само што оние сериските монти пајтон ги неам гледано а лајф оф брајан ми е фејворит на листа на филмови, холи грејл е добар само малце ме збуни првиот пат кога го гледав. Иначе у глобала стар хумор класика се што гледаме денес е веќе видено во монти пајтон
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308

Kajgana Shop

На врв Bottom