Модни совети/предлози/сугестии/прашања (Каде може да најдам?)

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.445
Поени од реакции
2.266

Шутка ваљда...

Кошулата е скапа англиска марка што кошта неколку МКД плати па тешко да најдеш оригинал во МКД. Додај на тоа дека веќе не си ни произведува и е стара (логото престанаа да го користат од лани, мада јас мислам дека е бар 2-3 сезони стара кошула) така да тешко....
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.495
Поени од реакции
1.721
Шутка ваљда...

Кошулата е скапа англиска марка што кошта неколку МКД плати па тешко да најдеш оригинал во МКД. Додај на тоа дека веќе не си ни произведува и е стара (логото престанаа да го користат од лани, мада јас мислам дека е бар 2-3 сезони стара кошула) така да тешко....
Па баш ако е стара 2-3 сезони има шанса да се најде во Скопје. :)
 
Член од
24 септември 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Dali nekoj znae da mi preporaca kade moze da napravam korekcija za lice(za luzni od akni)
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
5.814
Поени од реакции
8.023
Кошули, панталони, вратоврски сооднос цена-квалитет каде ќе препорачате низ Скопје?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.722
Поени од реакции
3.766
Кошули, панталони, вратоврски сооднос цена-квалитет каде ќе препорачате низ Скопје?
Чаршија и Битпазар. Просечен квалитет , цени прифатливи за тој квалитет. Ако сакаш нешто поквалитетно тогаш ГТЦ ама и цени по солени.
 
Член од
27 ноември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите, имам едно прашање, каде можам да најдам вештачко крзно како на сликата на метража, 76781365_1350876738405258_8432401320501051392_n.jpg
ако знае некој нека пише ми треба ваков матиајл за шиење на капут.
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
307
Поени од реакции
492
Каде можам да најдам кожни ракавици?

Знам дека има во zara, ама не ми се допадна дизајнот. :( Сакам да разгледам и на други места.
 
Член од
8 јули 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали мислите дека носењето на беретка е старомодно, "женствено" ( оти имам забележано мн девојки кои што ги носат но не машки).
Кое е вашето мислење за нив.
Мислам за беретка како на сликата. 1575303262191.jpg
 
На врв Bottom