Модни совети/предлози/сугестии/прашања (Каде може да најдам?)

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Каде можам да најдам машки сакоа поголем број пошто овие се струкирани ми се по продавнициве. Или ако има некој добар кројач за машки сакоа кажете

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Разгледај низ ГТЦ. Знам дека порано имаше еден дуќан за одела на крајот од приземјето, кога одиш на кај ТЦ Соравиа, таму имаше и големи броеви на одела. Исто во ГТЦ види и во Гуливер, но не ми се верува дека таму има одела:)
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Каде можам да најдам машки сакоа поголем број пошто овие се струкирани ми се по продавнициве. Или ако има некој добар кројач за машки сакоа кажете

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
За кројач мислам дека треба да проверите на улица Партизанска, кај раскрсницата на Симпо. Мислам дека се викаше „Ангелески“. Кројачот-газда на кројачницата пред да почине, освен меѓу обичниот народ, неговиот квалитет и прецизност во изработката бил препознаван и од дел од нашите владини естаблишменти, политичари и бизнисмени итн. Со други зборови, бил нашироко познат во однос на кроењето на сакоа, панталони и комплет одела. Доколку се уште постои кројачницата најтопло Ви препорачувам да одете и да прашате.
 
Член од
20 јуни 2016
Мислења
3
Поени од реакции
1
Сакам бунда (вештачко крзно) нешто ваква ама да не биде прескапа? IMG_7882.JPG
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Некој да ми каже каде може да најдам убави, а ефтини машни ?
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Другарчиња да не знаете случајно некој во Скопје да прави тетоважи од кна на раце(мандала/менди) стил :)...позз
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Низ ГТЦ кај има голем/добар избор на машки каиши ?
За ГТЦ незнам точно, но мој совет ти е да разгледаш низ чаршија. Јас пред повеќе од пола година си купив кожен каиш од чаршија за 400 денари и сум презадоволен, а и голем избор имаш.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Каде можам да најдам машки маици со кратки ракави по состав од ликра/еластин, по можност еднобојни, кои кај ракавите се како потесни/со ластик?:)
 
М

Мала Госпоѓица

Гостин
Каде можам да најдам машки маици со кратки ракави по состав од ликра/еластин, по можност еднобојни, кои кај ракавите се како потесни/со ластик?:)
Оди зара кога бев последен пат братучед ми зеде нешто такво ѕирни види би требало да има сега се тренди такви[DOUBLEPOST=1491608657][/DOUBLEPOST]
Сакам бунда (вештачко крзно) нешто ваква ама да не биде прескапа? Прегледај го приврзокот 162242
Оди паралија катерини очи да ти излезат имаш голем избор има цела паралија е со крзнари ама гледај да одиш сезона кога е јули август ценкај се по српски или англиски а ако има некој штто знае грчки боље одма ќе ти спушти 20 евра
 

Kajgana Shop

На врв Bottom