Модни совети/предлози/сугестии/прашања (Каде може да најдам?)

Член од
3 февруари 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
Sakam da si kupam nekoe odelce za apsolventska. Momci/Devojki, nekoj predlog za nekoja prodavnica so ubavi odela (ne mora da se mnogu eftini) ama da ne bidat ni mainstream (pola sala da go nosi mojot izbor) ???
Za matura ic ne se zamarav, ama sega smetam deka zasluziv da se doteram kvalitetno :)
 
Член од
1 декември 2013
Мислења
58
Поени од реакции
21
Sakam da si kupam nekoe odelce za apsolventska. Momci/Devojki, nekoj predlog za nekoja prodavnica so ubavi odela (ne mora da se mnogu eftini) ama da ne bidat ni mainstream (pola sala da go nosi mojot izbor) ???
Za matura ic ne se zamarav, ama sega smetam deka zasluziv da se doteram kvalitetno :)
bitsiani, signori


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.083
Поени од реакции
8.130
Molton brown proizvodi ima vo Skopjevo?
 
Последно уредено:

Waverly Raven

Valedictorian
Член од
3 мај 2013
Мислења
152
Поени од реакции
78
Дали постои некој искусен дизајнер или кројач за машки одела?
Оделата шо ги пробвав во Битсиани, Кигили, Ремзи, и сл. мора да се стеснуваат, прекројват , бидејќи се наоѓам некако меѓу број и никое не ми е сосема погодено. На пр. сакото се супер, меѓутоа пантолоните најмалиот број во горниот дел претесни, а во ногавиците широки и долги, а па веќе за поголеми броеви и да не збораме...
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
Чорапи до над колена?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Каде можам да најдам бела кошула со нормална цена преку која не се гледа белата маица што ја носиш под неа?:)
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Се изнамачив да најдам нешто, на интернетов, по продавнициве за мене одело за матура. Некои слики за малку покрупни луѓе од одела предлог? :D Неможем да најдам ништо што е во тренд деновиве. Или дајте клучни зборови па да тражам. Ова сеа ми изгледа озбилно ама за апсолвентска ќе се смеам :P
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.223
Поени од реакции
22.401
Каде можам да најдам летни качкети (платнени) низ Скопје по пристапни цени до кај 500-600 ден максимум ?
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
фризерница во Скопје што продава фарби од Revlon Professional?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.731
Поени од реакции
24.339
Кај да прашам? Ај овде. (Преместете ако има некоја тема што сум ја испуштила)

Мразев балетанки од дното на душава, али ми требаше некоја кежуал чевла и удобна да биде. Си ги купив овие.
^C47180734748F0E3157A757A084AA4247442D4B637D034F396^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

Нозеве партал ми се од прво носење. Жени, попуштаат балетанките? Кога е на мене чевлата во мирување немам мака, кога почнувам да одам прстите ми се набиваат напрет, ова нормално е или јас треба да се вратам на старата добра војничка чизма? :D Има некој трик да ги опуштам чевливе? Читам замрзнување, пробал некој?
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Каде можам да најдам обично црно фустанче до над колена, прилепено за телото?
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
1.Солариум колку пари е?
2.Пирсинг Студио во Скопје дека сакам пирс на нос да ставам
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Кај да прашам? Ај овде. (Преместете ако има некоја тема што сум ја испуштила)

Мразев балетанки од дното на душава, али ми требаше некоја кежуал чевла и удобна да биде. Си ги купив овие.
Прегледај го приврзокот 146732

Нозеве партал ми се од прво носење. Жени, попуштаат балетанките? Кога е на мене чевлата во мирување немам мака, кога почнувам да одам прстите ми се набиваат напрет, ова нормално е или јас треба да се вратам на старата добра војничка чизма? :D Има некој трик да ги опуштам чевливе? Читам замрзнување, пробал некој?
I ti kakov covek stana.. te progolta kapitalizmot. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom