Модниот пазар во Шутка

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
Да се облекувам од шутка ..и ?!..
Пазете машко сум а ви кажувам.Модава во Скопје ни е диктирана од роми(цигани) кој како милува и како и да е „легален“ издразот.Кога ги гледаме по контењери бегаме од нив.А впрочем тие го држат модниот пазар во Скопје.Другарка ми кажуваше биле таму некој нејзини познаници од Охрид во Скопје отишле по облека од Шутка и се пофалиле на цел Охрид и сите им завидувале дека биле во штука ?!Па за еден Скопјанин ова е најсмешно нешто !...
Ме гледаат .. ТЕО ЕЕЕЕЕЕЕЈ ШУТТТКАА ЕЈ УЛАВ СИ еј ова .. кој к*рот бе?..
особито па девојчињава..еј тоа што си зеамала мис сиксти лажеш од штука ти е..ПА АКО ТОЛКУ НЕ НОСИТЕ ОД ШУТКА ОД КАЈ ЗНАЕТЕ ОД КАЈ МИ Е АКО ВЕЌЕ ТОЛКУ СИТЕ СТЕ ФРАЕРКИ И НОСИТЕ СКАПИ РАБОТИ И ПАРФЕМИ ОД МИЛИОН ЕВРА
Вие носите од шутка?..
некој викаат (жива превара се)вистина е?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Имаш квалитет и неквалитет. Во шутка има најизгледни шанси да најдеш неквалитет.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Очигледно е дека (ете, знам по мене) дка тие што не се од Скопје и понекогаш го посетуваат, главна дестинација им е Шутка. Ете имам другарки шо полудуваат кога треба да се оди за Скопје преку школо или сл. Тие не планираат да одат низ град, да шетаат, туку веднаш во таа ваша ШУТКА. Можеби се наоѓаат неквалитетни работи ама за нив тоа не е важно. Додека за скопјани не знам. Можеби им е навреда да купуваат од таму, ама верувајте тука нашите не чекаат да испуштат шанса за Скопје и Шутка.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.749
Мене лично не ми е срам да одам у Шутка, арно ама нерва ме убива до сега имам отидено еднаш по иницијатива на една комшика демек незнам какви чизми имало, и од кога ми се испонаша таа циганката и коа го видов хаосот што се дешава сама себе си дадов ветување дека Шутка невр мор, значи не ги потценувам тие што купуваат од таму само си кажувам дека моја нога таму и во Бугарија никад нема да стапне.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.381
Се искурназија пазарџиите, исти цени држат како некои од поголемиве бутици со чкарт облека од типот на Групо фиори, Теранова, Калиопе...
Сум идел до Шутка, сум купувал и од зелено пазарче, ама кога гледам дека последниве 2-3 години некој сака да ме ебе у мозок при здрав разум, веќе подолг период немам ни помислено да купам нешто од таму.

Ете, само поради таа причина не идам у Шутка. А робата, во цело Скопје ни е шуткарска...
 
T

Torchyrus

Гостин
Или носеш облека и обувки од овластена продавница на некој познад бренд или носеш од шутка само шо зависи од каде си го купил едноставно се е од шутка ако не е оригинал , не мислам на "oригиналите" кои се продаваат во шутка како на пример Adidas/Nike патика :D
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
На времето кога учев основно ми текнува им се смееја на децата кои купуваа од шутка...стварно патетично за разлигавени дечишта кои само чекаа од мама и тато :icon_mrgr:
А денес ги гледам истите тие како носат патики манија или neki (nike) :icon_lol: перверзија е народов, не можеш да не ги сакаш.
А шутка ко шутка...најдоброто нешто што го купив беа тренерчичи адибас кои ми се најдоа топ за фудбал и ги носев може едно година ипол дури не се распаднаа.
Тоа е, каков народ таков пазар..
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Порано идев во шутка и купував ама сега ретко.
Цените им се нереално поскапени така што за истите пари, па дури и поевтино можам да си купам од големите бутици во ГТЦ за време на попуст, а попусти имаат на секои два/три месеци така што се исплати.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Јас бев во неделата, по иницијатива на сестра ми која ми дојде на гости со дечкото. И пошто не бевме добро организирани за Матка, жичарата не работеше, па ај до зоо и шутка. Појдовме таму, продавници, избор колку сакаш. Јас не ни планирав да купувам нешто ама одамна бев за купување тренерки и начекав за 800 денари од оние свилени што се, многу издржлив материјал. Се друго шо ме бендисуваше, маички, потанки подебели, со јаки...од 300 нагоре :confused: Како во секој обичен бутик во Скопје или Прилеп. И тие си поткупија нешто ама им кажав на крај: Ова е прв и последен пат да ме викате за Шутка пошто не вреди малтретирањето, времето (па некни пукаше сонце!) и парите да се закрениш Шутка да одиш, кога нема скоро никаква заштеда или нешто сосем минимално од редот на 2-300 денари. Се чини уште долго ќе си купувам од Стоковната Куќа во Прилеп каде има супер облека која редовно е 10-20% поефтина од бутиците во чаршијата, а имам и една тетка каде редовно си најдувам нешто за мене :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Сум бил два-три пати..Ама многу се искурназија со цените,последниот пат бев пред два месеца за летни блузи,истите цени ко во Велес,не се ислати да одиш..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Мене лично не ми е срам да одам у Шутка, арно ама нерва ме убива до сега имам отидено еднаш по иницијатива на една комшика демек незнам какви чизми имало, и од кога ми се испонаша таа циганката и коа го видов хаосот што се дешава сама себе си дадов ветување дека Шутка невр мор, значи не ги потценувам тие што купуваат од таму само си кажувам дека моја нога таму и во Бугарија никад нема да стапне.
За разлика од Шутка, Бугарија има најквалитетна облека на Балканов. Јас од Бугарија, Грција или Словенија и Италија купувам облека. А кај нас дали во ГТЦ дали во Шутка..иста роба ти е. Шутка а и цела Македонија купува роба од Турција. Од држави што се во Европска Унија не купуваме, т.е. кај државите од ЕУ друга роба носат. Во сите дуќани/бутици, облеката им е од Турција.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Па што да се каже а купуваш од шутка а од гтц или друг трговски исто ти е и во цена и квалитет, т,е ова ти е дупење во здрав мозок. Па така решив еднаш да ги видам втора рака дуќаните, квалитетот е на завидно ниво, а цените што да ти кажам багатела. Маици кои ќе ги најдеш во шутка или дуќан се од 200-600, овдека се 200-300 и плус квалитетот е исти со тие од 700. Едноставно се поефтини, квалитетот е проверен и наместо да даваш пари за ѓубре, за истите пари ќе носиш нешто поквалитетно.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.749
За разлика од Шутка, Бугарија има најквалитетна облека на Балканов. Јас од Бугарија, Грција или Словенија и Италија купувам облека. А кај нас дали во ГТЦ дали во Шутка..иста роба ти е. Шутка а и цела Македонија купува роба од Турција. Од држави што се во Европска Унија не купуваме, т.е. кај државите од ЕУ друга роба носат. Во сите дуќани/бутици, облеката им е од Турција.
Не ми беше муабетот за квалитетот на робата, муабетот ми е за односот продавач - клиент хаос и катастрофа владее кој се разбрал со ром од шутка или со бугарите ко идентичен народ ми се.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
И шутка не е тоа што беше порано.Се опаметија и они,сега ставија исти цени како на пр. во ГТЦ,Рамстор итн..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не ми беше муабетот за квалитетот на робата, муабетот ми е за односот продавач - клиент хаос и катастрофа владее кој се разбрал со ром од шутка или со бугарите ко идентичен народ ми се.
Е не се ист народ ромите од Шутка и Бугарите. Погрешно си сватила. Шутка ти е друга банда таму, ако треба и извалкана маица ќе ти продаде, само за да продаде.
--- надополнето: Sep 9, 2011 9:56 AM ---
Сите дуќанчиња од ГТЦ и слично купуват од Шутка или од Бит Пазар. Така да дали ќе отидеш во Стружанка итн или во Шутка, истата роба ти е. А разликата ти е во цената и во тоа што купуваш од дуќан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom