Мобимак или Космофон?

Mobimak ili Cosmofon

  • Mobimak

    Гласови: 83 55,3%
  • Cosmofon

    Гласови: 67 44,7%

  • Вкупно гласачи
    150

Night Watch

Сонот на еден корен
Член од
9 мај 2006
Мислења
31
Поени од реакции
0
Мобимак, иако Космофон се подобри...
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Ја сум на мобимак и до пред некое време ке кажев МОБИМАК али после овој кикс шо го направија...Ќе кажам КОСМОФОН
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
CuCeNcE напиша:
Ја сум на мобимак и до пред некое време ке кажев МОБИМАК али после овој кикс шо го направија...Ќе кажам КОСМОФОН
И ја те подржувам тука. Подобро е на космофон со овоа 500 пораки преку викенд. А на мобимак не можеш ни 5 пораки у 2 саати да пратеш
 
Член од
24 мај 2006
Мислења
42
Поени од реакции
2
Јас сум корисник на Мобимак и задоволна сум од услугите и од цените, но сепак се што е даено од мобимак како поефтино тоа не е така, што и да понудат нив тоа им е смислено (се разбира работат за да добијат) и на крај тие имаат корист..
Како и да е мобимак не исцрпи иако е космофон тука. Пред да дојде космофон, мобимак ги држеше цените доста добро. Значи не ми смета космофон и браво за космофон, но јас си останувам на Мобимак.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
i dvete se isto gom..ja go cekam tretiot operator u oktomvri
 

Sweet Barbie

I love U All....
Член од
29 мај 2006
Мислења
157
Поени од реакции
11
Jas sum na Mobimak, jes da Kosmofon se bolji, ali toa mak mi e vazno... Otkoa ke dojde T-mobile ke vidime.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Sweet Barbie напиша:
Jas sum na Mobimak, jes da Kosmofon se bolji, ali toa mak mi e vazno... Otkoa ke dojde T-mobile ke vidime.
Епа значи, ти на секој со префикс или суфикс "мак" би му дала...доверба :)
 

India

'vamos a la playa'
Член од
17 јули 2006
Мислења
54
Поени од реакции
4
Polesno ke se disi od oktomvri so poniski ceni koga ke se vkluci i tret operator.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
India напиша:
Polesno ke se disi od oktomvri so poniski ceni koga ke se vkluci i tret operator.
Друже, да те замолам да не пишуваш со таков трева боја фонт?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Јас имам припејд на Мобимак, а од пред еден месец и постпејд на Космофон.

Отприлика исти говна се. :toe:
 

Sweet Barbie

I love U All....
Член од
29 мај 2006
Мислења
157
Поени од реакции
11
Мистичен напиша:
Епа значи, ти на секој со префикс или суфикс "мак" би му дала...доверба :)
Не никако само коа ја си го купив мобилниот они уште беа македонска сопственост, а после ги откупија мислам Украинци или така нешто. А инаку Т-мобиле сеа коа ќе дојдат(барем како што се најавува) валда ќе бидат Т-МАК, како што во Хрватска се Т-CR и изјавата на типот шо преговараше у Македонија беше демек од Македонците за Македонците ќе било(у смисол на вработени). А иначе не Космофон пошо коа можам да зеам македонско зошто странско.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Украинци? Аууу, Руси ушли у Москву! :)

Унгарци, срце, Унгарци. Маѓари. Тие ги имаат купено... Значи, и тие се странци, и овие странци, а на крај кога ќе видиш - и тие и тие имаат исти газди, некој дебел Амер од Еврејско потекло (Јаков, извини).
Така што, најпатриот ќе бидеш ако си најдеш најефтин оператор, а со разликата во пари од поскапиот до поефтиниот импулс да си купиш чоколадо од Европа (јадеш Милка, а? Предавник, уааа!!!). ;)
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
1.190
Поени од реакции
5
Anketata e pak otvorena .Mozaat da glasate uste ..i da vidime sega rejting na operatorite :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom