Мобимак или Космофон?

Mobimak ili Cosmofon

  • Mobimak

    Гласови: 83 55,3%
  • Cosmofon

    Гласови: 67 44,7%

  • Вкупно гласачи
    150

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Го подржувам Тиф дека најдобри ке бидат оние кои се најефтини, а и тие и тие се странци ќарот оди таму, сега за сега за нијанса мислам дека се поефтини Мобимак
 

Sweet Barbie

I love U All....
Член од
29 мај 2006
Мислења
157
Поени од реакции
11
Thief напиша:
Украинци? Аууу, Руси ушли у Москву! :)

Унгарци, срце, Унгарци. Маѓари. Тие ги имаат купено... Значи, и тие се странци, и овие странци, а на крај кога ќе видиш - и тие и тие имаат исти газди, некој дебел Амер од Еврејско потекло (Јаков, извини).
Така што, најпатриот ќе бидеш ако си најдеш најефтин оператор, а со разликата во пари од поскапиот до поефтиниот импулс да си купиш чоколадо од Европа (јадеш Милка, а? Предавник, уааа!!!). ;)
О.к. Добро де техничка грешка се помешав.
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
glasav za cosmofon, poso sekogas navivam za toj so gubi:)

heh, glasav za cosmofon пошо прво видов резултатите од анкетата па ...секогаш навивав за тој шо губи во моментотЧ))..туку ај да видиме на што сме:
пуста сиромаштија, не одраа а ние уште форум отвораме..и кажуваме кој бил болји...ма ајде бе...
сиромаштијата ме натера да влечам два телефони со мене...еден мобимак еден космофон..не добивајте погрешна слика..едниот ми се исклучува од време на време, а гпрс и такви ствари...не користам,
па, од 3-6...би требало мобимакда користам..ама не сум баш по смс пишување, преку викенд цосмофон...а на другарите и на останаите секогаш сум им достапен во поефтината варијанта..:)
ne mislite deka toa e interesno reшение..особено што моес сеа да најдеш тел.на старо за ефтини пари???
 

gad

Член од
10 мај 2006
Мислења
50
Поени од реакции
1
Cosmofon :toe: Mobimak... Isto s*anje... toa so go imaat ednite go nemaat drugite i obratno... So i da izberes isto ti se fakje.
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
moTaro напиша:
Диме, ја не ги бранам ни двете. Све се тоа лопови мамата...
Али пошто сите па мои пријатели се на космофон, таму имам вработени пријатели, имам предности за броеви, бла бла.. Само од тој аспект.

Значи само ради "Техничката подршка".

инаку ја гласам за Vodafone

E, koga veke go spomna Vodafone, uste malce pa Makedonija ke dobie eden od najgolemite svetski brendovi na pazarot na telekomunikaciite, sto sekako ne e mala rabota, t.e.

MOBIMAK goes T-Mobile Macedonia :)
 
Член од
4 март 2006
Мислења
99
Поени од реакции
3
МОБИМАК !!!

Гласав за Мобимак.
- Стар (стабилен) оператор!
- Одличен квалитет на мобилните апарати
- Поквалитетни услуги
- Поголема покриеност

Сум купувал телефони од космофон и од мобимак.
Многу позадоволен сум од МОБИМАК.

Сум имал картица на мобимак и на космофон.
Многу позадоволен сум од МОБИМАК.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
kosmofon se zakon imam broj i od t-mobile ama me nervira yolku mnogu

mobimak slabaci
h
 
S

Sasha

Гостин
Prvo bev na Mobimak,no bidejki pocnaa da mi zemaat poveke pari od sto treba,se prefrliv na Cosmofon i sea super mi e.Pozz...
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Јас имам цел ден. Изгледа е до тебе нешто.
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Cosmofon поради што повеќето што ги познавам се на Cosmofon
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
105
Поени од реакции
0
T-mobile podobri se ovie cosmofon posteno te kradat. Jas barem taka mislam.
 

M@STER

M@ster Price
Член од
1 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
0
epa vaka edno ke vi kazam po sto se T-Mobile podobri (najvaznoto) ...
Ziveam vo Struga ...(tatkomi rabota vo t-mobile no ne e toa pricinata so go branam) od prodavnica od kosmofon glavniot vnatre se vika Zoran Pintoski i kaj tatkomi od narabota kupuva telefoni i istite gi prodava po poskapa cena... ne e samotoa kupil telefoni od italia ama neznae kolku da gi prodava odi vo internet kafe i otvora strana za mobilni gleda cena pa prodava malce poskapo ...TOA TI E KOSMOFON PA SEA BIRAJ ...:):):):)
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
oh jas imam dva na tmobile ovde i dva na kosmofon pripejd broja, ama ne glasam za nikogo, oti ako glasam ke glasam za tmobile ama nema da bide toa toa, zosto ona sto go imav od niv vo usa ne se sporeduva so ova ovde taka da ke si kutam i ke si gi koristam site cetiri broja zosto pola luge mi se na tmoblie a pola na kosmofon :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom