Млади фудбалски таленти - Македонци!

Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
во тимот на свобода од словенија игра наш играч, македонец, од с.сушица, АНГОВ, кој игра на опзиција заден везен и заминува на проба во барселона, каде инсистираат тој да игра како централен дефанзивец. детето има 16 години и според скаутите на барса има голем потенцијал. нашиве не го знаеле до пред некоо време.
ова го има во денешен спорт.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
во тимот на свобода од словенија игра наш играч, македонец, од с.сушица, АНГОВ, кој игра на опзиција заден везен и заминува на проба во барселона, каде инсистираат тој да игра како централен дефанзивец. детето има 16 години и според скаутите на барса има голем потенцијал. нашиве не го знаеле до пред некоо време.
ова го има во денешен спорт.
Абе ти на анти-ФФМ пропагандите на Мак Спорт немој многу да им веруваш, детето игра во Регионална Лига во Словенија (https://en.wikipedia.org/wiki/NK_Svoboda), што е четврта дивизја таму, и ај сеа ќе ги пљукаме ФФМ како тек пред некое време дознале за него, демек како ли можеле ваков пропуст да направат, нашинец од четврта лига во Словенија да не го приметат и да не го повикаат во младинска репрезентација.. А да го викнеле порано или покажале некој интерес, тогаш па ќе пишуваа „кое ѓубре се ФФМ, за во младинска репрезентација само со пари за повик се влага, собираат играчи од аматерски дивизии во Словенија, колку ли платил анонимецов за повик“.

Башка се кладам дека ова со „пробава кај Барселона“ нема врска, може настапил на некој нивни камп заедно со 500 16 годишни од регионот и нормално, ќе му речат „браво дете, имаш потенцијал, само напред“, сигурно нема да му речат „дете абер си немаш од фудбал“, да им се допаднал толку или да бил толку голем потенцијал да не немале да можат да го купат од четврта Словенечка лига, макар и да го мотаат на позајмици... Ова ти е класична преувеличена ситница од Мак Спорт колку да јадат г.... против ФФМ.

И не ме разбирај погрешно, можно е да е талентирано детето, ама АКО се докаже така, тек тогаш би заслужил повик од ФФМ, ама неможеш сеа да мрчиш како од ФФМ до пред некое време (пред таа наводна проба кај Барселона) не знаеле за него и не го викнале е смешно, не ни има што да го викале. На крај краева, да беше толку талентиран, ќе можел барем во втора лига да игра. Овој Љутви Биљаљи сега за Гостивар што игра, на 19 годишна возраст (добро, точно тоа е 3 години постаро од овој ти што го спомна) веќе во прва Лига во Словенија беше а ете го колкав талент е, а не па за овој од регионална лига ќе се буниме како ФФМ не го знаела уште одамна, туку тек пред некое време го дознала (откако и добила воопшто причина зошто да го дознае и да се заинтересира за него, по таа проба, претходно не ни имало што да се замараат за него)...
 
Ф

Флеш

Гостин
Ама симпатичен ми беше,умре од трема,ми кажаа добар сум,супер сум,добар сум,па ми кажаа добар сум ... после дали ќе играш за Македонија :D кулминација ... :D Забелешка една шо забележав ... Ффм мора да напраи напори да донесе и отвори простор за фудбалските гиганти да направат фудбалски школи во Македонија,со тоа носат знаење,искуство,инфраструктура ... Грција во Солун Арсенал,Хрватска има Барселона од каде еве во Словенија привремен камп од недела дена .... Наполи слушам преку школата на Пандев планира да направи школа тука шо е одлично,затоа и Курт Реџепи беше таму :)))
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Ама симпатичен ми беше,умре од трема,ми кажаа добар сум,супер сум,добар сум,па ми кажаа добар сум ... после дали ќе играш за Македонија :D кулминација ... :D Забелешка една шо забележав ... Ффм мора да напраи напори да донесе и отвори простор за фудбалските гиганти да направат фудбалски школи во Македонија,со тоа носат знаење,искуство,инфраструктура ... Грција во Солун Арсенал,Хрватска има Барселона од каде еве во Словенија привремен камп од недела дена .... Наполи слушам преку школата на Пандев планира да направи школа тука шо е одлично,затоа и Курт Реџепи беше таму :)))
ШТо има други, ете Вардар се спрема, така да не ни требаат тие. Плус тоа без проблем можат да добиајт подршка од Шалке, само ќе треба да ја пбораат нашиве, а Шалке е меѓу најдобирте академии во светов.
 
Ф

Флеш

Гостин
ШТо има други, ете Вардар се спрема, така да не ни требаат тие. Плус тоа без проблем можат да добиајт подршка од Шалке, само ќе треба да ја пбораат нашиве, а Шалке е меѓу најдобирте академии во светов.
многу добра поента , Шалке може,само штета "привремената" управа додека беше не искористи ја ,беа и на гости тука во наша чест и пак ништо ... супер би било да се возообнови па некои на позајмица да дојдат па и наши да појдат ....не е лошо и со Динамо З да се среди повторно,барем привремено додека не застане на силен столб нашиот клуб,имаат некои појачувања кои би дошле , со Динамо сме имале супер односи .... па добро и со Србиве , но некако антипатично ми е некако ,комшии ни се мада и ривали,а од ривалите треба да сме подобри и да се штитиме :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
http://strumicanet.com/index.php/strumica/item/1561-transfer-od-akademija-pandev-vo-inter

Фудбалерот на Академија „Пандев“, Јане Атанасов, од зимскиот преоден рок оди во Интер. Ова за ТВ Канал ВИС го изјави струмичкиот интернационалец Горан Пандев, најавувајќи го првиот официјален трансфер од Академијата.


Како што истакна Пандев, деновиве биле завршени сите формалности и е потпишан пред-договор за да од јануари 2016-та, Атанасов и официјално биде член на калчолигашот Интер.


„И официјално можам да потврдам дека Јане Атанасов од јануари се сели во Интер“ - изјави Горан Пандев, во интервју за ТВ Канал ВИС, кое целосно ќе се емитувана утре во 21:00 часот.
 
Ф

Флеш

Гостин
Ќе следува уште еден трансфер од Академијава? Се надевам Курт Реџепи,беше во Наполи на проба,можно да е он.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Затаивте нешто многу слабо објавувате таленти, дајте нешто по свежо, еве детето во Дортмунд што е од Австралија нашинче. И тоа во Сион? Нешто некој повеќе за тие?
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Го бива нешто овој Влатко Стојановски од Металург? Гледам солиден учинок има, а само 19 години...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213

Да не го заборавиме и Чурлинов од Келн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom