Млади фудбалски таленти - Македонци!

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.656
Поени од реакции
9.914
^ Различна позиција играат Мицевски и Трајковски.Имам тренирано со нив Трајковски е десно крило,многу е брз (одамна го немам видено како игра али сигурно многу се подобрил од кога трењираше со мене) а Мицевски играше средина,многу добар техничар (долги пасови какви дава само). Верувам дека ќе биде многу добри играчи од нив двајца :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.431
Поени од реакции
22.074
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
И мене ми делува како добар проспект за иднината Настевски. Нешто повише за него оваа полусезона ќе напише некој??

Инаку денеска гледав едно наше дете - Филип Тимов, 18 години, од Беласица заминал во Копер. Добро играше против Партизан, храбро и не губеше топки. Играше како лево крило, а дешњак е. Го знае некој?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.656
Поени од реакции
9.914
Мислам дека има 3-4 гола дадено. Не ме држете за збор.
Има добар дриблинг,снажен е,брз е,треба да поработи малце на реализацијата само.
Првата полусезона немаше добра подршка во Вардар,оваа сум сигурен дека ќе блесне.

Еве и две слики од него
 
В

Вори

Гостин
Марјан Анастасиески.Моментално игра за КПР во англиска втора лига во младинскиот состав.Ќе чуете и за него во иднина :)
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Инаку, уште едно наше талентирано дете замина надвор од државава.
Станува збор за 18-годишниот играч на Цементарница, Филип Наумчевски.
Не сум го гледал, очекувам некој збор повеќе за него, пред се од познавачот на цементарските деца, бенеамата. :)
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.936
Поени од реакции
4.425
Мислам дека Наумчевски сега игра за Војводина Нови Сад.А како игра незнам му препуштам како што рече и ти на Бенеамата.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Imavme edno vo Liv'pool kako mu bese imeto .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom