Ми треба совет !

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
sch00lGirL напиша:
Тој од Нивеа не го бива,го пробав пред некое време.
Ej bas d aznam.fala ti mnogu.Posto jas sakav da go kupam denes:)ama mislam deka ima razlika od toj tuka orginalen vo germanija so go proizveduvaat i od toj kaj nas so go pustaat.Sepak prvo Dove ke go probam :)
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
I kaj mene e isto posle kapenje epten mi e suva...inace koristam nekoj specijalen zaso imam custvitelna koza pogotovo na liceto...moram da stavam koga ke stanam i ke si legnam...
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
sch00lGirL напиша:
Дали некој може да ми препорача квалитетен крем за самопотемнување?Фала однапред.
schoolgirl jas go koristam dove za samopotemnuvanje, so toa sto ima tri vida za svetla koza,normaolna i temna koza, samo nemojte da se zeznete ko edna drugarka sto e bela ko sirence zema za temna koza i posle koristenje stana zuta ko papagal bidejki ne i odgovarase:)
za lice koristam maramcinja na garnie ili nivea, i dvete se mnogu dobri, a dove za telo e mnogu ubavo za kozata i epten dobro mirisa:)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
_ZlObNiCa напиша:
schoolgirl jas go koristam dove za samopotemnuvanje, so toa sto ima tri vida za svetla koza,normaolna i temna koza, samo nemojte da se zeznete ko edna drugarka sto e bela ko sirence zema za temna koza i posle koristenje stana zuta ko papagal bidejki ne i odgovarase:)
za lice koristam maramcinja na garnie ili nivea, i dvete se mnogu dobri, a dove za telo e mnogu ubavo za kozata i epten dobro mirisa:)
А цените како се движат?:pipi:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
pa maramcinjata se okolu 1evro a losionot za telo e izmegu4 i 5 evra:)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
А за што се марамчињата?? И тие се за потемнување??:nesvest:
Инаку и мене ме интересираат тие кремите за потемнување,ама немам ич искуство со нив и страв ми е да купам било каков.
Мајка ми еднаш порано зела и немало добар ефект. Сега се кладам дека се добри и ефикасни,ама мене пак ми е страв да не се сторам гламна црна,или пак лево црна десно кафеава,како со флеки....сакам да постигнам некако..бронзен или чоколаден тен.
Хелп?!
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
`AnGe|4E` напиша:
А за што се марамчињата?? И тие се за потемнување??:nesvest:
Инаку и мене ме интересираат тие кремите за потемнување,ама немам ич искуство со нив и страв ми е да купам било каков.
Мајка ми еднаш порано зела и немало добар ефект. Сега се кладам дека се добри и ефикасни,ама мене пак ми е страв да не се сторам гламна црна,или пак лево црна десно кафеава,како со флеки....сакам да постигнам некако..бронзен или чоколаден тен.
Хелп?!
E da i mene toa me interesirase.Mnogu mi e strav da ne ne go nanesam ramnomerno pa da izlezam negde posvetla negde potemna :ija:
 
Член од
7 март 2006
Мислења
15
Поени од реакции
0
Ja koristam eden od najdobrite,po na baba mi receptot
Sostav:svinska mast,belka od jajce,trtuska od koza i drugi vitaminski ekstrakti! nebe sala na strana koristam NIVEA.
 
Член од
27 јуни 2006
Мислења
17
Поени од реакции
0
Nivea и Family Soft-хидратанта според мене се најубави бидејќи и јас имам сува кожа а овие креми стварно се супер и мн. помагаат.
~~ByEzZz~~
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
8
Поени од реакции
0
Мора да се посетува козметичар,па на исчистено лице да се ставаат креми. Би ви ја препорачала Бети-козметик 023245292.Жената е екстра за сите со проблематична кожа.Работи само со јансен козметика. Ми го излечи лицето. Господ да ја благослови. Во афродита-с бев два пати и чуда ти ставаат на лице,ама за секоја жена ист третман користат,не гледаат дали имаш мозолки или не,они бутаат маски,скрабови,масажи-без ефект.
За проблематична кожа-Нормадерм на Виши-лудница.
 

Sonce

Live your dreams
Член од
7 август 2006
Мислења
80
Поени од реакции
0
Dnevna koristam borogal a navecer pavlovikeva kozata mi e super.
 

Termos

I rule, I'm a ruler!
Член од
26 јуни 2006
Мислења
77
Поени од реакции
4
IsidoraD напиша:
Ja imam problemi so striite,imam neelasticna koza i pri sekoja promena mi se pojavuvaat strii.Znam deka otkako ke izlezat nema lek (osven laserska operacija) no znae li nekoj preventiva za da ne izlezat.nekoja efikasna krema ili sl?
Samo maslo od brshljan(taka se vika na srpski, ne znam kako e na makedonski)..mozis da go najdis vo podobro snabdenite apteki
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
:drk: З а оние кои имаат проблеми со лицето најефикасно е користењето сперма. Знам многу гнасна работа посебно за на лице али прашајте кој било доктор ова ке ви го потврди со сигурност. И ако не девојчината барем машките тоа можите да си го дозволите ваша си е:icon_bigg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom