Мистериозно исчезнување на хрватски државјанин во Белград

Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
Зарем полицијата не им проверила крв или урина на сите негови другари за да потврдат дали имале или немале некој такви психотропни супстанци идр!?
Така оди тоа, иде полицаецот и ти вика давај крв и урина, и ти даваш. :D
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.558
Така оди тоа, иде полицаецот и ти вика давај крв и урина, и ти даваш. :D
Знам дека не оди така, но кога биле во станица на испитување, сослушување, валда побарано е и да им се направи тест на опијати и на сите оние работи, незнам веќе како се викаат.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
Знам дека не оди така, но кога биле во станица на испитување, сослушување, валда побарано е и да им се направи тест на опијати и на сите оние работи, незнам веќе како се викаат.
Нема никаков основ да им се прави тест на опијати или било какви други дроги.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Не му е другар, туку познаник. Со оглед на тоа дека Сплит не е мегаполис и на слична возраст се тоа не е ништо чудно. Тоа е моментот сега, од секој контакт и од секој можен момент во животот негов се прави фама, па така и неговото наводно другарување со Филип Завладав кој ги рокна дилерите на брат му со калашников во центарот на Сплит сред бел ден.
Брејј сеа го гуглав случајот, е ова е прав мадафакер. Респект. :cuc:
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Пред едно 8-9 години истово се случуваше во Словенија. Се работеше за некоја врста на екстази, кои внатрешно предизвикуваат чувство на горење... И така една добра бројка си го побара спасот во Драва.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
Абе знам многу фино што се курци и палци, ама табли и пјур, е за тоа немам појма.
..и не се прави многу вицкаст
Знаеш повеќе за курци или за палци?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Брејј сеа го гуглав случајот, е ова е прав мадафакер. Респект. :cuc:
Па да, беше прогласуван за херој. Дечко од екстремно дисфункционална фамилија на зависници и деликвенти. За жал најглавниот од сите што го барал се има извлечено, а барем 1 од убиените немал никаква врска со дилање или со брат му. Затоа и некогаш сум против земање правда во свои раце. Најкривиот од сите е на слобода, а еден млад дечко од 24 години ни крив ни должен платил со живот. Башка, братчето џаначе 100% сум сигурен дека пак влегува во исти проблеми.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.756
Па да, беше прогласуван за херој. Дечко од екстремно дисфункционална фамилија на зависници и деликвенти. За жал најглавниот од сите што го барал се има извлечено, а барем 1 од убиените немал никаква врска со дилање или со брат му. Затоа и некогаш сум против земање правда во свои раце. Најкривиот од сите е на слобода, а еден млад дечко од 24 години ни крив ни должен платил со живот. Башка, братчето џаначе 100% сум сигурен дека пак влегува во исти проблеми.
"Херој а не злочинац"
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.134
Поени од реакции
10.485
Не знам дали го изгледавте интервјуто со девојката која е вмешана во приказната. Ниту грам емоција нема во неа и покрај тоа што и го нема пријателот. Добивам впечаток ко премногу да се правда и да сака да се прикаже чиста пред аудиториот. И има неколку спорни изјави (од типот дека не можела да се јави на телефон затоа што паркирала, а имало снег и мраз надвор - што не е точно, тој период времето беше ко пролет и немаше снег). Сè повеќе ми изгледа ко да е вмешана во ова, а момчето е живо.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Не знам дали го изгледавте интервјуто со девојката која е вмешана во приказната. Ниту грам емоција нема во неа и покрај тоа што и го нема пријателот. Добивам впечаток ко премногу да се правда и да сака да се прикаже чиста пред аудиториот. И има неколку спорни изјави (од типот дека не можела да се јави на телефон затоа што паркирала, а имало снег и мраз надвор - што не е точно, тој период времето беше ко пролет и немаше снег). Сè повеќе ми изгледа ко да е вмешана во ова, а момчето е живо.
Или тоа, или лекарства за смирување. Ако е жив по било која случајност, ова ке биде права сензација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom