Миле Стојкоски oд Македонија до Лондон тргнал со инвалидска количка!

¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Вака молеру, ако не ти се свиѓа не пишувај... Од такви како тебе преку к** ми се, како сакам така ќе ставам, го подржувам човекот и го ставив тоа, а дали со copy-paste или ќе пишувам моја статија ич к** да не ти чуе ;)
Hey brah, take a chill pill :D

Koga ke otvoris ti tema, onaka sam da ja pishesh i ja ke pushtam tekst do kurir.mk, kajgana.com, sitel.com.mk za toa deka invalid bez mozok napisal tekst :D i srcki na kraj ke stavam :D
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Дел од мислењава на луѓе што задникот не им мрда од фотеља а јадат гомна за човек на кој задникот му е ''прикован'' на инвалидска количка а пак повеќе прошетал се тапа.
На свој начин ја претставува државава, барем за тоа треба да се има почит.
 
S

Shellshock nam67

Гостин



Скопје-Лондон со количка!

[30.03.2012 - 11:44 часот]
Сподели 94
Не може да се напише ништо друго освен само пофални зборови за нашиот Миле Стојкоски, кој е доказ дека со силната волја и истрајноста може да се постигне се во животот.
Тој, сакајќи да го привлече вниманието на јавноста кон луѓето со инвалидитет и токму нив да ги поттикне, тргна на пат кон Лондон со инвалидска количка.

Со својот тим Стојкоски го започна овој проект во Скопје и тргна кон Лондон за Олимписките игри кои што ќе се одржат ова лето, самиот туркајќи ја инвалидската количка.
Во текот на патувањето тој самиот ќе ја турка својата количка од Македонија до Лондон, се со цел да го привлече вниманието на јавноста за луѓето со инвалидитет.

Тој сака да им даде поттик и поддршка на сите луѓе со инвалидитет. Во текот на патувањето Миле ќе помине вкупно 3,500 километри.
Своето патување тој го започна во вторникот, на 27 март, и истакна дека ќе помине низ 15 европски земји. Негова цел е до 27 јули да стигне во Лондон, точно пред почетокот на Олимписките игри.


(y)
 
S

Shellshock nam67

Гостин

ete kolku obicniot covek (y) moze da ja prestavi podobro drzavata od eden kup burokrati i razno razni diplomati koi ni go jadat budzetot
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Не може да се напише ништо друго освен само пофални зборови за нашиот Миле Стојкоски

ЕДНОСТАВНО БРАВО СЕКОЈА ЧЕСТ!
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ова не му е прв пат мислам. Човеков беше и во Грција и уште незнам каде на друга дестинација. Ова му е најдалеку, дефинитиво им дава храброст и утеха за живот на останатите.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Celosen respekt do site hendikepirani lica da ne ste vo nivna koza so ljubov se se moze
 
M

Moon Child

Гостин
Зошто уште толку се мачи? И така физички „не е здрав“...

Мене искрено ми скурчија сите овие подвизи.
Секој побитен настан во светов некој некаде тргнува дали со инвалидска количка, дали со точак, дали со тротинет, дали со орбитрејк.

Браво за човеков, ама досадни се овие муабети!
:sick:
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
За олимписките игри во Пекинг го блокираа некаде низ арабскиот полуостров и рекоа дека на сопствен ризик ако сака може да помине низ нивните држави при постапките за добивање на визи и одобренија, бидеќи тоа бил патото по кој може да се помине а да не е преку иран, ирак, авганистан тогаш не изреализира готов проект и завршени подготовки.
Напред пријателе. очекувам појавување на олимпискиот тартан за време на отварањето....
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Кога се сака се се може.
Подобро ќе ја испромовира Македонија отколку милионите на владата!
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Јак кур да ти кажам право.
Тоа што е у количка, не значи дека по дифолт има ореол на глава.
Како што не судам никому по надворешноста, така нема ни нему.
Дечково светот ќе го сврти наопаку за да го добие вниманието и еготрипот што го бара. Инвалидитетот му е само алат а човековата симпатија само шорткат до целта... А целта освен - Brao decko nemozes da odis ama car si! незнам која би можела да биде..
А глеам и му функционира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom