Мигрантите низ Македонија

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Ај стајте и некое пророштво од баба Ванѓа, уште тоа фали на темата![DOUBLEPOST=1440611937][/DOUBLEPOST]
Супер. И дојде на темава, со информации набрани од ѕвезди.
Ти, освен што го браниш Рики, со што дојде?[DOUBLEPOST=1440612057][/DOUBLEPOST]
Да, јас живеам во Норвешка, тука има многу помалку имигранти (мислам на муслиманите). Најмногу од нив живеат во Осло, каде што прават сериозни проблеми и излегуваат на протести секоја недела. Ама не е како Шведска, кога отидов во Малме, градот беше полн со луѓе што носат бурки и црнци, а и многу Шведски пријатели се жалат дека муслиманските имигранти силуваат Швеѓанки, ги закачаат децата во школо и се одговорни за поголем дел од криминалните прекршоци.
И каков проблем имаш ти што некој протестира? Ии носи бурка и шамија?
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Шведските градови личат на арапски градови сега, особоно на југ. Швеѓаните исто така многу патат од имигрантите кои живеат во гета во градовите. Ги жалам швеѓаните стварно, ја имаат најлибералната влада па кога некој ќе спомне нешто за имиграција ги обвинуваат дека се расисти.
Свесен ли си дека и ти си странец и дека како ти што се гадиш од арапите, веројатно така од тебе се гадат и Скандинавците? Убаво ти е да те гледаат како митесер само затоа што си роден на друго место?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Ти, освен што го браниш Рики, со што дојде?
Со демант. Со компаративен пример. Со историски факти.
Не идам ја на теми со "мрш бе приучен" или "шо е бе ти" пристап.
Ем не ми личи на годините, ем не сум толку фром д' гето.
 
B

blonde guy

Гостин
Свесен ли си дека и ти си странец и дека како ти што се гадиш од арапите, веројатно така од тебе се гадат и Скандинавците? Убаво ти е да те гледаат како митесер само затоа што си роден на друго место?
Јас не сум Арап, туку сум македонец со татко норвежанец. И кога реков имигранти мислев на муслиманите а не на христијаните, познавам многу христијани имигранти од Балканот кој чесно работат без да прават проблеми за разлика од муслиманските имигранти кои сакаат да донесат Шариа закон разбираш?
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Свесен ли си дека и ти си странец и дека како ти што се гадиш од арапите, веројатно така од тебе се гадат и Скандинавците? Убаво ти е да те гледаат како митесер само затоа што си роден на друго место?
Ti slucajno vo Germanija da ne zivees? seriozno pitam?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Абе и Вавилон беше врв на цивилзацијата у свое време кога Париз и Лондон уште беа ливади, ама гледам сега „наследниците“ на Вавилонците што направија со остатоците од нивните градови и споменици.
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
751
Поени од реакции
640
B

blonde guy

Гостин
Ај стајте и некое пророштво од баба Ванѓа, уште тоа фали на темата![DOUBLEPOST=1440611937][/DOUBLEPOST]

Ти, освен што го браниш Рики, со што дојде?[DOUBLEPOST=1440612057][/DOUBLEPOST]

И каков проблем имаш ти што некој протестира? Ии носи бурка и шамија?
Немам проблем со тоа што носат бурка, секој може да носи што сака, но муслиманите протестираат секоја недела барајки да се воведе Шариа закон во земјава така што секоја жена мора да носи бурка, и верувам дека веќе си слушнала за овој закон. Малку сме off topic сега.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Сега тоа дете ке биде државјанин на Македонија а покрај него и родителите ке имат право на македонско државјанство?
Па незнам за во мк, али другиве земји така е законот одма по порагање добиваат државјанство

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ова е малку. Мачкина кашлица. Со оглед на тоа дека ова е трасата на мигрантите треба поголема пара да капне, а богами и дополнителни полициски и армиски сили. Зошто јас мислам дека ќе стават крај Европјаниве на ова, дека нема да трае вечно. Нема логика инаку, вака ќе се научат и другите народи од Африка и Блискиот Исток и ќе нема крај оваа миграција. Ако нè превземат некакви чекори, тешко дека ќе му се најде крајот на ова. Фати таму како Австралија враќај ги од каде што се дојдени и готово.
Никоj не е кажал,дека треба да покрие трошоците ца се. Уште повеке те само транзитират.
Прашане е да се заjaкне контролата на морската граница мегу Грциja и Турциja.[DOUBLEPOST=1440613210][/DOUBLEPOST]
Надевај се дека тие пари ќе се искористат за мигрантите...
Можам само да се надевам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Па незнам за во мк, али другиве земји така е законот одма по порагање добиваат државјанство

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Нема кај нас така (не дека нема да им дадат во иднина, скраја да е). А и не е само кај нас, во полно земји не се добива државјанство само со раѓање.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Јас не сум Арап, туку сум македонец со татко норвежанец. И кога реков имигранти мислев на муслиманите а не на христијаните, познавам многу христијани имигранти од Балканот кој чесно работат без да прават проблеми за разлика од муслиманските имигранти кои сакаат да донесат Шариа закон разбираш?
Како ќе ти биде заради норвешкото потекло веднаш да те поистоветуваат со Брејвик? Видовме дека будали има и кај вас. И сега?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom