Мигрантите низ Македонија

B

blonde guy

Гостин
Шведска не затвора граници, напротив, смета дека има капацитет за многу повеќе, крка пари за секој од нив што ќе се досели.
Шведските градови личат на арапски градови сега, особоно на југ. Швеѓаните исто така многу патат од имигрантите кои живеат во гета во градовите. Ги жалам швеѓаните стварно, ја имаат најлибералната влада па кога некој ќе спомне нешто за имиграција ги обвинуваат дека се расисти.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Добро што го спомна ова. Побрзо би бегал во Словачка, Чешка, Русија, Полска неголи во Судан, Нигерија, Либија, Сирија па макар овие вториве биле најмирни и најбезбедни на светот. А очигледно немаш поима од ситуацијава или си тука за да тролаш. Ви ебам тоа либералите лицемерни.
Оф, мори мајко! Да отидеше пред 5 години у Сирија, ќе те примеа дома, ќе те пречекаа како што ќе те пречекаат у секое село у Македонија каде не очекуваат извршител.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.070
Поени од реакции
39.731
Шведска не затвора граници, напротив, смета дека има капацитет за многу повеќе, крка пари за секој од нив што ќе се досели.
ќе видиме до кога, наскоро кога целото општество ќе им стане црнци и арапи а они ќе бидат граѓани од втор ред, дали тогаш ќе им значат парите нешто ќе ги прашам
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Де, де, кажа нешто што не го знаеш. Си го прочитала у некоја ориентална љубовна белетристика. Ништо страшно, не мора да се вреѓаме. :(

Не бе, дечко. Се сеќавам на една писателка од Сирија, со чевли искривени од сни.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.290
Поени од реакции
10.514
Оф, мори мајко! Да отидеше пред 5 години у Сирија, ќе те примеа дома, ќе те пречекаа како што ќе те пречекаат у секое село у Македонија каде не очекуваат извршител.
Јас немам ништо против обичните луѓе, но да си седат каде што си се. Ама населување во Европа и мешање? Не! Би не пречекале, ама да би почнале да им се населуваме таму, да наметнуваме своја култура, да се множиме и да чекаме државни пари не верувам дека би осанале така љубезни. Некои од нив де. Некои уште сега малку поинаку ќе не пречекаат
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.787
Поени од реакции
24.591
Шведските градови личат на арапски градови сега, особоно на југ. Швеѓаните исто така многу патат од имигрантите кои живеат во гета во градовите. Ги жалам швеѓаните стварно, ја имаат најлибералната влада па кога некој ќе спомне нешто за имиграција ги обвинуваат дека се расисти.
Јас живеев во гето, на југ, се дружев/дружам со емигранти(и јас сум емигрант), добар дел од Швеѓани не се жалат од емигрантите(освен расистите кои гласаат за расистичката партија и само таа може да спомне нешто против нив). Владата сака емигранти, особено бегалци. Се богати од нив, капираш?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
74
Поени од реакции
82
Шведска не затвора граници, напротив, смета дека има капацитет за многу повеќе, крка пари за секој од нив што ќе се досели.
штом неписмен арап се досели во швецка, дедо мраз пишува чек од трилион швецки круни и го праќа на швецките власти, заедно со новогодишно пакетче. ако е пост, лутефиск праќа.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Јас живеев во гето, на југ, се дружев/дружам со емигранти(и јас сум емигрант), добар дел од Швеѓани не се жалат од емигрантите(освен расистите кои гласаат за расистичката партија и само таа може да спомне нешто против нив). Владата сака емигранти, особено бегалци. Се богати од нив, капираш?
Не капирам ги сакаш педерите ги сакаш овие од сирија ништо не капирам :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Јас немам ништо против обичните луѓе, но да си седат каде што си се. Ама населување во Европа и мешање? Не! Би не пречекале, ама да би почнале да им се населуваме таму, да наметнуваме своја култура, да се множиме и да чекаме државни пари не верувам дека би осанале така љубезни. Некои од нив де. Некои уште сега малку поинаку ќе не пречекаат
Бре! Тебе ли ќе те прашаат кој со кого да се множи!
Миграциите ги имало отсекогаш. Ако ние сме СЛовени, тогаш сме дошле од пичке материне овде. Ако сме потомци на Александаар, тогаш сме оделе у пучке материне да освојуваме свет!
 
W

wicked_1

Гостин
Јас живеев во гето, на југ, се дружев/дружам со емигранти(и јас сум емигрант), добар дел од Швеѓани не се жалат од емигрантите(освен расистите кои гласаат за расистичката партија и само таа може да спомне нешто против нив). Владата сака емигранти, особено бегалци. Се богати од нив, капираш?
Слично на Англија до пред неколку години, истото бутање на мултикултурализам таму доведе до радикализирање на одредени групи (оти си имаа идеални услови) и сеа се извозници на терористи.
 
B

blonde guy

Гостин
Јас живеев во гето, на југ, се дружев/дружам со емигранти(и јас сум емигрант), добар дел од Швеѓани не се жалат од емигрантите(освен расистите кои гласаат за расистичката партија и само таа може да спомне нешто против нив). Владата сака емигранти, особено бегалци. Се богати од нив, капираш?
Да, јас живеам во Норвешка, тука има многу помалку имигранти (мислам на муслиманите). Најмногу од нив живеат во Осло, каде што прават сериозни проблеми и излегуваат на протести секоја недела. Ама не е како Шведска, кога отидов во Малме, градот беше полн со луѓе што носат бурки и црнци, а и многу Шведски пријатели се жалат дека муслиманските имигранти силуваат Швеѓанки, ги закачаат децата во школо и се одговорни за поголем дел од криминалните прекршоци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom