Меѓународна кризна група: Прифатете "Република Северна Македонија"

Член од
7 декември 2008
Мислења
81
Поени од реакции
3
Абе најпаметно е да не се менува воопшто името, бидејќи на гејците не им е проблем името, нивни проблем е Македонската нација, Македонското малцинство во Гејлада како и нашата историја. А после промената на името ќе бараат уште 100 други измени. Односно гејците сакаат да се сметаме како нов народ кој не постоел до 1990 ама за тоа ќе си почекаат малце.
Токму така. Нели како добри соседи го сменивме знамето, ај да не се навредат.Па ајде саге да го смениме името. Е, не било само името, ама требало и идентитетот да го смениме, оти само гејците имале ексклузивитет на името Македонија.
Дајте бе баталете вакви теми за дискусија. Бадијала губиме време. Нормален човек не си менува име и идентитет. Уште никој од нашиве “политичари“ нема м..а да му понуди такво нешто на народот, не верувам дека некој има доволно луд да понуди такво нешто а жив да остане..
Затоа, кулирајте, времето ќе си го направи своето. Ваквите провокации од МКГ и слични е само знак за паниката на гејците...
Нема Северна или Јужна Македонија...
Има само една МАКЕДОНИЈА...и не била ниту е ниту ќе биде Грчка...:toe:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Нека си ебат мајката и гејлада сосе тоа етиопјанските цигани во неа сосе тролот Самарас да му ебам мајката, и меѓународната кризна група сосе нив барабар.

Фала!

Пријатно!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Абе кое име кои црни камења.... Грција ке се распадне за брзо, веќе имаат проблеми со Турција, албанците сакаат да се отцепат Крит да се осамостои. Неможат да стигнат на 5 места наеднаш, колку и да се опираат.

Толку од мене, нека се гонат у п.м. дајбоже државата да им се распадне на 2374 делови.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Да, имам. Исто така и цела Источна Македонија.

Тоа да не ти пречи тебе, случајно?
Мене ми пречи!
Таквите како тебе се викаат ПРЕДАВНИЦИ, ПРОДАДЕНИ ДУШИ...
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
[НАТО и ЕУ]Македонија треба да го смени името, зашто Грција ја сакаме и правиме сè за неа, иако таа ги прави сите проблеми. Да де, нè мрзи да ја учиме Грција на што е правилно, па полесно ни е да ја исчуручиме Македонија, отколку да го направиме она што е правилно. Ни се може бе - мрзливи сме и не сакаме да се занимаваме со вас. Не нè интересира и сакаме само на брзинка да ја спукаме работата. Не ни е гајле како ќе се викате, туку само сакаме да си го прошириме влијанието[/НАТО и ЕУ]

Луѓе, ова е чисто срање. Не треба ни да помислувате дека ако прифатите каква и да е промена на името, дека нешто ќе ви се загарантира. Целта е Македонската нација да биде истребена, зашто е вистински античка, додека Грција е измислица на т.н. западен свет, за да може самиот тој западен свет, преку Грција да биде поврзан со Египет (демек, Грција владеела со Египет, не Македонија, па со самото тоа и со почетоците на цивилизацијата), а потоа од Грција настанал Рим, а од Рим целиот западен свет.

Западниот свет е тој што очајно бара смисла на своето постоење, не ние. Ние постоиме и имаме смисла и сме среќни, зашто навистина сме антички и поврзани со почетоците на вистинското човештво. Тие се тие што не можат инаку туку само на сила да ја добијат смислата на животот.

Не помислувајте дека некогаш можете да бидете како нив или составен дел од нив. Како Македонци, премногу сте добри за тоа.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Абе кое име кои црни камења.... Грција ке се распадне за брзо, веќе имаат проблеми со Турција, албанците сакаат да се отцепат Крит да се осамостои. Неможат да стигнат на 5 места наеднаш, колку и да се опираат.

Толку од мене, нека се гонат у п.м. дајбоже државата да им се распадне на 2374 делови.
Точно така, ситуацијата во која се наоѓа моментално Гејлада а и во која се наоѓаше долги години наназад е многу сложена. Односно каков и да направи потег Гејлада во моментов ќе биде погрешен:
-Проблеми со нашата земја (Идентитет,Малцинство,Име,Историја)
-Проблеми со Турција (Островите на егејско море, статусот на Кипар и турското население)
-Проблеми со Албанија (Бараат автономија во Албанија, исто така проблеми со албанското население, грчкиот јазик да бидел 2 службен јазик)

Така да каков и да направат воен потег Гејлада, ќе бидат сјебани од сите страни. Конечен заклучок:baeh:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Точно така, ситуацијата во која се наоѓа моментално Гејлада а и во која се наоѓаше долги години наназад е многу сложена. Односно каков и да направи потег Гејлада во моментов ќе биде погрешен:
-Проблеми со нашата земја (Идентитет,Малцинство,Име,Историја)
-Проблеми со Турција (Островите на егејско море, статусот на Кипар и турското население)
-Проблеми со Албанија (Бараат автономија во Албанија, исто така проблеми со албанското население, грчкиот јазик да бидел 2 службен јазик)

Така да каков и да направат воен потег Гејлада, ќе бидат сјебани од сите страни. Конечен заклучок:baeh:
Ако беа за сјебување досега ќе беа сјебани,вака изгледа дека тие се главниот сјебувач на регионов веќе 100 години.:toe:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Точно така, ситуацијата во која се наоѓа моментално Гејлада а и во која се наоѓаше долги години наназад е многу сложена. Односно каков и да направи потег Гејлада во моментов ќе биде погрешен:
-Проблеми со нашата земја (Идентитет,Малцинство,Име,Историја)
-Проблеми со Турција (Островите на егејско море, статусот на Кипар и турското население)
-Проблеми со Албанија (Бараат автономија во Албанија, исто така проблеми со албанското население, грчкиот јазик да бидел 2 службен јазик)

Така да каков и да направат воен потег Гејлада, ќе бидат сјебани од сите страни. Конечен заклучок:baeh:
Согласен сум со тебе,само ке добавja дека ГР е до шиja плива во заеми.
Икономиката е аха аха да се срине.Гр не ja чека ништо убаво во близките 10-15 години.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ако беа за сјебување досега ќе беа сјебани,вака изгледа дека тие се главниот сјебувач на регионов веќе 100 години.:toe:
Па изгледа го сјебаа регионов.... и толку. Сега е ред и кај нив да заигра малку мечката.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Па изгледа го сјебаа регионов.... и толку. Сега е ред и кај нив да заигра малку мечката.
Многупати тоа изгледало така,но и покрај сите наши надежи “домашниот есап не ни излегол на пазар“.:toe:
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Абе до лани ни гарантираа идентитет, ако дозволиме наместо ФИРОМ да се употребува С. Македонија, ама сеа не ни гарантираат ни идентитет ни историја, така да нема фајде од ништо.

Се исполнува планот на НГ да влезиме во ЕУ. (преку Бугарија се разбира) ЕДИН НАРОД СМЕ
Разбира се..ИСТО како и за „двата„ месеца на Кирота ФИРОМСКИОТ..што исто му ветиле дека името ќе му го врателе...ама „заборавиле„ тоа да го сторат..еве веќе деценија и кусур...
Изгледа ..Н.Г. .не е толку „мудар„ како фиромскиов..та не лапа како КЛЕН..УТМАН Велешани го викаат.
:toe:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Koja e toa vsusnost MKG ??
Sto pretstavuva taa grupa???
CII interesi zastapuva taa grupacija??
Koi se clenovi na taa grupacija???
Dali se pod ON ili pak pod Stejt dipartmentot na USA???
Dali se pak nevladina organizacija ili pak rabotat za odredeni korporacii koi i gi finansiraat???

Treba da se razgledaat malce rabotite i da se vidi sto i kako e rabotata okolu ovaa Megjunaodna Krizna Grupa.
Slusaj tie dale predlog kako da sme se vikale!!!
Koi se tie da davaat predlozi???
Koj im dal mandat za takvo nesto?
Aman vekje od takvi grupi!!
Takvi grupi i ni dovedoa do site sranja u boja na Balkanov i ni gi kreiraa site vojni i stradanja i siromastijata i bedata koi tie vojni koi tie gi kreiraa ni gi donesoa.
Toa se samo edna grupa na lesinari koi rabotat za tie koi ke gi platat povekje , a od sevo ova mozam samo da zaklucam deka Gejcive gi zele pod svoe pa i ne me cudi sto taka krekaat i kao davaat nekojsi predlozi kako da sme se vikale.
Zaradi takvi paraziti i lesinari svetot vo celina e denes vo kriza od koja mozebi i nema da izleze osven so vojni koi vakvite lesinari gi kreiraat i posakuvaat zaradi svoja i korist na svoite mentori koi i gi plakjaat za da sirat nevistini i dezinformacii.
Ama ke im dojde krajot i nim i na nivnite gospodari.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Точно си напишал СБД777. Кој го интересира што рекла МКГ.Името и одговара, валда е група за правење кризи да? Кој курац може некој да ни каже бе што да си правиме ние со самите нас. Ама знаете што е лекот, да им испратиме и ние на нив една јасна порака „ не не интересира вашата унија, ниту пак вашите предлози, си остануваме сами во „изолација“ па кога вие ќе си ги средите проблемите со некои од вашите членки, тогаш нашата држава Македонија ќе биде спремна да преговара за влез“. Ако воопшто , испратиме повторно сигнал дека би можеле да преговараме за било што од овие прашања, тоа е веќе знак дека сме слаби и ќе го злоупотребат тоа како што го правеа досега, ја користат нашата добрина, играјќи на картата дека сме зависни од нив во секој поглед.
Нашиот рамковен договор не е импленетиран, малцинствата во грција да не имаат повеќе права од колку малцинставата во Македонија или пак само нашиот аеродром носи име од Античка Македонија и има споменици од своите создатели, Александар го нема никаде на друго место, никаде во светот никој не го слави или само за нас Македонците е тоа забрането.
Мислам дека ние сме генерацијата која треба да ја изнесе вистината на виделина луге, зашто имаме подобри услови за тоа од било која предходна Македонска генерација.
Доста трпевме гомнарии и доста бевме понижувани.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Е на ова му се вика „Глуп Народ„. Колку да каже нешто. А зошто не се прашаш: „Дали Бугарите ќе не сакаат, какви што сме„?

Кој нормален ќе се нафати да прифати држава која е гнила во самата срж?
Бугарите сакаат правилна интерпретација на Историјата. Тоа е се!!!
Кој ќе се замара со нашите проблеми и нашата неспособност. Вие нормални ли сте?!?
Мора самите да ги запрчиме ракавите, инаку ни „Господ нема да не прими„, а камоли некој друг.
пош ваљда си од струмица, ко јас би била од таму би те нашла и би те одрала на сред плоштад после ке ти доставам сол и ке те ставам сите да те плукаат.. па ако остане нешто од тебе ќе те полијам со катран и ке те умотам во перја... ке те оставам да се мачиш неколку дена и после ке те дадам ваљда на некој со сида да те силува па после да те гушне некој лепрозен така што ќе ме молиш да те убијам за да не се мачиш...

Немора никој да ме сака.. Подобро јас да се сакам и да се викам Македонка него да се викам тузбекистанка и да сум во ЕУ...
не фала.. не сакам никој да ми го продава името и да се ценка околу него....

А таа твојата правилна бугарска историја да си ја земеш под рака и правац бугарија... 100% ќе те стават во некое министерство.. Сакаат тие продадени души ко тебе
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Готови се нема повеќе грчка...турчината мамето ќе му го е..бат а оние албанците се ќе добиат како кај нас полека полека и се си зедоја така и кај нив ќе напрат.позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom