Меркел со отворена подршка за Македонија

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Значи преку К. ми е од вакви декларативни подршки!
упте кога го вивов насловот на темава се “наосив“ да ги опцујам и меркел и сите останати “подржувачи“ !

Јас ќе речам дека некој/ја светска личност (лидер) не подржува тогаш кога ќе направи конкретни потези или ќе донеси одлуки со кои ќе направи нешто плус за да излеземе од хаосов во кој живееме!

нека не подржи со тоа што своето влијание го насоќи да доведе некоја голема германска фирма во МКД која ќе вработи дел од невработената армија...

За вака со зборови....еве и јас ја подржувам Македонија многу...и шо!?

Овие странскиве политичари само ја подржуваат Македонија на некои приватни собири , “интимни вечери“...а кога ќе треба тоа јасно и гласно да го кажат пред целиот свет ,кога ќе треба да донесат некоја одличувачка одлука во наша полза...се срамат...
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ште стрелјаме с топове к`м Елада.
10 снарјада, и след туј ште побегнем (се скрием) в планината.:vozbud:
Вече сутринта ште б`дем и Македонија, и ште сме в Е.У и фак`н НАТО.
п.с. След туј ште си трсим и Пиринско а вие ште трјабва да промените текста на б`лгарскија химн. :wink:
(за останатите кои што ја следат дискусијава... у бугарската химна се спомнуе `тенденциозно` и `националистички` Пирин планина.
А тоа не е по европски... ме разбираш. :toe:)
Харесвам чувството ти за хумор,но не ставаш за политик.
Само да спомена за останалите да видат шо се пее во химна на Немачка.:toe: Ех тези германци,ех тази тетка Меркел!
Само дава прс,па не и рака.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Харесвам чувството ти за хумор,но не ставаш за политик.
Само да спомена за останалите да видат шо се пее во химна на Немачка.:toe: Ех тези германци,ех тази тетка Меркел!
Само дава прс,па не и рака.
Има во Македонија и доброволци кој се спремни да се жртвуваат и да и дадат нешто друго на тетка Меркел,без да добијат прст за возврат.:smir:
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
42
moze da go vidime tekstot od govorot vo originalna verzija?
 
H

HITCH

Гостин

Ех ич не ми е гајле :tv: што сакаат нека прават :baeh:
 

Јустинијан

Император
Член од
27 март 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
Мореее Германи,и од Словените се погадни.

Сус бре,надвор од нашите интереси!

:kesa:
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Па сите ни даваат отворена подршка за влез...дури и Гејциве....и сите го спомнуваат името
 

firestarter

нетачен
Член од
3 април 2008
Мислења
80
Поени од реакции
6
пак какање после првиот крг на избори,а после се по старо.На крај ке излезе дека и ги извадиле зборовите од контекст.До кога бе вака ало:uvo:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Athens demands explanation about Merkel's statement on Greek veto


Athens / 27/03/09 / 19:04
Athens is furious over the statements of the German Chancellor Angela Merkel relating the Greek veto on Macedonia's admission in NATO, the Athens' daily Eleftheros Typos wrote in the electronic edition.

According to the same source, at an extraordinary session of the German Parliament, Merkel said that the Alliance's enlargement is of exceptional importance and stressed that the Alliance "should not have allowed to certain countries to introduce its own rules by resorting to veto."

The Greek Embassy in Berlin asked for explanation of the Merkel's statement. According to the information, Merkel alluded not to Greece, but to Russia in her statement, which stands adamantly against the membership of Ukraine and Georgia in NATO.

The spokesman of the Greek Government came up with a similar statement, who said that there are no negative conclusions, if the statement is read out carefully.

"There is an unison position in NATO that the neighboring country cannot join the Alliance, unless a solution on the name is found," the spokesman said.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Ова Грциве па ќе ја прават Германија џин со мозок на мало дете.
А они ја создадоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom