Менструација

Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Кога ќе дојдам пијан од град, ќе седнам пред компјутер, ќе ја отворам темава, два-три коментари ќе прочитам, одам во ве-це, си повраќам поштено и си легнувам полу трезен :D
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Za da se vratime na temata da ne ni propaga zenskiot topic :)) bi rekla kako podobri vozaci nie devojkite znajme DEKA NA CRVENO NE SE VOZI :)))))))))))
( sega ubif dve muvi vo eden udar)
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Milina so da ti kazam 5 dena vo nesvest, ama zatoa posle so ubavo mi e :))))
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Бреј ама сте гадни. Инаку, Бич, шо чекаш ма, чекани те здробиле. Одај проебни се, да видиш убајни, и за тебе и за другио. Посел исто ќе те боли, ама бар нема да те боли невина (у лакт).
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Машала, машала...
За вакви работи ќе треба да се отвори женско катче па да зборувате за црвенилата до мила воља :D

Или оние кои имаат добиено и се во црвено-чувствителниот период, ставајте по една ѕвездичка наместо потпис, да знаеме ние машките, да не се чачкаме со вас :D
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
humanoid напиша:
Машала, машала...
За вакви работи ќе треба да се отвори женско катче па да зборувате за црвенилата до мила воља :D

Или оние кои имаат добиено и се во црвено-чувствителниот период, ставајте по една ѕвездичка наместо потпис, да знаеме ние машките, да не се чачкаме со вас :D
Ма не така ти се чини :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Не сме толку нервозни :D :D :D :D :D :D :D :D
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
тооооо dee dee:)))
Не сме нервозни во теков на циклусот.. туку пред да добиеме и од кога ќе ни заврши :lol:

Патем.. ево нешо за мажите з`ш очигледно не знает ништо :P

Кај повеќето жени менструалниот циклус почнува меѓу 10 - 16 години. Не постои таканаречен погоден момент: првата менструација се појавува тогаш кога нашиот организам е подготвен. Менструацијата трае неколку дена, најчесто меѓу 3 - 7 дена. Повеќето жени имаат менструација секој месец. Интервалот меѓу првиот ден од менструацијата и првиот ден од следната менструација е приближно 28 дена, но кај некои жени може да биде помал или поголем. Секако помеѓу 21 и 35-тиот ден е нормално. Може твојот циклус да не биде многу точен. Можеби нема да имаме менструација за време од 2-3 месеци, но тогаш кога ќе се појави трае 1 ден или десет. Нормално е. На нашиот организам му треба време за да стане циклусот редовен. Ова може да потрае 2 години или повеќе.

:lol:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Д'Бич мори, тебе стабилизирана ти е? :)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
па со оглед на тоа дека првата менструација ја добив на 12 годишна возраст.. да стабилизирана ми е:))
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Tie 3dena od mesecot iskreno gi mrazam i duri nemozam da se podnesam samata sebesi, bidejki se mi preci i mi ide na nervi (hormonite si go pravat svoeto), a i dokolku ne bi postoele lekovite za smiruvanje na bolka ne veruvam deka bi preziveala...
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
_ZlObNiCa напиша:
Tie 3dena od mesecot iskreno gi mrazam i duri nemozam da se podnesam samata sebesi, bidejki se mi preci i mi ide na nervi (hormonite si go pravat svoeto), a i dokolku ne bi postoele lekovite za smiruvanje na bolka ne veruvam deka bi preziveala...
Не знам зошто ама во право си :D
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
26
Поени од реакции
1
Мистичен напиша:
Д'Бич мори, тебе стабилизирана ти е? :)
Мистичен брат ова мислам дека треба да е женска тема.. шо бараш ти да се мешаш
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Jas dobiv mnogu kasno denovi li se denovi duuuri na 16 god.uste malku i ne ke bev nevina a bez menzis :lol: :lol: :lol: znam deka e gadno tie nekolku dena vo mesecot ama za toa pak poveke ziveeme od mazite :lol: :lol: :lol: zatoa sto se procistuvame :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom