Машки фризури/интересни фризурчиња !!

Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
фризуратаа.jpg

Ваљда се глеа убаво на сликава каква е фризурата. Еден другар на другарка има ваква и стварно е оригинален чоекот, само он има таква коса у градов.Ја да бев машко и ја така ќе си ја носев!:pipi:
Имам и од него слика да ви покажам убаво од блиску сликан ама нема смисла без дозвола да ставам.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Планирам летово да праам нешто интересно со косава. Ама некако не ми се ризикува пошо иам многу чудна коса уствари. Не знам шо фризурче би ми одговарало, а да не биде некоја таква класика:)

Имам виткано - недовиткана, односно слабо брановита коса и стварно не знам шо да и праам.

Ако имате некои предлози за ваков тип на коса, супер:)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Планирам летово да праам нешто интересно со косава. Ама некако не ми се ризикува пошо иам многу чудна коса уствари. Не знам шо фризурче би ми одговарало, а да не биде некоја таква класика:)

Имам виткано - недовиткана, односно слабо брановита коса и стварно не знам шо да и праам.

Ако имате некои предлози за ваков тип на коса, супер:)
Пушти ја.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.028
Поени од реакции
2.087
Од страна со 4ворка , а од горе со 1кец ...Мн јако стои :)
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
32
Поени од реакции
0
абе брат бричот е спас за тебе хехе или ебентуално кога ке ја скратиш 24/7 да се пеглаш и лакот до тебе :D
 
П

Пепси_

Гостин
За летото брааат ова ти е лекот да не се замараш многу пери носи ти е ваа "Фризура" :)))
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Добра машка фризура е практична фризура, без фенирање без гел, без восок и штознам тамо пегла за коса и штознам друго. Ако си најдеш фризура да ти стои убаво кога ке станеш од спиење ондак не ја менувај, тоа е фризура за тебе. Остало све е жими кур.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
32
Поени од реакции
0
а за мене пак обратно добра фризра е само да мојш со гел да ја правиш, а според тебе е оди и реди кецот хаха :D
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
2-ка бе брат и немаш гајле
 

Kajgana Shop

На врв Bottom